Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #it #programowanie #programista15k
Kończę wlasnie staż. Rozesłałem kilka CV i udało się trafić robotę w innej firmie. Za mną już zadania rekrutacyjne, przed - rozmowa o warunkach. Bardzo się ucieszyłem, bo bliżej mi do 40 niż 30, więc dość późno wziąłem się za przebranżowienie.
Moja pensja oscylować będzie prawdopodobnie w widełkach 6-8k. Do tej pory nigdy nie zarobiłem więcej niż 3.5k w miesiąc. Czy was też na początku przerażały te kwoty? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić .. czuje się z tym wręcz niekomfortowo. Do tej pory pracowałem tylko fizycznie, dosyć ciężko, i jak myślę że kumple z poprzedniej roboty będą zarabiać 2x mniej za trudniejsza pracę, to aż mam wyrzuty sumienia... Wiem że to głupie. Mieliście też takie przemyslenia na początku kariery? Jak sobie z tym poradzić? Nie śpię po nocach, stresuje się, że sobie nie poradzę/nie będę efektywny, a ktoś ładuje we mnie chore pieniądze... Żona śmieje się że jeszcze nie dostałem pracy a już dzielę skórę na niedzwiedziu
#przemyslenia #pracbaza #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f17c77583e35d1fc753c0eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
Pobierz
źródło: comment_1595399560seiLnm3FS7HzlMAxHJBR58.jpg
  • 68
#!$%@? cię obchodzi na ile firma popłynie, toż to chyba nie twoja firma?


@GienekZFabrykiOkienek: Obchodzi mnie, bo kondycja finansowa firmy ma bezpośrednie przełożenie na warunki pracy pracowników czyli moje ¯\_(ツ)_/¯ Jak to mawiajo: nie sra się we własne gniazdo.
Wiele projektów przechodzi code review i testy i co? I mamy potem taki heartbleed. Niby patrzyły na to setki oczu a jednak jest fuckup. Takich przykładów można mnożyć w nieskończoność.
będę sobie siedział w klimatyzowanym biurze/w domu za 2x większy hajs


@AnonimoweMirkoWyznania: nie martw sie w 15 minut sie przyzwyczaisz.
Jak oplacisz zwykle rzeczy na ktore zwykli ludzie wydaja pieniadze (spedzenie calego urlopu poza kiszeniem sie w chalupie, zabranie zony raz w miesiacu do restauracji, odlozone kilka pensji na potem, remont mieszkania, 15 letni samochod, sport, ubranie z sieciowki na wyprzedazy) to zrozumiesz ze to nie sa zadne duze pieniadze.

Nie
Wiele projektów przechodzi code review i testy i co? I mamy potem taki heartbleed. Niby patrzyły na to setki oczu a jednak jest fuckup. Takich przykładów można mnożyć w nieskończoność.


@asdfghjkl: Setki oczu nie zobaczyły więc nie można oczekiwać od deva że zobaczy ¯\(ツ)_/¯

kondycja finansowa firmy ma bezpośrednie przełożenie na warunki pracy pracowników czyli moje


No nie wiem, raczej powiedziałbym, że na moje warunki pracy ma wpływ moja wartość
Setki oczu nie zobaczyły więc nie można oczekiwać od deva że zobaczy


@GienekZFabrykiOkienek: ale ja nie o tym, że można czy nie można oczekiwać, ale o stresie z tym związanym. Wiadomo, że każdemu się zdarza. Ja jednak mam pewien niesmak po fakapie i nie wmawiam sobie, że nic sie nie stało.

Jak czytam takie wpisy jak twój to przypominam sobie wpisy o "januszexach" jak ludzie czasem piszą i rozmyslam czy aby
PonuraBabcia: Mirku miałem podobnie, można to nazwać zdziwieniem. Po prostu jak robisz tyle hajsu to musisz sobie uświadomić że:
A) Nie każdy może robić Twoją pracę, nawet po nauce. To nie znaczy że to jest rocket science, ale po prostu nie każdy jest chętny i się nadaje.
B) Ceny sa wieksze w IT bo to globalny biznes. O wiele łatwiej jest konkurować na rynku globalnym. Transfer kodu to nie wysłanie kurierem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: opie, bądź moim przewodnikiem i opowiedz jak się przebranzowiles, jak się dokształcałeś, ile Ci to czasu zajęło itp. Sam chcę się przebranżowić, ale właśnie brakowało mi osoby, która podobną zmianę przeprowadziła.
@hwk1988: Tu chodzi o poczucie odpowiedzialności za to co się robi a nie o testowanie. Jak ktoś nie odbiera błędów które sam spowodował jako osobistej porażki to jak ma być lepszym w przyszłości?
Ja mam inna mentalność ¯\_(ツ)_/¯ To, że w testach cos nie wyszło to wcale nie zmniejsza u mnie poczucia odpowiedzialności. Nadal mam poczucie uchybienia z mojej strony.
@asdfghjkl: racja, ale nie myli się ten , kto nic nie robi, trzeba wyciągnąć wnioski i tyle, firma i tak swoje już zarobiła , płacąc ci śmieszne pieniądze , a to że taki błąd przeszedł to jest ich wina i wina słabego zarządzania. Znam z autopsji, szybko na już , a później , czego nie działa ....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: teraz dopiero zacznie się dla Ciebie "ciężka praca": projekty, terminy, ciągła presja czasu i jakości.
Każdy myśli, że jak ktoś jest programista to zarabia niewiadomo jakie pieniądze (6-8k to niedużo), a nic nie robi tylko w klawisze stuka. Jak się utrzymasz to sam zobaczysz że pieniądze masz, ale nie masz już czasu dla rodziny żeby je wydać i się nimi cieszyć.
@AnonimoweMirkoWyznania: Normalka, jak zarabiałam kiedyś minimalną pensję, to dobicie do 3k wydawało mi się trochę przerażajace, potem skok na 5k i też myśli typu „tyle mi płacą, a ja pewnie coś spierdzielę”, teraz to 5k już wydaje mi się śmieszne i chciałoby się więcej ¯_(ツ)_/¯
@AnonimoweMirkoWyznania: tak samo ja - po liceum przez 4 lata 1500 zl, potem IT 2000, po pol roku 4000, po roku 6000, po 2 latach 8500, po 2,5 roku 10500, obecnie ok 12000 na reke.

Jak nie wydawalem pieniedzy tak dalej nie jestem rozrzutny. Mam tylko momfort, ze nie musze liczyc pieneidzy w sklepie i stac mnie by rok czy dwa nie pracowac.