Wpis z mikrobloga

@zalogowany_jako: ale z tego co wiem to pracodawca ma prawo nie dać pracownikowi urlopu wypoczynkowego jeżeli spowoduje to jakiś zastój w firmie także jedynie szkoda że nie poinformowali o tym przez wakacjami.
Nie mając dzieci jesteś mniej przydatny dla społeczeństwa niż inny pracownik który dzieci ma. Wiem że ciężko to zaakceptować i jest to trochę przykre jeżeli jesteś bezpłodny albo masz problemy z erekcją ale niestety taki jest fakt.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
Wyjaśnię od razu że firma nie poniesie strat z tego powodu. No i wydaje mi się że po to planujemy urlop odpowiednio wcześniej żeby każdy sobie jakoś życie poukładał, wiem że nie każdy jest amatorem ciepłego piwa i spoconych kobiet ale ja np nie wyobrażam sobie jechać gdzieś nad jeziorko w marcu albo kwietniu i robić grilla albo w październiku gdzie będzie już o 18 ciemno i #!$%@?
pracodawca ma prawo nie dać pracownikowi urlopu wypoczynkowego jeżeli spowoduje to jakiś zastój w firmie także jedynie szkoda że nie poinformowali o tym przez wakacjami.


mogą Ci cofnąć urlop lub powiedzieć teraz, że nie dostaniesz umówionego terminu.

Poczytaj kodeks pracy.


@buhubuhu: @Reiter: owszem, pracodawca może się tak zachować, ale po takiej akcji chyba tylko osoba z mentalnością niewolnika skuliłaby ogon i nie dała wypowiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 81
@rraaddeekk: ej ale wtedy jest ciepło? Fakt przeszkadza mi to ale jest pierdyliard miejsc gdzie mogę spędzić czas tak jak chce.
@renta85: nie ma szans ;)

Jeszcze w pracy dajmy się #!$%@?ć i będzie cacy, jak już pisałem place podatków tyle że aż szkoda gadać, państwo #!$%@? mnie na 500+ emerytury ekstra, mieszkania dla patoli i jeszcze niech mi dojebią bykowe. Ale znajdzie się tutaj kilku niewolników którzy powiedzą że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rraaddeekk:

Duzo przyjemniej spedza się urlop w czerwcu lub we wrzesniu.

Jak lubisz chłodną wodę w morzu (o ile to nie jakieś południe m. Śródziemnego bo i Adriatyk potrafi być chłodny) i krótkie dni we wrześniu to spoko.
Do tego część knajp pozamykana. No owszem mozna, ale to raczej jako dodatek do głównych wakacji, a nie jako największy wyjazd.
@zalogowany_jako dobrze mowisz, pracodawca co prawda moze ci nie udzielic urlopu ale #!$%@? przeciez wtedy naplulby ci w ryj a wcale jak ktos jest ogarniety to przecież nie ma tak ze nie ma roboty na rynku i se mozna ja zmienic i elo XD po co szanowac kogoś kto cie nie szanuje, polakom za bardzo smakuje cebula i tyle XD
@John_Random: no nie wiem... Chyba nie trzeba mieć mentalności niewolnika żeby się na to zgadzać. Tak naprawdę to jest dość racjonalna i logiczna zasada. Spróbuj się postawić w położeniu pracownika z dziećmi. On nie może pojechać na wakacje we wrześniu. Natomiast jak nie masz dzieci to co za różnica czy pojedziesz we wrześniu czy w sierpniu? Pogoda taka sama a ludzi dużo mniej bo nie ma rodzin z dziećmi.

Spróbuj się
@borjaki: czyli muszę mieć urlop poza sezonem dla mojego dobra? Wtf


@zalogowany_jako: nie musisz. ale jak bym nie mial dzieci to np duzo bardziej wolalbym jezdzic na narty poza feriami , zreszta zawsze tak robilem. a tak jak dzeci w wieku szkolnym to trzeba sie pchac w Alpy najwiekszy tlum. to samo z wakacjami jak dzieciaki nie chodzily do szkoly to wakacje poza sezonem bo chocby Wietnam czy Tajlandie lepiej
@zalogowany_jako: #!$%@?ąc od tematu to jak nie masz dzieci to urlop latem to kiepski pomysł. Ja na etat nie pracuje ale gdybym pracował to wolałbym brać urlop we wrześniu/październiku. Pogoda często jest jeszcze ładna, ludzi nie ma, taniej. A najlepiej to marzec/kwiecień i Alpy ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@crazykokos: ja nienawidzę firm gdzie trzeba planować urlop.d aje tydzień wcześniej znać albo miesiąc zależnie od roboty i tyle. Skąd ja mam wiedzieć jak zaplanować wakacje na początku roku? Praktycznie nigdy nie jest się niezastąpionym więc nigdy też nie ma problemu dawać znać o urlopie miesiąc wcześniej. Gdybym nie dostawał to bym się zwalniał i tyle. Chyba że planowanie urlopu na początku roku jest tylko orientacyjne a potem i tak można
@zalogowany_jako: To nie jest takie zle. My od pewnego czasu nigdy nie bierzemy urlopu w lecie. W lecie jest cieplo i przyjemnie gdziebys nie byl,nwet w miescie mozna spoko spedzic czas. Od kilku lat jezdzimy na wakacje 2 x w roku, po 2 tygodnie gdzies, gdzie jest cieplo w pazdzierniku/listopadzie i marcu zeby przerwac szarowe/zimno/krotkie dni. Nie szukajac bardzo daleko, w miare tanio mozna poleciec na wyspy kanaryjskie lub np ZEA,