Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2498
Wczoraj się dowiedziałem że mamy nie brać urlopu w okresie wakacyjnym (lvl 31 here bez gowniakow)
Bo są w firmie osoby które by chciały z dziećmi gdzieś w wakacje jechać xD pierwszy raz powiedziałem przełożonemu że jest #!$%@? xD

#pracbaza
  • 152
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@crazykokos: ja nienawidzę firm gdzie trzeba planować urlop.d aje tydzień wcześniej znać albo miesiąc zależnie od roboty i tyle. Skąd ja mam wiedzieć jak zaplanować wakacje na początku roku? Praktycznie nigdy nie jest się niezastąpionym więc nigdy też nie ma problemu dawać znać o urlopie miesiąc wcześniej. Gdybym nie dostawał to bym się zwalniał i tyle. Chyba że planowanie urlopu na początku roku jest tylko orientacyjne a potem i tak można
  • Odpowiedz
jak nie potrafisz zrozumiec ze ludzie chca w okresie wakacyjnym pojechać gdzies z dziecmi to moze w ogole nie nalezy ci sie urlop


@kinesin1000: mam male dzieci i nie uwazam ze moj urlop jest jakis wazniejszy od urlopu bezdzietnej osoby. Kto pierwszy ten lepszy, trzeba planowac z wyprzedzeniem albo sie liczyc z ochlapami.
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako: Jak planowałeś urlop w październiku (przed innymi) a nie jesteś jedną z dwóch osób która może np obsługiwać jakiej maszyny (druga nagle zachorowała) to niech się wali szef xd Co cię obchodzi że ktoś ma dzieci?
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako: To nie jest takie zle. My od pewnego czasu nigdy nie bierzemy urlopu w lecie. W lecie jest cieplo i przyjemnie gdziebys nie byl,nwet w miescie mozna spoko spedzic czas. Od kilku lat jezdzimy na wakacje 2 x w roku, po 2 tygodnie gdzies, gdzie jest cieplo w pazdzierniku/listopadzie i marcu zeby przerwac szarowe/zimno/krotkie dni. Nie szukajac bardzo daleko, w miare tanio mozna poleciec na wyspy kanaryjskie lub np ZEA,
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako: u mnie w pracy z terminami urlopowymi jest podobnie - niby pierwszeństwo mają osoby z dziećmi - ale faktycznie jak masz coś zaplanowane na dany termin od dawna (w dodatku opłacone) - nikt nie ruszy twojego urlopu. Trzeba tylko poprzeć wszystko odpowiednimi argumentami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako: nie masz gówniaków więc po co pchasz się na wakacje gdzie będzie wszędzie dookoła pełno gówniaków? Póki mój mały nie chodzi do szkoły to jadę na wakację zawsze poza sezonem gdy cała ta dzieciarnia siedzi w szkole. Poza sezonem jest taniej, można jechać w droższe miejsca w cenie gównianego miejsca w sezonie, jest cisza, spokój, mniej zamieszania w około, mniejsze kolejki lub brak kolejek do atrakcji i restauracji. Same plusy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@Niles: nosz kurła kolejny... Chce w tym czasie i gówno mnie to interesuje co o tym myślisz ;) może lubię ten okres, nie muszę jeździć tam gdzie jest dużo ludzi, jest więcej ciekawych i mniej znanych miejsc niż Sopot czy Zakopane
  • Odpowiedz
@bizonsky: nic nie poradzę... Mam inną perspektywę, bo byłem pracującym rodzicem który chciał spędzić urlop z córką, byłem też szefem który użerał się z takimi mądralami. Nigdy nie byłem pracującym bezdzietnym... Bo nie widzę sensu w byciu robolem nie mając dziecka. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sznaap ja się z czymś takim zetknąłem u poprzedniego pracodawcy. Czyli ORANGE POLSKA SA, nie będę się #!$%@? z tym kryć. W 2016 roku miałem urlop zaplanowany na lipiec i mi go przenieśli na MARZEC xD czaicie to, z ciepłego miesiąca na jeden z najzimniejszych i najbrzydszych.

Powód był - pierwszeństwo na lato dla zagówniaczonych madek. To 2016 więc siadlo 500+ i im się jedna trzecia załogi zwolniła w #!$%@?. Zarabiało się
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako:
Z drugiej strony zawsze wolałem brać urlop we wrześniu, jak wszyscy już wrócili, wyjechać do ciepłych krajów, gdzie woda nagrzana, temperatura już nie tak wysoka, mniej ludzi i niższe ceny. Od czasu jak są gówniaki nie mogę, bo szkoła i w sumie się dziwię, że ktoś może chcieć się gdzieś pchać w szczycie sezonu gdy ma dostępne inne opcje.
  • Odpowiedz