Wpis z mikrobloga

@wiktorek_pl:

Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował. I być może dziś przez to byłbym narkomanem. A to, że dostęp do tego typu używek był bardzo trudny sprawiło, że mi się po prostu nie chciało kombinowac żeby spróbować. Ale to trzeba prezentować trochę większą dojrzałość i empatie żeby przewidziec konsekwencje działań a nie walić korwinizmami.


No popatrz, a ja mając znajomych narkomanów
@wiktorek_pl: to samo po drugiej stronie, lewica i postulaty o wolnym dostepie do aborcji (nie jestem pseudokatooszołomem, dla mnie obecny kompromis jest idealny) i do pigułek dzień po; parafrazując ciebie

Dla mnie Biedroń #!$%@? głupoty tak samo jak cała lewica. Życie nie jest takie proste. Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mogła p*erdolić się bez
@wiktorek_pl: przecież możesz kupić w każdej aptece kodeinę która metabolizuję się do morfiny xD Przecież opioidy są na wyciągniecie dłoni nawet teraz i poznałem mnóstwo osób co tego próbowało, a jednak odpuścili sobie - bo uznali, że jest to bez sensu.
podejrzewam że próbowałeś piwa przed 18 rokiem życia, czy zostałeś przez to alkoholikiem ?


@rhaya: To zależy jak rozumieć alkoholizm. Pije mocno (święta, impreza, urodziny, parapetówka itp) średnio raz na 3 tygodnie i raczej nie wyobrażam sobie imprezy bez alkoholu. Natomiast podejrzewam, że heroina uzależnia jednak mocniej i bardziej dewastuje organizm.
No to możesz mieć pretensje co najwyżej do rodziców bo ja na przykład mimo że moglem mieć stosunkowo łatwy dostęp do takich narkotyków z racji "wspólnych znajomych" to nigdy nie zdecydowałem się na ćpanie. 18latkowie to wciąż dzieciaki ale nie każdy dzieciak ma wodę między uszami, jak rozmawiasz z dzieckiem i nie mówisz nie bo nie to jest spora szansa że zrozumie. Pod pociąg też nie muszę się rzucać żeby wiedzieć że
No popatrz, a ja mając znajomych narkomanów już od czasów gimnazjalnych jakoś wiedziałem, że narkotyki to nie jest dobra rzecz. Twardsze narkotyki (jak amfetaminę/lsd/heroinę) czy jakieś pieprzone dopalacze mogłem mieć od ręki, a jednak się tego nie tknąłem. Wychowanie to najważniejsza rzecz, by odróżnić dobro od zła i podejmować świadome wybory a nie pod presją społeczeństwa czy dostępności 'usprawiedliwiać' się


@BigKokonat: No popatrz to ty, a popatrz, że nie każdy tak
@tomszczyk: za prosto na to patrzysz, nawet jeśli tylko ci niewychowani będą ćpunami (ale to nie jest takie jednoznaczne) to heroina tak niszczy, że takie osoby nie cofną się przed ogarnięciem kolejnej działki nawet jeśli mieliby kogoś zabić/pobić. Twój dobrze wychowany syn może stać się ofiarą tego mniej wychowanego, który będzie musiał zdobyć kase żeby poćpać
jak potrzebujesz zeby ktos ci czegos zakazywal prawnie zebys sam stwierdzil ze to zle to cos masz nie tak pod kopula koles. Przez takich ludzi jak ty rosnie cala biurokracja która ma za zadanie chronić ludzi, ktorzy nie potrafia myslec samodzielnie.


@nosfebartu: Cóż, jak ktoś jest wyznawcą Korwina albo Konfederacji, ma nie więcej niż 25 lat i tak postrzega świat to ja to rozumiem. Tu nie chodzi o zakazywanie tylko o
acodin łatwo kupić, a nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby tego próbować, moim znajomym także


@mrnlkhlk: Dowód anegdotyczny. Ja mam znajomych z dobrą pracą i rodzinami i do tej pory ładują acodin regularnie.
To Ty w #!$%@? glupim 15-18 latkiem byles skoro nie potrafiłeś racjonalnie przewidywac konsekwencji swoich wyborów.


@Wjorgus: Ale jestem mądrym 30 latkiem a i tak z ciekawości raz bym spróbował jakichś twardszych narkotyków jakby moi kumple na imprezie wyciągnęli i zaczęli brać. Zwykła ludzka ciekawość.
Gdyby nie zakazy to nie byłoby karteli narkotykowych przez które ginie tysiące ludzi, bandyci mają kasę, mafia ma kasę, państwo traci kasę na walkę z czymś co i tak jest.

Ale jeden sebastianek uratowany bo nie mógł kupić.

Ale to trzeba prezentować trochę większą dojrzałość i empatie żeby przewidzieć konsekwencje działań, a nie walić lewakowymi wysrywami.


@ewaaaxxx: To bym poprosił o więcej informacji o tych kartelach narkotykowych w Polsce i dane
Myślę, że z łatwością możemy założyć tezę, że w przypadku dostępu heroiny w każdej żabce ilość osób, które "spróbują" drastycznie wzrośnie. Sorry ale to zwykła ludzka ciekawość.


@wiktorek_pl: Jak już ktoś wyżej napisał - takie '#!$%@?' można łatwo obalić dostępnością alkoholu. W sumie to nie chce mi się szukać czy coś takiego jest, ale chętnie bym zobaczył statystykę tych z "patologicznych rodzin" i tych z "lepszych rodzin" (porównując np. naukę) jaki
@wiktorek_pl: Właśnie dlatego jeśli większość narkotyków będzie zalegalizowana to taki szczyl zamiast brać łatwo dostępne dopalacze które w prawie nie są opisane nawet jako narkotyk skorzysta z bezpieczniejszej marihuany, a z drugiej strony przecież Żółtek chce mocno karać tych którzy nieletnim będą sprzedawać narkotyki.
@wiktorek_pl: każdy kto ma możliwość kupić alkohol w sklepie ma szanse potencjalnie alkoholikiem.Jak ktoś ma ochotę sobie #!$%@?ć 100 kg pomidorów dziennie i zdychać potem kilka dni to co to kogo obchodzi.
@wiktorek_pl: I jeszcze jedna rzecz - pisząc do mnie "nie każdy tak zrobi" właśnie potwierdzasz to co chciałem przekazać. Nie każdy tak zrobi, bo nie każdy jest źle wychowany i potrafi odróżnić dobro od zła. Wie, że to może mu #!$%@?ć życie to nawet na to nie splunie, bo nie warto.

Ciekawość to naprawdę zadziwiająca rzecz do usprawiedliwienia się. Ciekawy byłem czy to fajne czy nie, ciekawy byłem czy się uzależnię
Patrząc z perspektywy pedagoga 15-18 latkowie nie są dojrzałymi osobami i nie potrafią racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich wyborów. Gdybym w tamtym wieku mógł kupić heroine w każdym sklepie to prawdopodobnie bym chociaż raz spróbował.


@wiktorek_pl: To znaczy że byłeś niedojrzały, źle wychowany albo po prostu głupi. Ja w wieku 16-18 lat doskonale wiedziałem że nigdy nie wezmę heroiny. Co więcej uważam że w wieku 16-18 lat byłem mądrzejszy, i bardziej racjonalny
@wiktorek_pl bo to prawda, chcącemu nie dzieje się krzywda

Tylko należy EDUKOWAĆ o wszystkich negatywnych konsekwencjach - dalej wybór powinien należeć do każdego z osobna. A jak Cię boli wiek 18 lat, to kiedy jest ta granica "dobrej" psychiki? Może powinna być wyższa?
@Sirion: Jemu chodzi chyba o wpływy PIT z budżetówki. W sensie ze państwo bierze podatki i z tych podatków opłaca policję nauczycieli itp. a potem policja nauczyciele itp. płacą od tego podatek PIT. Emeryci tez. Te pieniądze w systemie nie przelewają się z konta na konto za darmo. Ktoś musi wykonać te operacje. Ktoś musi to obliczyć to kosztuje, a jest bezsensowna czynnością. Emerytury i wypłaty pracowników budżetówki powinny być zwolnione
@sztajnes: 5000 to brutto ale z tego trzeba jeszcze dodać "brutto brutto" czyli koszt pracodawcy. Przy 5k brutto to jest łącznie 6024 brutto zł. Netto wtedy wynosi 3600zł i to jest 59% pensji brutto brutto. Pewnie to 70-80% biorą się z tego, że jeszcze ludzie liczą vat i inne akcyzy które płacą w sklepach przy zakupach.
@lifapek: Że Stanowskim jest taki problem, że on wszystkich mierzy swoją miarą. Myślał że przyjdzie drugi Najman, a tutaj #!$%@?. Mógł się tylko głupio uśmiechać i niezbyt wiele zdziałać

Wiadomo że Żółtek nie jest jakimś wielkim politycznym graczem, ale moim zdaniem nieźle wybrnął
@wiktorek_pl: Przeszedłbym obok tego komentarza zupełnie obojętnie gdyby nie to że jesteś pedagogiem.
Naprawdę oceniasz to co zrobią inni na podstawie tego jak ty byś się zachował?
Naprawdę olewasz kwestię wychowania bo ty byś spróbował tego czy tamtego?
Przecież żyjemy w czasach gdy jak ktoś chce czegoś spróbować to da się to załatwić. Może to nie jest kwestia pójścia do sklepu ale to też nie jest kwestia wstąpienia do gangu.
Sporo wypowiedzi Żółtka to faktycznie korwinizmy i debilizmy, ale akurat z tą heroiną moim zdaniem ma rację. W sklepach jest dostępnych sporo niebezpiecznych produktów (i nie mówię tu o nożach), a mimo to nie są masowo spożywane. Czemu z heroiną miało by być inaczej ?


@Blants: Bo nie są narkotykami?
@wiktorek_pl jak miałem 18 lat to w Polsce była wielka afera z dopalaczami na które masowo umierają młodzi ludzie, bo mogą je bez problemu kupić. Ja się dowiedziałem o czymś takim jak dopalacze dopiero jak w tv była afera więc pewnie z heroiną miałbym tak samo