Wpis z mikrobloga

Jaka jest Wasza najbardziej bezużyteczna rzecz, którą się nauczyliście w szkole?

Ja, jakoś w 4-5 klasie podstawówki, na chemię nauczyłem się łacińskich nazw pierwiastków, bo można było 6 dostać z testu z tablicy mendelejewa.

Do teraz pamiętam jakieś 30-40 nazw łacińskich, mimo, że w życiu za cholerę mi się nie przydało to xD

A co jest najzabawniejsze, to narzeczona chodziła do liceum chemicznego i nie miała takiego obowiązku xDxD

#szkola #podbaza #chemia #lacina #wspomnienia #nostalgia
  • 93
@europa: co do lektur to uważam że są spoko, ale niekoniecznie dla nastolatka. Cierpienia młodego Wertera bardzo mi się podobały, ale Potop przeczytałem dopiero w wieku 22 lat. I muszę powiedzieć, że to bardzo lekkie czytadło. Sporo akcji, ciekawa historia. Dżuma też bardzo ciekawa, zdecydowanie bardziej dojrzały tytuł. Z kolei takie Nad Niemnem to katorga. Chociaż jak ktoś wcześniej przeczytał Władcę Pierścieni, to łatwiej było przebrnąć przez ciągnące się opisy.
bezużyteczna rzecz, którą się nauczyliście w szkole?


@Goofas: To że się uczymy bezużytecznych rzeczy to nie problem, jest to konieczne w każdym procesie uczenia. Dajmy na to że ucząc się nowego języka poznasz słowo abażur - pewnie nigdy Ci się nie przyda, może 1% tych którzy się uczyli faktycznie z niego skorzystają - a uczymy wszystkich. Problem z systemem szkolnictwa (nie tylko w Polsce) polega na tym że uczymy się rzeczy
@Goofas: przysłowia po łacinie na wyższa ocenę z historii oraz skąd pochodziły i jak je rozumiec. do tego dodałabym wiersze które gdzies się w glowie czasem włączaja w dziwnych momentach xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Halbr: Np dla Amerykanów rdr2 jako gra mogłaby się dobrze spisać na temat zrozumienia świata w 1899 ;) Jak się chce to można inaczej i ciekawiej.
Np dla Amerykanów rdr2 jako gra mogłaby się dobrze spisać na temat zrozumienia świata w 1899 ;) Jak się chce to można inaczej i ciekawiej.


@MaoPL Zdecydowanie nie znajdziemy wspólnego pola do dyskusji.
@Magnolia-Fan: Z jakże potrzebnych mi wiadomości kojarzę też, że kodonem startowym dla metioniny jest adenina-uracyl-guanina. A frekwencja w polskim referendum konstytucyjnym wyniosła 42,86%. Koszty krucjat Ludwika IX wyniosły coś pod 1.5 mln liwrów bitych w Tours. Kołacze się kwota 1 537 870, ale pewien nie jestem. A pierwszym lekiem na gruźlicę był Salwarsan.
@Mathieu_: Orogenezy - kaledońska, hercyńska, alpejska.
@Paczek_w_masle: są książki które powinno się przeczytać za dzieciaka np. Hobbit którego przeczytałem w wieku 25lat i bardzo żałowałem że nie 10lat wcześniej kiedy miałem inną wyobraźnię. Są i takie które człowiek zrozumie dopiero mając pewien bagaż doświadczeń życiowych i takie wpychanie wszystkiego do głowy do 18 roku życia jest moim zdaniem bez sensu tak jak i cały model edukacji w Polsce.