Wpis z mikrobloga

Tak się składa, że jestem dietetykiem (już niedługo magister), i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś kontentu, fajnej, ciekawej serii na wykopie dotyczącej żywienia.
Mam do Was prośbę: napiszcie w komentarzach czego chcielibyście się dowiedzieć ode mnie, plusujcie najciekawsze pomysły innych, a ja pierwszy wpis stworzę za 2 tygodnie, od razu po sesji na studiach! :D

#dietetyk #dieta #odchudzanie #jedzzwykopem #wiedza
  • 239
  • Odpowiedz
@Soviel: ...po co przeprowadzać głodówkę w ogóle? Głodówki nie są zalecaną metodą ani odchudzania, ani w terapii nowotworowej. Istnieją badania, które wskazują na korzyści ze stosowania diety keto + dieta o niskiej zawartości kcal własnie przy nowotworach, ale są dosyć niskiej jakości, często przeprowadzane na szczurach albo na małej liczbie osób. Autofagia swego czasu była szeroko komentowanym procesem przez rożnych "specjalistów", stąd wzięly się błędne przekonania o tym, że glodówka organizmu
  • Odpowiedz
@Miriamele: dieta przy Hashimoto:
Nie zagłebiając się w szczególy, z całą pewnością nie należy odrzucać glutenu i nabiału bez odpowiednich badań w kierunku celiakii, nietolerancji laktozy, alergii na BMK. A niestety często gęsto zalecane są takie diety eliminacyjne przy Hashi bez wskazań do tego.
To co jeszcze mogę na szybko napisać, to zwracanie uwagi na witaminy antyoksydacyjne, kwasy omega-3. Mają działanie przeciwzapalne (a Hashi to w końcu zapalenie tarczycy). Należy odrzucić
  • Odpowiedz
@Fajka: temat flory bakteryjnej (budowanie i badania):
Jest to bardzo gorący temat w świecie dietetycznym. Jeśli interesowałeś się trochę tym tematem to pewnie wiesz, że istnieją drogie pakiety badań flory bakteryjnej. Jest to rzecz kontrowersyjna i myślę że taki temat się tu pojawi. Dzięki!
  • Odpowiedz
@dres_girl: nie chciałem hejtować ale życzyć powodzenia przy takim poziomie komentarzy gdzie większość osób liczy na gotową dietę XD ale po komentarzy o głodówkach widzę że kolejna dietetyczka 1200kcal 200zł i ‚następny Proszę’
  • Odpowiedz
@Bertezyt: Gotowych diet nie będzie, wolę coś ciekawszego przygotować, do przeczytania. Nie rozumiem co ma mój komentarz o głodówkach do 1200 kcal? Chyba wyraziłam swoje zdanie o tym, że nie jestem za głodówkami. Żaden dietetyk, taki którego znam i cenię, nie jest. Jest to sprzeczne z aktualną wiedzą, z wynikami badań. Na Pubmedzie znajdziesz publikacje badań gdzie wniosek jest taki, że głodówka zmniejsza guza konkretnego rodzaju nowotworu ale nie ma dużo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dres_girl: co jeść nie jedząc glutenu i nabiału. Tak, aby nie narobić sobie niedoborów. Z chęcią posłucham i wcielę w życie dobre rady. Plus przepisy.
  • Odpowiedz
@dres_girl Jak spożywanie w nadmiarze poszczególnych substancji wpływa na rozwój flory bakteryjnej w naszym organiźmie i jak poprzez to wpywa na nasze zdrowie. W końcu w naszych organizmach jest 100x więcej komórek bakterii niż naszych własnych, a spożywając np. Cukier, bakterie żywiące się nim, bardzo szybko się rozmnażają, co oczywiście ma swoje konsekwencje. Z chęcią dowiedziałbym się jakie
  • Odpowiedz
@dres_girl: Jason Fung poleca glodowke okresowa i dlugotrwala swoim pacjentom z IO, cukrzyca typ 2 i problemami nerek, a ty mowisz po co przeprowadzac okresowe glodowki?
  • Odpowiedz
@dres_girl: ehh, z tym 1200kcal chodzi o to że większość dietetyków do których się chodzi dają dietę 1200kcal (dla każdego) wiele osób pisało tu jak i na innych forach) inkasują hajs, i zapraszają kolejną osobę. Poza tym, to co ty uważasz to nikogo nie interesuje, każdy człowiek jest inny i każdy inaczej reaguje na dietę, dietetyk ma służyć ludzkiemu zdrowiu, i tu trzeba dopasować dietę indywidualnie. A jeśli ktoś chciałby robix
  • Odpowiedz