Wpis z mikrobloga

Po prostu dramat. Dostałem służbowego iPada. Idę do salonu Apple żeby zapytać o parę spraw
1. Jak połączyć blutuczem telefon z kompem
NIE DA SIE
2. jak przerzucić 3500 zdjęć z telefonu na iPada.
Wysłać je w mejlach :)))))))
Tak mi odpowiedzial pracownik
Zapytałem go czy dobrze słyszę ..wysłać 3000 mejli na iPada ;)?
Tak :)
3. Jak stworzyć katalog na pulpicie
NIE DA SIE
4. jak stworzyć katalog gdzie #!$%@? kolwiek..
NIE DA SIE
Ale wait wait.. jaki masz system.. ?
12
Aaaa to zmień na 13
Tam się już da
Ale na pulpicie ?
Nie .. na pulpicie jeszcze nie umiemy
5. Czy mogę ułożyć ikony pionowo bo lubię i dodać widżet zegara ?
NIE DA SIE

Na koniec powiedzial mi że może jednak oddam iPada i wezmę coś na androidzie .Sprzedawca mnie namawial żebym zrezygnował z jego produktu bo nie jest w stanie zrobić tego co konkurencja od 10 lat już ma ;)
Zaczął #!$%@?ć coś o tym że to wszystko z powodu bezpieczeństwa.

Aha .. czyli 2 mlrd. Androidów windowsów linuksow notorycznie jest okradana , atakowana , zawirusowana itd a Apple nie.

I to jest niby ten super system który miażdży konkurencję ?;)
to musi być jakaś religia

#apple #komputery
  • 396
@muchabzz: przeciez to wszystko sie da, a "pulpit" w sensie ekran statusu telefonu nie jest od tego zebys zasral go swoimi dziadkowymi aplikacjami tylko to tego zeby
1. sprawdzic godzine
2. sprawdzic wiadomosci push
3. sprawdzic ile masz baterii
4. sprawdzic jaki masz zasieg
5. wygladac elegancko jako najczesciej ogladany przez ciebie ekran
jak chcesz miec gowniany telefon dla starego dziada to bierz cos z androbieda tam sobie mozesz na windowsa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@diogene: AirDropem się da przesłać dowolny plik. Apple stawia na jednolity ekosystem i działa super jeżeli wszystko masz Apple. Takie było założenie.

Ja nie jestem fanbojem, sam korzystam z Androida ale AirDrop to naprawdę świetny wynalazek, działa tak samo szybko jak transfer przez USB A odbywa się bez kabla. Przeciagasz plik na AirDrop, wybierasz gdzie chcesz wysłać i tyle. Szybciej i wygodniej niż USB czy Bluetooth.
A raczej na co Ci Apple pozwala, czyli niewiele ;p


@DellConagher: zawsze się zastanawiam jak słyszę takie teksty co ty takie robisz z tym telefonem czego ci Apple nie pozwala? Ustawiasz ikonki pionowo? Bo jakoś nie sądzę żebyś był super hackerem który robi z nim coś sensownego bo większość ludzi w it których znam ma produkty z japkiem
@muchabzz:
no nie wierzę, trollujesz no nie?
2. slyszałeś może o dropboxie? albo o icloudzie? google drive może?
3. łapiesz ikonkę jednego programu, który chcesz mieć w katalogu, najeżdżasz nią na drugą i powstaje folder, nadajesz mu nazwę i gotowe.
5. apka zegar, poza tym czas świeci cały czas.
@muchabzz: A ja sobie wczoraj wyjąłem 11 z pudełka, przyłożyłem do mojej starej 8, myk myk 10 minut kopiowania i bez nawet poruszenia palcem wszystkie ustawienia i dokumenty są na nowym. Jedyne co było trzeba ustawić to aplikacje bankowe i Apple Pay. Konfiguracja całości zajęła mi jakieś 15 minut. Dla porównania brat pare dni wcześniej sobie kupił S10 to się #!$%@? z tym pare godzin xD
@muchabzz: Znajdź mi drogi Mirku bardziej kompletny telefon od IP 11 Pro.

Najlepszy czas na baterii, zdjęcia w topce, wideo najlepsze, silniczek wibracji (niby bzdura, ale polecam z ip przesiąść się na androida, wtedy każdy zrozumie o co chodzi), jakość wykonania (chociażby stalowe ramki) itd..

Przenoszenie zdjęć? A od czego jest icloud? Po BT jakbym miał coś wysyłać to chyba by mnie krew zalała z tą prędkością.
łączyć komputer z iphonem
Za to lubie telefony Apple, bo chodza mega plynnie i zaden telefon na Andrucie nie wazne ile by nie kosztowal chodzi jak gowno, moze nie zawsze od poczatku ale wystarczy rok, dwa i zaczyna zamulac.


@loczyn: Bzdura. Mit sprzed 8 lat. Teraz nowe Androidy potrafią zapieprzać szybciej niż Iphony i nie tracić na szybkości przez lata. Mój Oneplus 6 ma już ponad rok i nadal śmiga jak nówka. Zero zawiech, wszystko
@WolfSky: Jeśli korzystasz z iOS to skąd możesz wiedzieć o płynności Androida? Lenovo P2, ponad 3 lata na rynku. Xperia Z2, blisko 5 lat na rynku. Pracują pod kontrolą Androida 10 i 9, system działa płynnie, i aplikacje szybko się uruchamiają. Więc nie gadaj bzdur ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@haudujudu_: Wbrew pozorom sporo osób trzyma zdjęcia lokalnie. Używałbym chmury, gdyby Orange oferowało lepszy internet ( ͡
@Rvxdbnu: Mam iphone SE. Znajdź mi podobny tel z androidem za 1k gdzie będę miał poziom bezpieczenstwa na podobnym poziomie, porownywalna szybkosc i podziala mi min. 5 lat bez ścin. Bezpieczeństwo to nie mit. Każdy soft ma dziury nie ma co się dziwić i afery będą. Za to bezpieczeństwo aplikacji miedzy androidem i iosem to niebo a ziemia, i chyba tu mi przyznasz rację ( ͡° ͜ʖ ͡°