Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #it #programowanie #programista15k
Kończę wlasnie staż. Rozesłałem kilka CV i udało się trafić robotę w innej firmie. Za mną już zadania rekrutacyjne, przed - rozmowa o warunkach. Bardzo się ucieszyłem, bo bliżej mi do 40 niż 30, więc dość późno wziąłem się za przebranżowienie.
Moja pensja oscylować będzie prawdopodobnie w widełkach 6-8k. Do tej pory nigdy nie zarobiłem więcej niż 3.5k w miesiąc. Czy was też na początku przerażały te kwoty? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić .. czuje się z tym wręcz niekomfortowo. Do tej pory pracowałem tylko fizycznie, dosyć ciężko, i jak myślę że kumple z poprzedniej roboty będą zarabiać 2x mniej za trudniejsza pracę, to aż mam wyrzuty sumienia... Wiem że to głupie. Mieliście też takie przemyslenia na początku kariery? Jak sobie z tym poradzić? Nie śpię po nocach, stresuje się, że sobie nie poradzę/nie będę efektywny, a ktoś ładuje we mnie chore pieniądze... Żona śmieje się że jeszcze nie dostałem pracy a już dzielę skórę na niedzwiedziu
#przemyslenia #pracbaza #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f17c77583e35d1fc753c0eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki z #it #programowanie #program...
źródło: comment_1595399560seiLnm3FS7HzlMAxHJBR58.jpg
  • 68
via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy was też na początku przerażały te kwoty?


Nie

jak myślę że kumple z poprzedniej roboty będą zarabiać 2x mniej za trudniejsza pracę,


Nie jest trudniejsza
Np. Rozbijanie kamieni młotkiem to bardzo prosta praca, mimo że ciężka

stresuje się, że sobie nie poradzę/nie będę efektywny, a ktoś ładuje we mnie chore pieniądze


To normalne obawy
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma nic złego w tym, że chcesz poprawić swój byt. Nie porównuj się do innych, tylko rób swoje. Myślę, że masz szacunek i do pracy i do pieniędzy, więc będziesz z głową gospodarował. Będzie Cię stać po prostu na trochę więcej, ale zobaczysz szybko się przyzwyczaisz ;) Pieniądze mają moc szybkiego ulatniania się. To normalne, że czujesz strach, że się stresujesz nową sytuacją. Przede wszystkim nie zatracaj się w
OP: @warning_sign: @Parapapamango: @Jarem12: dzięki za wsparcie panowie. Tak, jestem samoukiem i spamuje CV gdzie się da :)
@asdfghjkl: czy ja wiem. Studia, dziecko i poprzednie pracę też były stresujące, a i problemów przysparzały
@elf_pszeniczny: miałem na myśli właśnie, że są cięższe
@ruski_88: co tu jest baitem? I w jakim celu? :) Wcześniej pracowałem ciężko za mniejsze pieniądze, ponad 15 lat. Ciężko mi się przestawić
Zobaczysz co to stres jak z powodu w błędu w kodzie firma popłynie na setki tysięcy dolarów w 15 minut albo będzie musiała interes zwinąć przytłoczona pozwami.


@asdfghjkl: Ke? #!$%@? cię obchodzi na ile firma popłynie, toż to chyba nie twoja firma? :D W poważnej instytucji (bo niepoważne raczej nie powinny mieć takich strat) twój kod powinien przejść przez code review, testy, potem być wdrożony na środowiskach testowych, UAT i dopiero