Wpis z mikrobloga

Dzisiejsza rozmowa z moim 4letnim synem


Przejeżdżamy obok kościoła przed którym jest z 5cio metrowy jezus na krzyżu.

Młody

Tato, co to za śmieszny pan


Moja odpowiedz

taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


Młody procesuje

To dość śmieszne


Tak BTW wy katole musicie się tak obnosić ze swoją wiara? Nie możecie tego robić w domu?

#bekazkatoli
  • 374
@krzych0: nie wiem czy bait czy nie,ale mlody powinien posiadać podstawowa wiedzę kim jest ten pan aby go przypadkiem jakiś szur nie przeciągnął na swoją stronę ;) Ja nawet syna na religię poslalem do szkoly aby poznał co z czym się je (swoją drogą religia w DE to nauka o wielu religiach) Czasami z nim rozmawiam na ten temat bez wiekszej spiny. Daję mu do zrozumienia,ze sam kiedyś podejmie decyzję co
  • 59
@CzajkaRuchajka bo pod płaszczykiem "pomagania w zmaganiu się z życiem" podawane są też prawdy o tym że trzeba być posłusznym klerowi, trzeba zmuszać innych by zyli wg twoich przekonań, trzeba indoktrynować dzieci bo inaczej mogą się odwrócić od bozi i nie pójdą do nieba. No i oczywiście trzeba odpowiednio głosowac w wyborach, żeby organizacja religijna miała siłę oddziaływania na politykę.

To już dawno nie sa bajeczki żeby ludziom żyło się łatwiej, a
@Ordo_Publius: gościu, co ty #!$%@?. Wiesz co to laicyzm w ogóle? Co to ma wspólnego z tym wpisem? Gość zamiast wytłumaczyć dzieciakowi, że na świecie jest coś takiego jak religie, wyznania, wierzenia i powiedzieć dlaczego ludzie biorą w tym udział, skąd się to wzięło etc. to wali takimi tekstami do dziecka XD i kto tu pierze mózg biednym niewykształconym jeszcze umysłom?
@dqdq1: przecież dziecku nadprzyrodzone zjawiska nie sa obce, bo w tym wieku najpewniej ogląda latające psy ratujące świat ¯\_(ツ)_/¯

Co za problem wytłumaczyć, że podobno był taki ktoś co robił różne cuda i ludzie starają się żyć zgodnie z jego nauczaniem bo mają nadzieje, że po smierci pojdą do nieba, ale najpewniej to wszystko nieprawda bo nie ma żadnego dowodu istnienia jakichkolwiek sił nadprzyrodzonych i że rodzice w to nie wierzą.
taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


@krzych0: Ogólnie to katolicy i całą ta wiara to dla mnie dość śmieszna sprawa. Czasami trudno mi uwierzyć, że w dzisiejszych czasach ktoś może wierzyć w te bzdury i dawać tak sobą manipulować.

Wydaje mi się jednak, że #!$%@?łeś i powinieneś młodemu normalnie wytłumaczyć kim dla niektórych jest Jezus, na czym w skrócie polega ta wiara