Wpis z mikrobloga

  • 1683
Dzisiejsza rozmowa z moim 4letnim synem


Przejeżdżamy obok kościoła przed którym jest z 5cio metrowy jezus na krzyżu.

Młody

Tato, co to za śmieszny pan


Moja odpowiedz

taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


Młody procesuje

To dość śmieszne


Tak BTW wy katole musicie się tak obnosić ze swoją wiara? Nie możecie tego robić w domu?

#bekazkatoli
  • 374
  • Odpowiedz
  • 2
@wojtas_mks i jest tak powszechny jak Jezusek i ukrywający pedofilów papież? No nie. Nawet jeśli jakiś jest to gdzieś se stoi w parku. Natomiast krzyże są #!$%@? wszędzie. Urzędy, szkoły, zakłady produkcyjne, przydrozne rowy, rozwidlenia dróg, wjazdy do miasta.
  • Odpowiedz
@krzych0: brawo zasłużyłeś na dzisiejsza nagrodę dzbana :D

rozumiem ograniczenie niektórych kretynów nie potrafiących odróżnić wiary od kościoła i od kleru - zakładam, że są to Ci sami, którzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem i matematyką oraz logicznym myśleniem.
Przykro mi to mówić ale jeszcze 100 lat temu z takim lotnym intelektem byś orał pole albo wykonywał inną pracę niewymagającą myślenia :)
Trochę szkoda mi syna, że ktoś mu tak
  • Odpowiedz
lol. Jak można rzetelnie wytłumaczyć chodzenie po wodzie, żywe trupy i gadające krzaki?


@dqdq1: Ej, Mati, zoba na to.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezus_Chrystus

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że są źródła dużo bardziej rzetelne od wikipedii, które opisują czym jest religia, czym jest katolicyzm, kim jest, lub też mógł być, Jezus.

Przecież to są informacje kluczowe z punktu widzenia samej tylko kultury europejskiej.

Tak samo można dziecku rzetelnie wytłumaczyć kim był
  • Odpowiedz
i jest tak powszechny jak Jezusek i ukrywający pedofilów papież? No nie. Nawet jeśli jakiś jest to gdzieś se stoi w parku. Natomiast krzyże są #!$%@? wszędzie. Urzędy, szkoły, zakłady produkcyjne, przydrozne rowy, rozwidlenia dróg, wjazdy do miasta.


@Hrjk: Ale ty odróżniasz krzyż od osoby papieża czy nie?

Bo syn pyta cię o krzyż, więc mu odpowiedz dlaczego ten krzyż tam stoi. Tak samo jak dlaczego odnosimy się do prawa rzymskiego
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, ze gdyby chrzest osoby nie odbywał się w wieku roku czy dwóch kiedy jest nieświadomy to byłoby z 10 razy mniej katoli. Dobro jest w człowieku i nie musi być niczym podparte. To człowiek stworzył tego Pana z broda a nie na odwrót
  • Odpowiedz
@dqdq1: Tłumaczyłeś już swoim dzieciom co to menel? Bo w moim przypadku musiałem jeszcze tłumaczyć dlaczego śmierdzi i dlaczego lepiej z nim nie rozmawiać, dlaczego prosi o pieniądze, i dlaczego mu ich nie daję.

Tak samo jak dziecko zapyta o Jezusa na krzyżu, to, nawet nie będąc katolikiem, można powiedzieć krótko, że są ludzie którzy wierzą w Boga i takie tam, i jeśli samemu się nie wierzy można przy okazji porównać
  • Odpowiedz
@krzych0: wierzący w Boga są wśród nas od dawna, nikt nie biega za mną z krzyżem i nie krzyczy że musi mnie nawrócić. Podejrzewam że tobie też tak nie robią więc nie wiem skąd takie oburzenie. A dziecku zamiast wytłumaczyć co to Jezus i co to wiara normalnie to sam zachowujesz się jak idiota. Nigdy nikt nie obraził mnie za to że jestem ateistką. Myślę że ty również powinieneś obnosić się
  • Odpowiedz
@neib1: Nie chldzi tu o szacunek do katolików, a o zapewnienie dziecku podstawowej wiedzy o świecie. Religie istnieją i czterolatek powinien już to rozumiec, niezależnie czy wychowuje go wierząca osoba, czy nie
  • Odpowiedz