Wpis z mikrobloga

Tak się składa, że jestem dietetykiem (już niedługo magister), i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś kontentu, fajnej, ciekawej serii na wykopie dotyczącej żywienia.
Mam do Was prośbę: napiszcie w komentarzach czego chcielibyście się dowiedzieć ode mnie, plusujcie najciekawsze pomysły innych, a ja pierwszy wpis stworzę za 2 tygodnie, od razu po sesji na studiach! :D

#dietetyk #dieta #odchudzanie #jedzzwykopem #wiedza
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bertezyt: Cóż, generalizujesz z tymi wykladowcami i przestarzałymi wynikami. W dodatku kończąc studia i ingerując w czyjeś żywienie nie mogę zalecić komuś diety, która nie jest poparta rzetelnymi wynikami badań. A co jeśli komuś tym poszkodzę? To bardzo zła droga.

Tematy tego typu interesują ludzi, którzy mają poważne problemy ze zdrowiem i chwytają się wszelkiej pomocy, trafiaja niestety często do szarlatanów polecających wlewy witaminowe - ich nie brakuje. Ktos musi
  • Odpowiedz
@dres_girl: dla mnie to przede wszystkim coś co da się w miarę łatwo ogarnąć i to najlepiej w jednym garnku, a później zamrozić. Chciałbym raz na dwa tygodnie posiedzieć kilka godzin w kuchni, najlepiej wrzucić w worek próżniowy podzielone na dania, później do wolnowaru na kilka godzin, później do zamrażarki i takie porcje wypakowywać sobie każdego dnia. Nie każdy ma czas żeby siedzieć codziennie w kuchni ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
@dres_girl: i to jest to czego nie rozumiesz chyba, każdy człowiek jest inny i każdy reaguje na wszystko inaczej, dlatego dobranie diety to okres prób i błędów.
Nie generalizuje tylko mówię jakie rzeczy się przytrafiały. To że u CB tak nie było nie oznacza że tak nie jest.
Ostatniej wypowiedzi na temat szkodliwości diet nie rozumiem, chodzi o wszystkie ‚diety’ czy o co? No i gdyby ludzie potrafili używać głowy
  • Odpowiedz
@Bertezyt: muszę działać zgodnie z przyjętymi wytycznymi. I absolutnie zgadzam się z metodą prób i błędów, bo własnie w ten sposób działam z pacjentami. Diety potrafię poprawiac najbardziej wybrednym nawet 8 razy, tak aby ktoś był zadowolony i korzystał z diety, a nie się zniechęcił i wrzucił do szuflady. W sumie to ja teraz nie rozumiem o co tobie chodzi - czepianie dla czepiania? :D

Tak, chodzi o wszystkie pseudo
  • Odpowiedz
@dres_girl: zdaniem jednego ... technik zywienia dowiedzialem sie ze jedzenie z maka wcale nie jest AZ tak nie zdrowe jak się powszechnie uznaje. Czy to prawda? I moze rozprawiłabys sie z jakimis zywieniowymi mitami.
  • Odpowiedz
  • 1
Czy byłoby możliwe żywienie się jedynie napojami energetycznymi i serem? Ile można by było wytrzymać na takiej diecie bez zauważalnych konsekwencji?
  • Odpowiedz