Wpis z mikrobloga

Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów.


@wiktorek_pl: Mów to głośniej bo niektórzy z lewicy (o prawicy nie słyszałem ale może też) chcieliby dać prawa wyborcze 16+
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: gdyby zostawic te pieniadze ludziom bylby z tego wiekszy zysk. Oczywiscie nalezaloby zrezygnowac z czesci socjalu. Z reszta ta kwota jest zawyzona bo wszyscy urzednicy, słuzby, emeyci itd placa Pit a pieniadze dostaja od Panstwa.
  • Odpowiedz
Dla mnie Żółtek #!$%@? głupoty tak samo jak i Korwin. Życie nie jest takie proste. Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował. I być może dziś przez to byłbym narkomanem. A to, że dostęp do tego typu używek był bardzo trudny sprawiło, że mi się
  • Odpowiedz
Ryzyko zostania alkoholikiem po wypiciu piwa jest niskie i też było nielegalne. A branie heroiny powoduje natychmiastowe uzależnienie. Dlatego nie brałem od dilera heroiny, a piwo już tak.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: W wieku 15 -17 lat nie mógłbyś kupić. A teraz i tak dzieciaki z problemami nie maja żadnych problemów z kupnem. Oczywiście do takiej wolności brakuje dużo lepszej edukacji niż mamy ale takie plany to nie jest rzecz na zmianę w chwile tylko długoterminowy plan działania.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: > Dla mnie Żółtek #!$%@? głupoty tak samo jak i Korwin. Życie nie jest takie proste. Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował. I być może dziś przez to byłbym narkomanem. A to, że dostęp do tego typu używek był bardzo trudny sprawiło,
  • Odpowiedz
@rhaya

podejrzewam że próbowałeś piwa przed 18 rokiem życia, czy zostałeś przez to alkoholikiem ?


Hehe Radlerek cytrynowy vs strzał z "heleny", ja bierdole XDD

Poczytaj o potencjale uzależniającym heroiny.

Alkoholikiem nie stajesz się w miesiąc, to często lata picia.
Spożywany w ilości dopuszczalnej ma wręcz pozytywne skutki.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl:

Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował. I być może dziś przez to byłbym narkomanem. A to, że dostęp do tego typu używek był bardzo trudny sprawiło, że mi się po prostu nie chciało kombinowac żeby spróbować. Ale to trzeba prezentować trochę większą dojrzałość i empatie żeby przewidziec konsekwencje działań a nie walić korwinizmami.


No popatrz, a ja mając znajomych narkomanów
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: to samo po drugiej stronie, lewica i postulaty o wolnym dostepie do aborcji (nie jestem pseudokatooszołomem, dla mnie obecny kompromis jest idealny) i do pigułek dzień po; parafrazując ciebie

Dla mnie Biedroń #!$%@? głupoty tak samo jak cała lewica. Życie nie jest takie proste. Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mogła p*erdolić się bez
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl jak potrzebujesz zeby ktos ci czegos zakazywal prawnie zebys sam stwierdzil ze to zle to cos masz nie tak pod kopula koles. Przez takich ludzi jak ty rosnie cala biurokracja która ma za zadanie chronić ludzi, ktorzy nie potrafia myslec samodzielnie.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: przecież możesz kupić w każdej aptece kodeinę która metabolizuję się do morfiny xD Przecież opioidy są na wyciągniecie dłoni nawet teraz i poznałem mnóstwo osób co tego próbowało, a jednak odpuścili sobie - bo uznali, że jest to bez sensu.
  • Odpowiedz