Wpis z mikrobloga

@Wexuss: dla mnie to pierdzielenie o jedzeniu w Polsce, to bzdura. W Polsce można zajebiście tanio i zdrowo jeść, ale niestety większość ludzi woli co innego. Stać nas na dużo, kupujemy dużo, jemy za dużo.
Policzyłem trochę podstawowych produktów przy wydatkach ~150 zł tygodniowo. Większość brałem ze strony Tesco, ale wiadomo, że pewnie można taniej kupić. Wnioski są takie, że przy budżecie 21,42 zł dziennie (150 zł na tydzień) możemy zjeść
Pobierz
źródło: comment_16012968984eI3FBexqIGE3VUUpJWwht.jpg
@tellet: to już nie jest mój problem. To są szacunkowe dane, które tylko pokazują, że można tanio mieć bardzo urozmaiconą dietę. Ja przeznaczam dziennie jakieś 30 min na gotowanie i przygotowanie posiłków i około 3-4 razy w tygodniu jem na mieście. Zakładam, że zdecydowana większość ludzi, poza dużymi miastami jednak gotuje posiłki samemu, więc nie widzę problemu. Chodzi głównie o ilość jedzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BoloZCzerniakowa:
Dwie sałatki bo jedną dietą się nie naje? Jak ktoś chce #!$%@?ć podwójne porcje to nigdzie zdrowo się nie będzie odżywiał. Tyle, że to nie wina Mc Donalds.

Btw. Nie ma w tabeli kalorii sosu winegret. W internecie ta ilość jest podana dla 100 gram a nie dla porcji. Porcja wg internetu ma 40 gram czy ml.
@Mescuda: ale bullshit

Jako koks co je 3000-5000 kcal i 1,5 kg owoców/warzyw dziennie od X lat - największy koszt to mięso i tak w diecie nie tłuszcze/ww czy warzywa/owoce*

*biorąc pod uwagę, że je się jakieś sensowne mięso, nie z wyprzedaży biedronki, a w owoców/warzyw nie wybiera się czereśni/szparagów i innych przed sezonem za x5 cenę

W gastronomii właściwie by było to samo jakbyś policzył jak gówniane porcje mięsa lub
dla mnie to pierdzielenie o jedzeniu w Polsce, to bzdura. W Polsce można zajebiście tanio i zdrowo jeść, ale niestety większość ludzi woli co innego. Stać nas na dużo, kupujemy dużo, jemy za dużo.

Policzyłem trochę podstawowych produktów przy wydatkach ~150 zł tygodniowo. Większość brałem ze strony Tesco, ale wiadomo, że pewnie można taniej kupić. Wnioski są takie, że przy budżecie 21,42 zł dziennie (150 zł na tydzień) możemy zjeść 1,8 kg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpasticInk: Zdziwiłbym się, gdyby jakaś knajpa ładowała dobre jakościowo składniki, w tym mięso, do zwykłego hamburgera, który jest przecież jednym z najpopularniejszych fastfoodów na świecie. To dziwne, że w Polsce to danie uzyskało rangę bardziej szykownego posiłku.
@Mescuda: tak jak @budus2 napisał, ktoś przełożył prawdopodobnie amerykańskiego mema i wyszło debilnie. Nawet gadałem z jednym gościem stamtąd (któreś duże miasto, nie pamiętam a nie chcę skłamać) i tam rzeczywiście po prostu warzywa są drogie. Oni się stosunkowo niedawno obudzili ze zdrowym żywieniem, więc jak się mieszka w mieście to normalne, zdrowe odżywianie pokroju jedzenia sałatek jest dużo droższe od gównożarcia - kręcą dobry biznes. Typ przyjechał do nas na
@budus2: tak jak piszesz, tam mało kto w ogóle gotuje obiady, jak już coś robią to te ich słynne śniadania z pancake'ami, płatkami, etc. Zupy to w ogóle rzadkość, a jak już to te z puszki, a nie takie gotowane na świeżych warzywach jak u nas. Przynajmniej w miastach, wiadomo że gdzieś na rolniczym zadupiu sytuacja jest nieco inna, no ale to miasta są najbardziej reprezentatywne.