Wpis z mikrobloga

@lifapek: Dla mnie Żółtek #!$%@? głupoty tak samo jak i Korwin. Życie nie jest takie proste. Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował. I być może dziś przez to byłbym narkomanem. A to, że dostęp do tego typu używek był bardzo trudny sprawiło, że
Sporo wypowiedzi Żółtka to faktycznie korwinizmy i debilizmy, ale akurat z tą heroiną moim zdaniem ma rację. W sklepach jest dostępnych sporo niebezpiecznych produktów (i nie mówię tu o nożach), a mimo to nie są masowo spożywane. Czemu z heroiną miało by być inaczej ?


@Blants: A co masz na myśli dokaldnie? Alkohol jest masowo spożywany przez młodzież, papierosy również sporo osób pali choć tu sytuacja jest inna, bo papierosy nie
@wiktorek_pl: no nie wiem, jak byłem w tym wieku to eksperymentowałem z większością dragów jakie zdobyć się dało - LSD, grzyby, piguły, przeróżne kryształy i proszki, apteka... Ale heroiny nigdy nie chciałem spróbować mimo że miałem dostęp. A dlaczego? Wystarczy nastolatkowi puścić "Requiem dla snu" i jak nie jest totalnym debilem to załapie przekaz.
Ale i tak uważam że co jak co ale heroina nie powinna być w żadnym razie dostępna
@wiktorek_pl: to że marihuana jest nielegalna to jest taki bardzo nieśmieszny żart dla mnie. Nie pisałem o niej bo to raczej oczywiste że powinna być legalna.
Marihuana jest nie dla każdego. Znam sporo osób (w tym ja) które paliły przez lata praktycznie codziennie i są normalnymi ludźmi którzy świetnie sobie w życiu radzą. Ja już nie pale ale przez 10 lat regularnie paliłem i po okresie odstawienia (kilka dni) kiedy czułem
@Shatter: @wiktorek_pl: Dokładnie jest tak jak chłopaki piszą Sama gdybym się nie bała strzykawek to być może spróbowałabym cięższych narkotyków. Nie na każdego działają odstraszająco Requiem dla Snu, albo dokumenty o narkomanach. Nastolatki lubią grać edgy alternatywnych ludzi z poharataną psychiką (taka moda) i robią mnóstwo głupich rzeczy które potem wspominają ze wstydem, albo i nie, bo jest na to za późno. Ilu moich znajomych w średniej miało jakieś depresje
@wiktorek_pl: rozpuchu czy kleju nastolatkowie nie wala a dostep maja do niego latwy, b) rzeczywiscie ciaganie podatku dochodowego jest drozsze niz sciaganie innych podatkow, roznice moze pokryc wzrost z siana z Vatu na sile, a tak na prawde nie trzeba bedzie jej pokrywac bo panstwo bedzie mialo duzo mniej zobowiazan. Prxyklady anegdotyczne typu,pracuje jako pedagog, czy mam kolege cpuna sa smieszne, helupe nie jest tak trudno zdobyc albo Inne wyjatkowo szkodliwe
Znam też sporo osób które nie mogą lub nie powinny palić bo zawsze mają bardzo niefajne jazdy albo po jakimś czasie stają się intelektualnymi amebami bez zdolności wyrażania skladnych zdań złożonych i bez motywacji do rozwoju czy działania innego niż walenie wiadra albo ogarnianie tematu.

Ale czy nie jest tak samo z alkoholem? No oczywiście że jest. :)


@buhubuhu: No dokładnie tak napisałem, zgadzam się z tym.
rozpuchu czy kleju nastolatkowie nie wala a dostep maja do niego latwy


@Rekordnaklate110: Np. ja nie wiem w jaki sposób mogłem zdobyć takie rzeczy. W żabce gdzies moge? Może w biedrze, bo w lidlu chyba sie skończyły, nie widziałem ostatnio.

rzeczywiscie ciaganie podatku dochodowego jest drozsze niz sciaganie innych podatkow, roznice moze pokryc wzrost z siana z Vatu na sile


@Rekordnaklate110: Wg badań ekonomistów w najlepszym razie wzrost z Vatu
Dla mnie Żółtek #!$%@? głupoty tak samo jak i Korwin. Życie nie jest takie proste. Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował. I być może dziś przez to byłbym narkomanem. A to, że dostęp do tego typu używek był bardzo trudny sprawiło, że mi się
Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował.


@wiktorek_pl: patrząc przez swoje lata młodości- dokładnie tak. Ale nie biorą też pod uwagę jednej rzeczy- że nie byłbyś nawet uchronić swojego syna, gdy patologia o łatwym dostępie do heroiny chciałaby "pozyskać" nowe środki pieniężne żeniąc kosę synowi żeby go okraść. I wtedy żółtek powie "to trzeba było lepiej wychować syna"? Lepiej wychować przed atakiem
@wiktorek_pl: teraz licealiści kupują leki z kodeiną, które są bez żadnej recepty w każdej aptece i mają po ekstrakcji zalążek heroiny - syntetyzuje się w organizmie do morfiny. Ciężko powiedzieć jak by mogła wyglądać całkowita legalizacja takich rzeczy. Na pewno wartość rynkowa by spadła do ceny aspiryny i na pewno niektórzy ludzie już by nie mogli na tym zarabiać kapusty, a jakie by były efekty społeczne to trudno powiedzieć. Za granicą
@wiktorek_pl: gdyby zostawic te pieniadze ludziom bylby z tego wiekszy zysk. Oczywiscie nalezaloby zrezygnowac z czesci socjalu. Z reszta ta kwota jest zawyzona bo wszyscy urzednicy, słuzby, emeyci itd placa Pit a pieniadze dostaja od Panstwa.
Dla mnie Żółtek #!$%@? głupoty tak samo jak i Korwin. Życie nie jest takie proste. Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował. I być może dziś przez to byłbym narkomanem. A to, że dostęp do tego typu używek był bardzo trudny sprawiło, że mi się
@wiktorek_pl: W wieku 15 -17 lat nie mógłbyś kupić. A teraz i tak dzieciaki z problemami nie maja żadnych problemów z kupnem. Oczywiście do takiej wolności brakuje dużo lepszej edukacji niż mamy ale takie plany to nie jest rzecz na zmianę w chwile tylko długoterminowy plan działania.
@wiktorek_pl: > Dla mnie Żółtek #!$%@? głupoty tak samo jak i Korwin. Życie nie jest takie proste. Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował. I być może dziś przez to byłbym narkomanem. A to, że dostęp do tego typu używek był bardzo trudny sprawiło,