Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #it #programowanie #programista15k
Kończę wlasnie staż. Rozesłałem kilka CV i udało się trafić robotę w innej firmie. Za mną już zadania rekrutacyjne, przed - rozmowa o warunkach. Bardzo się ucieszyłem, bo bliżej mi do 40 niż 30, więc dość późno wziąłem się za przebranżowienie.
Moja pensja oscylować będzie prawdopodobnie w widełkach 6-8k. Do tej pory nigdy nie zarobiłem więcej niż 3.5k w miesiąc. Czy was też na początku przerażały te kwoty? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić .. czuje się z tym wręcz niekomfortowo. Do tej pory pracowałem tylko fizycznie, dosyć ciężko, i jak myślę że kumple z poprzedniej roboty będą zarabiać 2x mniej za trudniejsza pracę, to aż mam wyrzuty sumienia... Wiem że to głupie. Mieliście też takie przemyslenia na początku kariery? Jak sobie z tym poradzić? Nie śpię po nocach, stresuje się, że sobie nie poradzę/nie będę efektywny, a ktoś ładuje we mnie chore pieniądze... Żona śmieje się że jeszcze nie dostałem pracy a już dzielę skórę na niedzwiedziu
#przemyslenia #pracbaza #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f17c77583e35d1fc753c0eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
Pobierz
źródło: comment_1595399560seiLnm3FS7HzlMAxHJBR58.jpg
  • 68
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jeszcze jedno:
Tez czasami mialem takei rozkminy - ze mi sie nie nalezy, bo w sumei cale zycie rodzice malo zarabiali itp. Ale potem patrze na patologie co lata po zabkach z hotdogiem, jalkkichs naprutych sebixow i sobie uswiadamiam, ze ja od kilku lat ciagle nauka, doszkalanie, certyfikaty. I mi szybko przechodzi wyrzut sumienia dot zarobkow. Myslsiz ze Lewandowski wstaje codziennie i mowi "kuurla, koledzy zarabiaja 3 tys, a ja
@AnonimoweMirkoWyznania: brzmi jak niezły bait jak podajesz kwoty netto. Czym różni się 40 latek z expem po jedynie stażu od studenta po takim samym stażu? Niczym, a raczej od razu mało kto proponuje 8k netto, szczególnie przy tak dużej konkurencji i kryzysie, który nadchodzi. Jeszcze to dopisanie o tym jak praca fizyczna jest trudniejsza i jak to zarabiać takie pieniądze. Najlepiej to je oddać potrzebującym lub tym co nie pracują przed
adam: Tak, zarabianie 2x więcej niż dotychczas jest niekomfortowe. Ale przywykniesz bardzo szybko, zwłaszcza gdy zobaczysz jak młodzieniaszki z twojej firmy chwalą się kasą.
Poza tym stawka 6-8k to bardzo dobra stawka dla człowieka z tak małym doświadczeniem. Gratuluję odwagi w przebranżowieniu i sukcesu jakim jest praca i stawka!

Programistów 15k jest bardzo, bardzo mało więc nie dajmy się zwariować ciągłymi porównaniami do nich - tak przy okazji.

Zaakceptował: LeVentLeCri

Ja jednak mam pewien niesmak po fakapie i nie wmawiam sobie, że nic sie nie stało.


@asdfghjkl: Jeżeli błąd na produkcji traktujesz jako fakup programisty to chyba musisz pracować w projekcie w rodzaju "Ja i kolega". Żeby mój błąd spowodował jakiś przypał to poza mną dupy musiałyby dać jeszcze przynajmniej 3 zespoły. Parę razy zdażyło mi się, że mój kod powodował błędy w elementach systemu o których istnieniu nawet nie wiedziałem
@AnonimoweMirkoWyznania Właśnie zacząłem się przebranżawiać (kontuzja mnie złapała i muszę zmienić zawód :/), wiekowo jest podobnie. Niestety kasę mam mniejsza niż w poprzedniej pracy. Szukam dla siebie drogi w jakim kierunku iść. Może ktoś by coś podpowiedział? Chciałbym zarabiać tylko średnia krajowa :)
OP: @Hegelius: @Jutuba_z_Krakowa: głównie YT, właściwie tylko to, po PL i ANG. I ćwiczenia z neta. Próbowałem udemy, ale nic mi nie podpasowalo. React na froncie i Java z tyłu

@Adam - dzięki, ale póki co nie ma czego - przede mną jeszcze co najmniej dwa etapy rekrutacji, więc jeszcze mogą mnie wykopać. W piatek jadę do Wrocławia więc może się czegoś dowiem

@harnasiek: kiedyś dymalem za 6zl