Wpis z mikrobloga

@enforcer: Próbowałem to oglądać i kompletnie "nie czułem" całości. Trochę bez ładu, składu i koncepcji. Nic, kompletnie nic z serialu nie zapadło mi w pamięć. Chyba najgorszy "duży" serial sci-fi ostatnich lat, już nawet całkiem przeciętne The 100 miało więcej poruszających momentów.
  • Odpowiedz
The 100


@GaiusBaltar: nie przebrnąłem przez pierwszy sezon tego serialu. Był tak absurdalnie głupi, bohaterowie tak durni, że skala żenady przekroczyła dopuszczalny dla mnie poziom.
  • Odpowiedz
@Kalypsoo: Sezon 1 jeszcze pamiętam jako nie-tragiczny, był przeciętny, ale liczyłem, że sezon drugi się rozkręci. Natomiast w drugim już był totalny chaos, jedyne co z całości zapamiętałem to tona kompletnie nic nie wnoszącej do fabuły przemocy.

Poniżej dla przykładu przemoc, która wnosi coś do fabuły i zapada w pamięć:
GaiusBaltar - @Kalypsoo: Sezon 1 jeszcze pamiętam jako nie-tragiczny, był przeciętny,...
  • Odpowiedz
nie przebrnąłem przez pierwszy sezon tego serialu


@Cinkito: The 100 jest bardzo słabe - dlatego wybrałem go jako przykład, ale cały czas w mojej ocenie bardziej oglądalne niż Altered Carbon.
  • Odpowiedz
The 100 jest bardzo słabe - dlatego wybrałem go jako przykład, ale cały czas w mojej ocenie bardziej oglądalne niż Altered Carbon.


@GaiusBaltar: altered carbon też jeszcze nie oglądałem, miałem to kiedyś w planach, ale jakoś nie udało się zacząć. Ale jak piszesz, że The 100 jest bardziej oglądalne to dla mnie to akurat bardzo zła opinia o AC
  • Odpowiedz
@Cinkito: Każdy serial oceniam w dużej mierze właśnie w oparciu o to, czy jestem w stanie zrozumieć decyzję bohaterów, i czy byłbym w stanie je umotywować. W wypadku The 100 jest mnóstwo decyzji głupich (i gwałtów na fizyce, ale to swoją drogą), ale w Altered Carbon wydawało mi się, że bohaterami steruje generator liczb losowych, i decyzje nie mają żadnego ładu i składu. Z tego co widzę, widziałem oba sezony, więc
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: a tak z ciekawości, oglądałeś człowieka z wysokiego zamku? Ja kiedyś dawno widziałem pierwszy sezon i też trochę miałem oczu kąpiel jak widziałem co robią bohaterzy, ale sam przedstawiony świat był dla mnie na tyle ciekawy, że jednak skończyłem ten sezon, ale zastanawiam się czy warto nie powtórzyć żeby teraz już zobaczyć też resztę sezonów.
  • Odpowiedz
@Cinkito: Podobne wrażenie. Świat był bardzo spójnie, a zarazem ciekawie stworzony, natomiast zachowanie bohaterów tak sobie. Obejrzałem cały, ale nie zapadł mi jakoś mocno w pamięć. Z nowych seriali, to chyba w The Expanse najmniej mnie uwierają zachowania bohaterów - choć Holden też czasami robi idiotyczne rzeczy.
  • Odpowiedz
nie przebrnąłem przez pierwszy sezon tego serialu. Był tak absurdalnie głupi, bohaterowie tak durni, że skala żenady przekroczyła dopuszczalny dla mnie poziom.


@Cinkito: tak z ciekawosci, moglbys rozwinac mysl albo podac jakies przyklady? bo mi sie ten serial podoba, ogladam do tej pory aler moze ja niewymagajacym widzem jestem :D
  • Odpowiedz
@MangoZjem: ciężko mi tutaj podać konkretny przykład, ja to oglądałem w 2014 jak to wychodziło czy może jak pierwszy sezon był skończony, więc było to już całkiem dawno, ale pamiętam, że żaden serial nie zostawił we mnie tak negatywnych odczuć jak ten i to jeden z nielicznych, które po prostu przerwałem w środku sezonu z podejściem "no nie, #!$%@?, no nie, tego nie da się oglądać".
  • Odpowiedz