Wpis z mikrobloga

Jaka jest Wasza najbardziej bezużyteczna rzecz, którą się nauczyliście w szkole?

Ja, jakoś w 4-5 klasie podstawówki, na chemię nauczyłem się łacińskich nazw pierwiastków, bo można było 6 dostać z testu z tablicy mendelejewa.

Do teraz pamiętam jakieś 30-40 nazw łacińskich, mimo, że w życiu za cholerę mi się nie przydało to xD

A co jest najzabawniejsze, to narzeczona chodziła do liceum chemicznego i nie miała takiego obowiązku xDxD

#szkola #podbaza #chemia #lacina #wspomnienia #nostalgia
  • 93
@Goofas die Edelkastanie - kasztan jadalny

#!$%@?, pracuję co prawda po niemiecku, ale w życiu nie użyłam tego słowa nigdy przenigdy w pracy, podczas wyjazdów do krajów niemieckojęzycznych, czy w rozmowach z przyjaciółmi z Niemiec. Ale cholerny ssmann od niemieckiego wymagał tego cholernego słówka w 5 klasie podstawówki.
W życiu nawet #!$%@? nie jadłam tego kasztana, tak go przez tę naukę głupiego słówka znienawidziłam
@Goofas:
Krucjata dziecięca była w 1212 (bo to były male dzieci - tak po 12 lat)
U ptaków chomosomy sa "na odwrót" kura ma Y, kogut X (bo kura nie ma jednej nóżki)
Jakiś kawałek wiersza Horacego po łacinie (mniej więcej tak: "Videsut alta stet nive candidum, soracte netiam sustine antonus")
@Goofas:

Ja, jakoś w 4-5 klasie podstawówki, na chemię nauczyłem się łacińskich nazw pierwiastków, bo można było 6 dostać z testu z tablicy mendelejewa.

Liczyli pewnie na to, że pójdziesz na jakiegoś biochema i dalej na studia powiązane, gdzie wali się łacinę, nie wiadomo po co.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hitherto: będziesz niepokonany podczas rozgrywek w państwa-miasta ( )

@Goofas

Jaka jest Wasza najbardziej bezużyteczna rzecz, którą się nauczyliście w szkole?

Rot, rot, rot, sind alle meine Kleider
Rot, rot, rot ist alles was ich hab
Darum lieb ich alles was so rot ist
Weil mein Schatz ein Reiter ist.

Jeszcze była zwrotka o zielonych ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
@Goofas na fizyce w gimnazjum na końcu podręcznika były przedrostki, a że robiłem zadanka szybciej niż inni to...
Eksa
Peta
Tera
Giga
Mega
Kilo
Hekta
Deka
Decy
Centy
Mili
mikro
Nano
Piko
Femto
Atto

Nawet sie rymuje więc łatwo zapamiętać