Wpis z mikrobloga

  • 1683
Dzisiejsza rozmowa z moim 4letnim synem


Przejeżdżamy obok kościoła przed którym jest z 5cio metrowy jezus na krzyżu.

Młody

Tato, co to za śmieszny pan


Moja odpowiedz

taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


Młody procesuje

To dość śmieszne


Tak BTW wy katole musicie się tak obnosić ze swoją wiara? Nie możecie tego robić w domu?

#bekazkatoli
  • 374
  • Odpowiedz
@dqdq1: przecież dziecku nadprzyrodzone zjawiska nie sa obce, bo w tym wieku najpewniej ogląda latające psy ratujące świat ¯\_(ツ)_/¯

Co za problem wytłumaczyć, że podobno był taki ktoś co robił różne cuda i ludzie starają się żyć zgodnie z jego nauczaniem bo mają nadzieje, że po smierci pojdą do nieba, ale najpewniej to wszystko nieprawda bo nie ma żadnego dowodu istnienia jakichkolwiek sił nadprzyrodzonych i że rodzice w to nie wierzą.
  • Odpowiedz
taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


@krzych0: Ogólnie to katolicy i całą ta wiara to dla mnie dość śmieszna sprawa. Czasami trudno mi uwierzyć, że w dzisiejszych czasach ktoś może wierzyć w te bzdury i dawać tak sobą manipulować.

Wydaje mi się jednak, że #!$%@?łeś i powinieneś młodemu normalnie wytłumaczyć kim dla niektórych jest Jezus, na czym w skrócie polega ta wiara
  • Odpowiedz
@Fanatyk_Wedkarstwa: na tłumaczenia jeszcze przyjdzie czas. Za mały jest żeby zrozumieć koncept bezsensu religii. Niech po prostu wie na ten moment, że to nic ciekawego. Sceptyczne podejście. Nie można być sceptykiem i wierzącym, bo którąś z tych rzeczy po prostu robi się źle xd
  • Odpowiedz
@krzych0: moja córka też bez chrztu, do kościoła nie chodzimy ale wszystko Jej tłumacze tak żeby rozumiała o co chodzi, staram się nie pokazywać Jej mojego zdania na temat religii i staram się nie wzbudzać w Niej negatywnych emocji na temat wiary.
Jest w drugiej klasie, na religię chodzi a jak będzie chciała podejść do komunii to Ją ochrzcimy. Początkowo chciała, ale ostatnio się zorientowała że w drugiej klasie na religii
  • Odpowiedz
@dqdq1: no mozna, a nawet, trzeba żeby wiedziało z kim się nie zadawać.

Tak więc:

Ziemia jest kulą/elipsoidą obrotową
Szczepionki działają.
Bóg najpewniej nie istnieje, ale są ludzie, którzy w niego wierzą.
Socjalizm nie działa
  • Odpowiedz
  • 34
@mmenelica
-tato, a dlaczego ten pan wisi na krzyżu
-po tym jak pierwsi ludzie zaczęli się łączyć w plemiona i budować strukturę społeczną... <100h wykład o historii religii> ...I dlatego synku dzisiaj tacy ludzie wymyślają sobie problemy i robią fikołki logiczne żeby tylko nie przyznać się do błędu czy slabosci.
- aha
...
- a dlaczego ryby mają płetwy, a ja nie?
- otóż synku życie zaczęło się od bardzo prostych organizmów
  • Odpowiedz
@CzajkaRuchajka: Brak wiary jest stanem domyślnym, ciężko się z tym obnosić. Taka prawda, że religie powstawały przez niewiedzę. W dzisiejszych czasach prawdopodobnie wystarczyło by na jedno pokolenie przerwać nauczanie o religii i wątpliwe, by powstały jakieś nowe, szczególnie w zorganizowanej formie.
  • Odpowiedz
@krzych0: sam mam maluchy w podobnym wieku, ale wyśmiewanie religii to najgorsze co możesz robić. Ja im opowiadam o różnych religiach i wierzeniach i pokazuje, ze można być tolerancyjnym. Ty swoim zachowaniem uprawiasz takie samo chamstwo jak skrajni wyznawcy.
  • Odpowiedz
@krzych0: Też nie wierzymy z żoną, ale dzieciaki bywały w kościele z dziadkami, z nami również na ślubach/pogrzebach. Też uczęszczały/ją na lekcje religii.

Nigdy nie szydzimy z żadnej religii, tłumaczymy, że są różne i dlaczego ludzie wierzą, co im to daje.

Syn, 6 lat właśnie zdecydował, że nie chce chodzić na religię. Ale to jest jego decyzja.

Nie wiem, wydaje mi się, że Twoje podejście

taki pan który niektórym mówi co
  • Odpowiedz