Wpis z mikrobloga

Po prostu dramat. Dostałem służbowego iPada. Idę do salonu Apple żeby zapytać o parę spraw
1. Jak połączyć blutuczem telefon z kompem
NIE DA SIE
2. jak przerzucić 3500 zdjęć z telefonu na iPada.
Wysłać je w mejlach :)))))))
Tak mi odpowiedzial pracownik
Zapytałem go czy dobrze słyszę ..wysłać 3000 mejli na iPada ;)?
Tak :)
3. Jak stworzyć katalog na pulpicie
NIE DA SIE
4. jak stworzyć katalog gdzie #!$%@? kolwiek..
NIE DA SIE
Ale wait wait.. jaki masz system.. ?
12
Aaaa to zmień na 13
Tam się już da
Ale na pulpicie ?
Nie .. na pulpicie jeszcze nie umiemy
5. Czy mogę ułożyć ikony pionowo bo lubię i dodać widżet zegara ?
NIE DA SIE

Na koniec powiedzial mi że może jednak oddam iPada i wezmę coś na androidzie .Sprzedawca mnie namawial żebym zrezygnował z jego produktu bo nie jest w stanie zrobić tego co konkurencja od 10 lat już ma ;)
Zaczął #!$%@?ć coś o tym że to wszystko z powodu bezpieczeństwa.

Aha .. czyli 2 mlrd. Androidów windowsów linuksow notorycznie jest okradana , atakowana , zawirusowana itd a Apple nie.

I to jest niby ten super system który miażdży konkurencję ?;)
to musi być jakaś religia

#apple #komputery
  • 396
@NAGI: Na googlach trzymam zdjęcia z wakacji :D Nie pałuję się tym, że googiel cyz apple o mnie wie wszystko. Oni to są tam #!$%@? (no może poza googlem). Na codzień jesteś trackowany przez pierdyliardy skrypcików na pierdyliardach stronek, które odwiedzasz.Część z nich daje sobie radę z adblockerami i innymi ghostery, a ty mi wyjeżdzasz z bezpieczeństwem zdjęć :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WolfSky: mam Samsunga Galaxy S7, a mój ziomek Samsunga Galaxy Note 2 i działają normalnie, a więc 3,5 i aż jakieś 6 lat w przypadku Note'a. Więc nie #!$%@?, bo też #!$%@? wiesz. Samsung robił słabe telefony, średnia półkę i flagiwce, ostatnio już tylko średnia półkę i flagiwce. Apple robi tylko flagowce, wiadomo więc, że w porównaniu do tych gorszych urządzeń będą działać gorzej, tak samo jak Xiaomi, ale nie znam
@jamnig: Dałem za niego 1500zl + 300 za pencil. Pokaz mi łapka który za taką kwotę nie będzie mulił po 2 latach, będzie mieć baterie na cały dzień, będzie go można ładować z powerbanku i będzie miał najlepszy rysik na rynku.
czekać 2 minut zanim się Windows włączy

Apple pencil do pisania (każdy inny rysik to gówno)


@Nuuk: pewnie ktoś już się do tego odniósł, ale też to zrobię.
1. Jak masz w kompie stary dysk i nawalone programami w autostarcie, to nic dziwnego, że Winda, pewnie jeszcze Vista, się uruchamia tyle czasu. W swoim lapku mam SSD i od wciśnięcia zasilania do pulpitu 10tki mija kilka sekund.

2. Swego czasu Jobs
@ROCCO1 sorry, ale to androidziarzy tu piecze dupa. Przecież połowa tych zarzutów to efekt upośledzenia, możliwe, że bajt, a najbardziej możliwe, że op to głąb, który nie zrozumiał co się do niego nowi. Sam teraz działam na andku, ale bardzo chętnie bym wrócił do Apple, bo jest w #!$%@? lepszy. Tylko nie mogę, bo na służbowym mam apki do odpalania zdalnie rzeczy firmowych, więc muszę go mieć, a znowu nie chce mieć
@haudujudu_: maile, notatki, wyszukiwania, kontakty, lista aplikacji, lokalizacja, gdzie byłeś na wakacjach i z kim. Czyżby to tylko zdjęcia z wakacji?
gratuluję wiedzy o skrypcikach, kontynuuj więc swoje ignoranctwo, bo więcej do dyskusji nie mamy
@muchabzz: absolutnie #!$%@? doradca, którego powinni z miejsca zwolnić. Zdjęcia zgrasz bezproblemowo ablo AirDropem, albo wrzucając na iClouda, katalogi na pulpicie to pamiętam że były na iPhonach już z 6 lat temu (pewnie wcześniej też), więc na iPadach na pewno też są, a co do pytania o bezpieczeństwo, to tak, IOS jest bardzo bezpieczny, praktycznie nie da się na niego włamać, typowy andek żyje do 2ch lat, a iphony spokojnie dożywają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mericcolo: no... mialem bardziej na mysli ustawianie pod siebie ikonek na pulpicie, albo uzywanie telefonu jako emergency flash diska (raz mi to tylek uratowalo) :) nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc ;p
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muchabzz: jakieś 5 lat używałem iPad Air 2. Po zmianie iPhona na Samsunga pomyślałem, że fajnie byłoby się przesiąść na tablet z Androidem. Mam teraz Huawei Mediapad M6.

Po kilku miesiącach używania mogę śmiało powiedzieć, że iPad wymiata pod każdym wzdledem (z wyjątkiem pamięci wewnętrznej). Gdyby nie stara bateria dalej uzywalbym Apple. Wady jakie odpisałeś są zabawne bo w praktyce na IOS nie mają żadnego znaczenia.
źródło: comment_FXkL00BTtdQqGNqigm29lkMN3rSQieY5.jpg
@DellConagher: ja mam iPhony od 10 lat i jestem bardzo zadowolona. Tak jak mówisz, nie potrzebuje konfigurowalnego systemu tylko dobry aparat i subiektywnie przyjazny interfejs z szybkim dostępem do podstawowych funkcji. I tyle, a ten telefon mi to daje. Ale daleka jestem od prowadzenia krucjaty, ze tylko iOS, a Android to gowno. Niech każdy kupuje co woli i pozwoli innym na to samo.
ja miałem kiedys iPhone 5S (najładniejszy telefon, tak uważam) i po przygodach z nim związanych mam kompletnie dosyć i nigdy nic nie kupię od Apple. Przed zakupem tyle się naczytałem jaki to będzie wspaniały dopracowany sprzęt z wyższej półki a figę dostałem i jeden wielki bubel. Najpierw nagle bez przyczyny obudowa w prawym górnym rogu zaczęła się lekko ruszać i klikać z dźwiękiem 1:1 jak myszka komputerowa. Kiedy chciałem opuścić belkę powiadomień
@Rvxdbnu: czyli FaceID który Apple wprowadziło w 2017 roku który teraz pojawia się w każdym telefonie, notch wyśmiany przez Androidziarzy a potem skopiowany czy AirPodsy których odpowiednik ma każdy producent telefonów z Androidem to są także te ficzery które Apple tak kopiuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy telefony z 90Hz nie pojawiły się po 2017 kiedy Apple pokazało iPada Pro z ProMotion (120Hz)?
@muchabzz: faktycznie, widget zegara najważniejszy xD
Słyszałeś o chmurach? O dostępie do zdjęć i plików gdziekolwiek jesteś? Wiesz co to jest AirDrop?
Typie, nie twórz problemów tam gdzieniegdzie nie ma xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WolfSky: a ja zmieniam telefony częściej, bo mnie stać w przeciwieństwie do użytkowników "iphone 7 lepszy niz samsung s10+" xD
@Nuuk: od 4 lat mam asusa 305 , ktory otwiera sie w 15 sekund. wlasnie przeszdlem na hp envy ktory sie otwiera w 5 sekund. :D . excel na ipada ni ejest darmowy tylko ma 30 dniowa licencje po ktorej musze placic 5.99 na miesiac. arkusz appla jest niekompatybilny. pozostale apki sa albo obecne na windows albo maja swoje odpowiedniki. jedynie ryskika nie uzywam bo nie jest mi potrzebny.