Wpis z mikrobloga

Na wypoku zawsze bawi mnie to że wyniki w granicach 100kg+ bp, 150kg+ mc,siad uchodzą za słabe. No dobra umówmy się, szału to nie robi na tagu bo to powinny być średnie wyniki dla średniej osoby gdzieś po roku sumiennych ćwiczeń. Ale zawsze mam taki dysonans poznawczy, bo chodząc regularnie na siłkę osób z takimi wynikami nie uświadczy się za wielu. Testowałem mordownie, sieciówki i większość ciska mniej niż więcej. Ba, siady, mc czy ohp wykonuje jeszcze mniej osób. Większość to tylko ugina bica i robi nogi na suwnicy, więc mówienie że wyżej wymienione wyniki są słabe/mizerne jest w kontekście realnego życia kompletnie nie na miejscu. W sumie nie wiem po co to napisałem, ale mam deload jak warzywo @stefan8800 i mi się nudzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stefan8800: może zła pozycja? serio zawsze wolałem unikać np martwego, a po wiośle mnie lędźwiowy bolał. W pasie mogę się spiąć i jest jakoś normalnie, nie czuję bólu a wiem mniej więcej o jaki Ci chodzi
  • Odpowiedz
@picasssss1: to nie pozycja, zawsze się ma złą pozycje i całej życie się szuka dobrej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mówię, ja głównie to mam jak przejdę pieszo bez przerw z 10 km to aż zgiąć się nie mogę z bólu. Nie zaprzecze że to coś long termowo na siłce sobie #!$%@?łem ale nie wiem kiedy i jak. Jeśli to brzuch to bym to wyczuł po
  • Odpowiedz
@picasssss1:

1. Informacje podawane na mirko mam tu na myśli same podstawy, (progresja ciężaru, ćwiczenia wielostawowe, podstawy diety itp) mimo że dla kogoś z jakimkolwiek pojęciem o treningu są tak oczywiste że nawet o nich nie wspomina, to dla totalnego laika wcale nie są tak łatwe do wyłapania, np czytając taki Men's Health gówno się dowiesz, tak samo jak oglądając filmiki popularnych youtuberów "kaloryfer w 6 tygodni", wszędzie jest pełno
  • Odpowiedz
@picasssss1: po ~roku mialem 148 mc, lawka 95? siad zawsze byl #!$%@? bo nie mogłem pozycji złapać ale chyba 110 czy coś poszło, ohp 5x60? do tego zszedłem z ponad 100 do niecałych 90kg i #!$%@? przestałem chodzić bo wszystko mnie #!$%@?ło bo mało podnoszę i cały czas coś mnie boli a w necie jakieś typy mają mc po 2 paki w rok robią xD
  • Odpowiedz
@picasssss1: ja mam podobny mindfuck. W martwym obecnie biorę 210 kg i jak zaglądam w internet to przekonuje się, że to nic specjalnego, co drugi bierze więcej albo tyle samo przy dużo mniejszym stażu, a tymczasem u mnie na siłowni w ogóle nie widuje ludzi biorących więcej i jedynie z rozmów i naszej tablicy wyników dowiaduje się, że są lepsi ode mnie, ale też ich niewielu.
  • Odpowiedz
@picasssss1: u mnie na cityficie jest nawet sporo osob, które robią takie wyniki. Oczywiście jest to góra 15% wszystkich ćwiczących ale tendencja jest wzrostowa i to chyba na każdej siłowni. Przez pół roku chodziłem tylko rano i widywałem może jedna osobę z takimi wynikami ale wystarczyło zmienić godziny i okazało się że jest ich więcej.
Jak sobie przypomnę championa w Toruniu jakieś 4 lata temu ( @Kasahara ( ͡
  • Odpowiedz
@picasssss1:

Po prostu kontekst. Tutaj masz wąskie grono już zainteresowane tematem. To jakieś powiedzmy 5 % społeczności na siłowni tak mocno wkręcone, reszta po prostu dla zdrowia/kolegów przychodzi robić cokolwiek/jakkolwiek. Z tych 5 % tutaj masz kolejne 5 % psycholi w stylu mnie lub intrudera. Którzy nagrywają każdą swoją serię od X lat, analizują każdą pierdołę, na skype gadamy tak 2-6 h dziennie, codziennie o treningu, zastanawiamy się nad każdym
  • Odpowiedz
@picasssss1: Efekt skali i tyle. Z calego tego tagu najbardziej aktywnych masz moze z 20 max ludzi co kreca duze wyniki i to oni zazwyczaj pisza a czesc z nich potrafi tylko pluc sie przed klawiatura jacy to oni #!$%@? nie sa silni bo robia 10kg wiecej od Ciebie w #!$%@? przysiadzie podlewajac sie do #!$%@? 120kg.
  • Odpowiedz