Wpis z mikrobloga

Dzisiaj siadanie na pudło.

Ćwiczenie to zostało mi polecone przez @Seba_Kot więc nie sposób było go pominąć. Pierwszy raz w życiu wykonywałem to ćwiczenie i muszę stwierdzić, że jest jeszcze piekielniejsze niż zwykłe przysiady. Chyba zrozumiałem, że to nie tylko mobilność stawu skokowego (który dobrze rozciągnąłem przed treningiem) stanowi największy kłopot, większe problemy były z zachowaniem stabilności. Na dole po prostu nie jestem w stanie wytrzymać tego napięcia. Wygląda na to, że muszę wzmocnić biodra, poślady i brzuch. Miał ktoś z was ten sam problem i znalazł odpowiednie ćwiczenia na wzmocnienie?

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
Mahapralaja - Dzisiaj siadanie na pudło.

Ćwiczenie to zostało mi polecone przez @S...
  • 22
@Mahapralaja:

O jejciiu

- Zacznij od wyższego boxa i stopniowo go obniżaj
- Trzymaj do końca napięcie w dwugłowym i pośladku, nie możesz uderzać kością ogonową w boxa
- Prawdopodobnie musisz ustać o wiele szerzej, rotacja kolan o wiele mocniej na zewnątrz a nie pchane do przodu. Masz pracować biodrem - zacznij przed od nauki wall squatów https://www.youtube.com/watch?v=T89te8XonUs
- Na boxie musisz posadzić cały ciężar ciała i puścić napięcie w nogach
Kasahara - @Mahapralaja: 

O jejciiu

- Zacznij od wyższego boxa i stopniowo go o...
@Kasahara:
Jak staję jeszcze szerzej stopy zaczynają mi się zapadać, tyle co jest teraz na filmie to jest max przy którym mam stabilną pozycję.

Nie mogę trzymać napięcia w pośladku, bo on się rozciąga wraz ze schodzeniem w dół. Nie rozumiem o co tu chodzi, może masz na myśli inną definicję napięcia niż ja, nie znam się.

Robiłem dzisiaj wall squaty jako rozgrzewka, mogę zejść jedynie 20cm w dół i tak
@kRpt: W ramach wyjaśnień. Pierwsza część (błędnie zatytułowana) to "Zamaskowany Trójbojarz: Początek". Poprzednia część to "Zamaskowany Trójbojarz: Powrót". I tutaj juz jest aktualna, niestety ostatnia część trylogii.

@non-serviam:

Bardzo pozwala nauczyć siadać kogoś biodrowo nauczyć kontroli dwugłowego/pośladka oraz oddzielić fazę koncentryczną od ekscentrycznej. Akurat box squat jest i westside, sheiko i wielu innych szkołach, jedno chyba z najstarszych akcesoriów w trójboju. Pozwala też ono zawsze siadać na taką samą głębokość do daje wyraźniejszy indykator nawet progresu anizeli normalny siad (który można spłycić).

No i OP właśnie nie może zrobić ATG z powodu wielu problemów. Które opisywał wcześniej/inni mu
@Kasahara: a ja chyba oleję ten squat i zostanę bocianem, bo wkurza mnie mega złożoność tego ćwiczenia, a w zasadzie nie jest mi ono do niczego potrzebne, a tylko plecy mnie po nim bolą, zabiera kupę czasu na treningu i energii ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara:
A takie box squaty nie sprawią, że później będę odzwyczajony od zwykłego przysiadu?

Właśnie się zastanawiałem w jaki sposób box squaty pomagają w osiągnięciu lepszego przysiadu skoro pomija się najtrudniejszy moment, gdy jest się na pełnej głębokości.
Ten ruch biodra mnie męczy najbardziej. Przy wall squatach robię maksymalnie ćwiartkę pełnego przysiadu, dalej już nie jestem w stanie zejść. Myślisz, że może to mieć związek z tym, że przy próbie dotknięcia
@Kasahara: Box squat jest mocniejszy od zwyklego siadu? Na boxie jestem w stanie zrobic 15 powtorzen swojego maxa z normalnego siadu(glebokosc ta sama) i sie zastanawiam czy gdzies popelniam blad, bo jest to dosc spora roznica