Wpis z mikrobloga

ja ciągle nie wiem jak działają firmy w Polsce


@rrdzony: ja nie rozumiem jak w Polsce firmy transportowe wychodzą na swoje skoro wg statystyk polak wypracowuje połowę tego co niemiec na godzinę, a paliwo i ciężarówki kosztują prawie tyle samo ¯\_(ツ)_/¯
@iam1994: wierz dalej w to, że przedsiębiorca nie może ci więcej zapłacić, bo to wstrętne państwo go "okrada". xD


@Defined: NO TAK JEST PRZYSIĘGAM SZEF MI MÓWIŁ, JESZCZE TYLKO SPŁACI DWA OSIEDLA, POSTAWI WIEŻOWIEC, WYMIENI FLOTE AŁT BO STARE, SPŁACI KREDYT NA MASZYNY Z WŁOCH I SAMOLOT ZMIENI NA TURBOŚMIGŁOWY
Pobierz suqmadiq2ama - > @iam1994: wierz dalej w to, że przedsiębiorca nie może ci więcej zap...
źródło: comment_JI7eenUKsOu6IrcF24B0F1GFrNOLQO0d.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rrdzony: ja mam C1/C2 w angielskim. Pracodawca myślał, że ściemniam, a teraz jestem ostatnią deską ratunku, jeśli inni nie mogą się porozumieć z klientem (pomimo tego, że kontakt z klientem nie należy do moich obowiązków). 5500 brutto.
ja takie wymagania to spełniałem po liceum a byłem na biol-chemie


@alteron: szczerze wątpię, C2 to jest near native xD W zasadzie mówisz i piszesz jak rodowity, wykształcony Niemiec, tylko akcent cię zdradza - rozumiesz język wielowarstwowo, możesz śmiało iść do teatru, czytać ambitną publicystykę czy prozę i nic ci nie umyka... Niewielu osobom udaje się nauczyć języka na takim poziomie, nie mieszkając w kraju, gdzie używa się na co dzień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 79
@geuze: No dokładnie. Dla tych co może nie wiedzą co za tym stoi, podam przykład.
C1 pozwala studiować uczelni w Niemczech, niektóre wymagają tylko egzaminu weryfikującego umiejętności. Czyli mając w kieszeni C1 jesteście w stanie na wykładzie normalnie zrozumieć co mówi profesor oraz brać udział w zajęciach.
To teraz pomyślcie czym jest C2, który zakłada, że znacie język dużo lepiej. Poza tym C2 pozwala na nauczanie języka w polskiej szkole jeśli
@rrdzony "staż pracy: bez znaczenia" trochę jakby idealnie dla kogoś kto właśnie nie ma doświadczenia. Nabyć je do CV i zmieniać januszexx na coś lepszego.
@CoYoT: no cóż, większość ludzi uważa, że jeżeli ktoś potrafi się "dogadać" w codziennych sytuacjach czy obejrzeć odmóżdżający film w obcym języku to już można o nim powiedzieć, że ten język zna ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja jestem "nieco" bardziej krytyczny jeżeli chodzi o umiejętności językowe... Wielu ludzi nawet używając języka obcego na co dzień nigdy nie osiąga poziomu C2, szczególnie jeżeli mają jakąś prostą pracę i
@alteron: wykop nie wybacza ( ͡º ͜ʖ͡º) Tak serio to z takim B2 można śmiało pracować w hotelu, chyba komuś też się coś w tym ogłoszeniu pomyliło... Angielski na C1 na koniec liceum jest jak najbardziej do osiągnięcia, ale albo trzeba mieć bardzo dużo samozaparcia przy samodzielnej nauce, albo kilka lat uczęszczać na prywatne lekcje.
Polska ma jedno z najmniejszych opodatkowań pracy w Europie

wierz dalej w to, że przedsiębiorca nie może ci więcej zapłacić, bo to wstrętne państwo go "okrada". xD


@Defined: @rrdzony: Ale obniżyć podatki i będzie dobrobyt, jeb dobrobyt. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czemu w to nie wierzycie?

@rrdzony: w takim razie nie wiem jak działają firmy zagranicą że cena produktu jest normalna i pracownicy zarabiają "kokosy".


@iam1994:
1. Szef nie jest pieprzonym wsiurem ktory transformowal sie w Oligarche
2. Automatyzacja i lepsze zarzadzanie
3. Sila nabywcza pieniadza