Wpis z mikrobloga

Tak się składa, że jestem dietetykiem (już niedługo magister), i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś kontentu, fajnej, ciekawej serii na wykopie dotyczącej żywienia.
Mam do Was prośbę: napiszcie w komentarzach czego chcielibyście się dowiedzieć ode mnie, plusujcie najciekawsze pomysły innych, a ja pierwszy wpis stworzę za 2 tygodnie, od razu po sesji na studiach! :D

#dietetyk #dieta #odchudzanie #jedzzwykopem #wiedza
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arachnofob: dzięki wiedzy znalezionej w internecie mógłbyś sam sobie zrobić chleb czy masło, pewnie mógłbys także wybudować dom. Więc na co komu produkcja masła? Przecież w internecie pisze jak je zrobić!
  • Odpowiedz
@dres_girl : przy okazji dobrze byłoby wiedzieć co kupić do jedzenia żeby było zdrowe, szybko się robiło, i długo mogło być otwarte. Takie jak owsianka, krem z orzechów (zatyka i zdrowe), suszone owoce.
  • Odpowiedz
@dres_girl: Czy faktycznie nabeirze sie wiecej tluszczu (jesli tak, to dlaczego?) przy diecie tak samo kalorycznej jak inna, ale posiadajaca w sobie wiecej cukru (bialego czy tez ogolnie cukrow prostych)? Inaczej, 2 diety, tyle samo kcal, ale jedna ma sporo cukrow, druga niemal wcale - przytyjemy na pierwszej? jesli tak, to dlaczego skoro to tyle samo kcal?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dres_girl: a ja jestem ciekaw jaki wpływ na zdrowie ma krótkotrwała głodówka. Intermittent fasting coraz popularniejsze, dlatego pytanie o efekty zdrowotne, te pozytywne i negatywne. Pozdrawiam :)
  • Odpowiedz
@CoyJared: mgr. z dietetyki nie mam ale pozwól że odpowiem.
W wzorze z termodynamiki na "otyłość i odchudzanie" spożywane kalorie to tylko jedna zmienna bo są np. :
- wysiłek fizyczny
- tempo przemiany materii
- tempo rozkładu tkanki tłuszczowej

W pewnym sensie jedzenie cukru daje organizmowi sygnał "jedz więcej, ruszaj się mniej, buduj tłuszcz" a jeśli już jest otyłość to jedzenie cukru hamuje naturalne mechanizmy organizmu sygnalizujące "jesteś gruby,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cocek: co do tych pięciu posiłków, to pozwala przede wszystkim odzwyczaić się od potrzeby poczucia sytości po posiłku. Po jakimś czasie nauczysz się że nie musisz jeść dużego obiadu żeby nie głodować.
  • Odpowiedz