Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 59
@rrdzony: może dlatego że przez polskie prawo pracodawca nie jest w stanie zaproponować więcej? Bo żeby być konkurencyjnym na rynku trzeba trzymać cenę produktu, niestety podatków nie da sie ominąć więc cięcia są przerzucane na pensje pracowników. Zus obciąć o połowę, vat na 19% i problemy wszystkich rozwiążą się same. Pracodawca ma większy budżet na pozyskanie fachowców, pracownika będzie stać na zabiegi w prywatnych klinikach i rzadziej będzie korzystać z publicznych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Defined: jestem akurat przedsiębiorcą co prawda nie płacę stawek głodowych i nie muszę sie martwić że ktoś ode mnie odejdzie ale działam w specyficznej branży nie mam praktycznie konkurencji i mogę sobie pozwolić na wyższą cenę produktu ale znam sytuacje firm działających w pokrewnych branżach gdzie konkurencja jest większa i firmy trzymają ceny kosztem pracowników żeby klient nie zaopatrywał się zagranicą.
@Blahblahaa no nie wiem do takich grup należałem w liceum i co prawda pisałem jedynie maturę z ang jedna na 100% druga na 95%, na studiach miałem angielski jedynie specjalistyczny w mojej dziedzinie i zdawałem egzamin który jest na poziomie C1 mam certyfikat i napisałem go na ok 80%, niemiecki nigdy mi nie był potrzebny do niczego więc nie robiłem egzaminów z niego
@taktoto jakbym był studentem i chciał sobie dorobić plus ćwiczyć język to chetnie jedyne co to wolałbym pracować na część etatu i na zlecenie, przy nowej umowie zawsze można negocjować wyższą stawkę
A jakbym był tłukłem po szkole średniej bez perspektyw na dalszą pracę to pewnie mój angielski i niemiecki zamknąłby się na A2 w porywach B1