Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #it #programowanie #programista15k
Kończę wlasnie staż. Rozesłałem kilka CV i udało się trafić robotę w innej firmie. Za mną już zadania rekrutacyjne, przed - rozmowa o warunkach. Bardzo się ucieszyłem, bo bliżej mi do 40 niż 30, więc dość późno wziąłem się za przebranżowienie.
Moja pensja oscylować będzie prawdopodobnie w widełkach 6-8k. Do tej pory nigdy nie zarobiłem więcej niż 3.5k w miesiąc. Czy was też na początku przerażały te kwoty? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić .. czuje się z tym wręcz niekomfortowo. Do tej pory pracowałem tylko fizycznie, dosyć ciężko, i jak myślę że kumple z poprzedniej roboty będą zarabiać 2x mniej za trudniejsza pracę, to aż mam wyrzuty sumienia... Wiem że to głupie. Mieliście też takie przemyslenia na początku kariery? Jak sobie z tym poradzić? Nie śpię po nocach, stresuje się, że sobie nie poradzę/nie będę efektywny, a ktoś ładuje we mnie chore pieniądze... Żona śmieje się że jeszcze nie dostałem pracy a już dzielę skórę na niedzwiedziu
#przemyslenia #pracbaza #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f17c77583e35d1fc753c0eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki z #it #programowanie #program...

źródło: comment_1595399560seiLnm3FS7HzlMAxHJBR58.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania wiesz, nie beda tez niewiadomo czego wymagac, skoro biora Ciebie od razu po odbytym stazu ¯_(ツ)_/¯ a skoro pensje w IT sa tak wysokie jak mowia, to Ty i Twoje 8-9k to tez nie kolosy w porownaniu do reszty kolegow po fachu. Chill, przyzwyczaisz sie do tych pieniedzy i juz o losie kolegow myslec nie bedziesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy was też na początku przerażały te kwoty?


Nie

jak myślę że kumple z poprzedniej roboty będą zarabiać 2x mniej za trudniejsza pracę,


Nie jest trudniejsza
Np. Rozbijanie kamieni młotkiem to bardzo prosta praca, mimo że ciężka

stresuje się, że sobie nie poradzę/nie będę efektywny, a ktoś ładuje we mnie chore pieniądze


To normalne obawy
  • Odpowiedz
jak myślę że kumple z poprzedniej roboty będą zarabiać 2x mniej za trudniejsza pracę, to aż mam wyrzuty sumienia


@AnonimoweMirkoWyznania: to oznacza jedno. Nie spotkałeś się z prawdziwymi problemami do rozwiązania i stresem z tym związanym. Wszystko przed tobą
  • Odpowiedz
będą czasy, że będziesz myślał o takiej pracy jak wakacjach i relaksie...


@WhiskyRomeo: wątpię, takiego luzu jak w IT nie doświadczyłem nigdzie, a najlepsze, że wraz ze wzrostem zarobków luz się tylko zwiększał. W obecnej robocie to mam wrażenie, że od 1,5 roku jestem na wakacjach.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma nic złego w tym, że chcesz poprawić swój byt. Nie porównuj się do innych, tylko rób swoje. Myślę, że masz szacunek i do pracy i do pieniędzy, więc będziesz z głową gospodarował. Będzie Cię stać po prostu na trochę więcej, ale zobaczysz szybko się przyzwyczaisz ;) Pieniądze mają moc szybkiego ulatniania się. To normalne, że czujesz strach, że się stresujesz nową sytuacją. Przede wszystkim nie zatracaj się w
  • Odpowiedz
OP: @warning_sign: @Parapapamango: @Jarem12: dzięki za wsparcie panowie. Tak, jestem samoukiem i spamuje CV gdzie się da :)
@asdfghjkl: czy ja wiem. Studia, dziecko i poprzednie pracę też były stresujące, a i problemów przysparzały
@elf_pszeniczny: miałem na myśli właśnie, że są cięższe
@ruski_88: co tu jest baitem? I w jakim celu? :) Wcześniej pracowałem ciężko za mniejsze pieniądze, ponad 15 lat. Ciężko mi się przestawić
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zobaczysz co to stres jak z powodu w błędu w kodzie firma popłynie na setki tysięcy dolarów w 15 minut albo będzie musiała interes zwinąć przytłoczona pozwami. Wiadomo każda praca ma swoje stresy. Pamiętaj że IT to nie fundacja charytatywna. Zarobki są dobre bo ostatecznie to co robimy warte jest jeszcze więcej.
  • Odpowiedz
Zobaczysz co to stres jak z powodu w błędu w kodzie firma popłynie na setki tysięcy dolarów w 15 minut albo będzie musiała interes zwinąć przytłoczona pozwami.


@asdfghjkl: Ke? #!$%@? cię obchodzi na ile firma popłynie, toż to chyba nie twoja firma? :D W poważnej instytucji (bo niepoważne raczej nie powinny mieć takich strat) twój kod powinien przejść przez code review, testy, potem być wdrożony na środowiskach testowych, UAT i dopiero
  • Odpowiedz