Wpis z mikrobloga

Tak się składa, że jestem dietetykiem (już niedługo magister), i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś kontentu, fajnej, ciekawej serii na wykopie dotyczącej żywienia.
Mam do Was prośbę: napiszcie w komentarzach czego chcielibyście się dowiedzieć ode mnie, plusujcie najciekawsze pomysły innych, a ja pierwszy wpis stworzę za 2 tygodnie, od razu po sesji na studiach! :D

#dietetyk #dieta #odchudzanie #jedzzwykopem #wiedza
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@The-Unforgiven

ja mam dobry temat, czy pijąc wodę destylowaną, bez składników mineralnych grożą człowiekowi jakieieś schorzenia? Zakładając,że zdrowo się odżywia. Inaczej mówiąc czy mirki twierdząc iż filtrowana woda pozbawia nas składników mineralnych niedostępnych w inny sposób mają rację? Jak na mój rozum wydaje się to idiotyczne... ¯_(ツ)_/¯

Kolego, OPka pewnie czeka na pytania w stylu "Dlaczego śniadanie to najważniejszy posiłek dnia?" albo "TOP3 polskich SUPERFOODS", a Ty z wyjeżdżasz z czymś
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: @Qrwencjusz: Swoją droga pytanie do was. Czy przyjmując hormony które mają uzupełniać wam poziom przy braku/niedoczynności, skutki ubocznie nie powinny zanikać? Lekarze coś wam mówili o tym? Znajoma ma nadczynność to za to w ciązy wręcz schudła, co za powalone że hormon tak kontroluje.
  • Odpowiedz
@torgall mi to cały czas zmieniają dawki bo co jakiś czas TSH leci mi w jedną czy w druga. Ja cały czas muszę być utrzymywany w niedoczynności bo jestem po nowotworze. Ale jak na kwarantannie siedziałem tylko na dupsku to mi się nieźle przytylo od ciągłego leżenia
  • Odpowiedz
@torgall: toretycznie tak, w praktyce to przynamniej u mnie różnie jest. Przynajmniej z kondycją - odkąd zachorowałem na tarczycę drastycznie spadła mi wydolność płuc - chorobę min. zwiastowało mi to, że wysportowany w miarę, w dobrej formie musiałem czasem mocniej zaciągać powietrze po wejściu na piętro na którym mieszkam. Generalnie mimo przyjmowania od lat dawki 200 letroxu nadal mam coś nie tak z tymi płucami i o np bieganiu mogę
  • Odpowiedz
jak jeść pizze popijana piwem i nie tyć?


@hpiotrekh: Policz ile kalorii ma zajadana pizza i popijane piwo, pij i jedz tyle, żeby Twój organizm zużywał spożyte kalorie w ciągu dnia. Zjadłeś za dużo pizzy/wypiłeś za dużo piwa? Idź sobie poćwicz.
  • Odpowiedz