Wpis z mikrobloga

Tak się składa, że jestem dietetykiem (już niedługo magister), i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś kontentu, fajnej, ciekawej serii na wykopie dotyczącej żywienia.
Mam do Was prośbę: napiszcie w komentarzach czego chcielibyście się dowiedzieć ode mnie, plusujcie najciekawsze pomysły innych, a ja pierwszy wpis stworzę za 2 tygodnie, od razu po sesji na studiach! :D

#dietetyk #dieta #odchudzanie #jedzzwykopem #wiedza
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MilionoweMultikonto: takie mrożone to mogę sobie kupić mieszankę, za jaką nie przepadam z tego co akurat wpadło do miksera i zostało skrojone na grubość jaką producent uznał. nie mówię, że nie mają swoich zalet i plusów, ale odkąd przygotowuję warzywa sam to z mrożonek chyba tylko rozdrobniony szpinak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maniek74: Hmm... ciężko mi sobie to wyobrazić. Wafle ryżowe to raczej przekąska. Suche i słone ale rozważę.

Po zredukowaniu ilości spożywanego pieczywa zauważyłem u siebie lepsze odsłonięcie mięśni i mniejsze otłuszczenie. Co prawda mogło mieć na to wpływ jeszcze kilka innych czynników ale na to bym stawiał.
  • Odpowiedz
@cocek:

@dres_girl: grubas 150kg przy 176cm z tej strony, chętnie dowiem się jakie składniki i żywność używać na codzień by dostarczyć sobie wszystkich mikro i makro składników dysponując bardzo ograniczonym budżetem, w jaki sposób najlepiej przyrządzać jedzenie, na czym opierać swoją dietę, czy rozsądne głodówki, czyli takie na przemian ze zdrowym odżywianiem z deficytem kalorycznym mają sens, czy koniecznością jest jedzenie pięciu posiłków dziennie o regularnych porach zamiast
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dres_girl: psychiatria zywieniowa. Turbo szybkie i zdrowe zarcie nawet w postaci koktajlu byleby zapchac żołądek i dostarczyć niezbędne do (coraz lepszego) funkcjonowania dla takich wrakow z depresja jak ja.
  • Odpowiedz
@dres_girl czy to prawda, że owoce i warzywa tracą wartości odżywce już po zerwaniu? Jak szybko ten proces postępuje? Jak długo po zerwaniu wartości odżywcze pozostają na poziomie relatywnie bliskim do oryginalnego? Czy zapotrzebowanie na białko zmienia się wraz z wiekiem?
  • Odpowiedz