Wpis z mikrobloga

Po prostu dramat. Dostałem służbowego iPada. Idę do salonu Apple żeby zapytać o parę spraw
1. Jak połączyć blutuczem telefon z kompem
NIE DA SIE
2. jak przerzucić 3500 zdjęć z telefonu na iPada.
Wysłać je w mejlach :)))))))
Tak mi odpowiedzial pracownik
Zapytałem go czy dobrze słyszę ..wysłać 3000 mejli na iPada ;)?
Tak :)
3. Jak stworzyć katalog na pulpicie
NIE DA SIE
4. jak stworzyć katalog gdzie #!$%@? kolwiek..
NIE DA SIE
Ale wait wait.. jaki masz system.. ?
12
Aaaa to zmień na 13
Tam się już da
Ale na pulpicie ?
Nie .. na pulpicie jeszcze nie umiemy
5. Czy mogę ułożyć ikony pionowo bo lubię i dodać widżet zegara ?
NIE DA SIE

Na koniec powiedzial mi że może jednak oddam iPada i wezmę coś na androidzie .Sprzedawca mnie namawial żebym zrezygnował z jego produktu bo nie jest w stanie zrobić tego co konkurencja od 10 lat już ma ;)
Zaczął #!$%@?ć coś o tym że to wszystko z powodu bezpieczeństwa.

Aha .. czyli 2 mlrd. Androidów windowsów linuksow notorycznie jest okradana , atakowana , zawirusowana itd a Apple nie.

I to jest niby ten super system który miażdży konkurencję ?;)
to musi być jakaś religia

#apple #komputery
  • 396
  • Odpowiedz
@haudujudu_: czemu niby bez sensu? Nie wszędzie jest szybki net. Jakbym miał rodzinie na wiosce pokazywać 300 zdjęć i filmików z wakacji na necie 3G to bym jebla dostał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 89
@DellConagher: No na pewno XD mam prawie 4 letniego iphone i nie wiesza mi się nic a apki włączam w pół sekundy. Żaden flagowiec androida po 4 latach by nie utrzymał takiej płynności.

@WolfSky: no popatrz, a ja mam flagową, prawie 4-letnią Xperie na androidzie i chodzi jak cudeńko prosto z pudełka. Te opinie o mulącym androidzie przestały być aktualne jakąś dekadę temu.
  • Odpowiedz
@Mithrindil: Brak jakiegokolwiek rigczu is now.
Przecie wysyłanie na jakąkolwiek chmurę = brak prywatności i pozbycie się prawa do własnych zdjęć.
Chyba na prawdę nie ma tu już o co walczyć ( _)
  • Odpowiedz
@muchabzz: Ja pamiętam jak dawno temu kupiłem sobie iPhone'a bo myślałem że to jest najlepsza opcja i moje zdziwienie, że jak to nie można bezpośrednio kopiować plików na telefon przez USB. A na forach ameby i psychofani piszący o life hacku, że przecież się da bo jest taki trick z jakimś starym menedżerem plików, który można zainstalować jako obejście tego i wtedy się da. XD

No ale jak będziesz narzekać na
  • Odpowiedz
@muchabzz: najśmieszniejsze, że ta lista zdaje się nie mieć końca xD. A najbardziej bawi mnie to ten cyniczny brak krytycyzmu fanbojów bo o ile przyznać trzeba, że design Apple ma bezapelacyjnie najlepszy bo ich sprzęt nie wygląda pretensjonalnie, wyświetlacz w macbookach jest generalnie igła, fajnie, że terminal jest unixowy (ale jaki problem postawić Linuxa?), a baterie naprawdę długo trzymają to ten ich #!$%@? system pełen absurdów okraszony równie absurdalnymi decyzjami kierownictwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 195
@muchabzz: Dobra wypowiem się jako były fanboy Apple, miałem dwa modele tej firmy 5s i 6. To były czasy kiedy posiadanie telefonu z nadgryzionym jabłkiem był symbolem hyhy prestiżu i luksusu w kraju kwitnącej cebuli. Czasy kiedy Jobs planował zejście z cenami iPhonów poniżej 500 dolarów, czasy kiedy Apple było kojarzone z innowacją. Dzisiaj w miarę naprzemiennie korzystam z iPhona Xs Max jako telefonu firmowego oraz Redmi Note 6 Pro jako
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mateosz_inbecki: przecież na Macu jest monitor aktywności, wyciąć i wkleić da się trzymając control + command + v chyba (ale nie jestem pewien, bo pracuje na Macu tylko w pracy od krótkiego czasu i nie pamiętam xD), wszystko znaleźć można Spotlightem czy jak to tam się nazywa a co do tego, że brakuje klawiszy to nie mam pojęcia o czym mówisz.
  • Odpowiedz
@muchabzz:
1. po co ci BT między kompem i tabletem? Wi-Fi jest bardziej stabilnym, szybszym połączeniem z większym zasięgiem.

2. Jak chcesz zgrać zdjęcia to przesyłasz je na iCloud, Dropboxa, Dysk Google czy jakakolwiek inną chmurę gdzie masz backupy. Wszystkie dane są hashowane - jeśli wyciekną to dlatego że masz do hasło do dupy.

3. Normalnie przenosisz apkę jedna na drugą i masz kontener? Plików jako takich nie możesz wrzucić na
  • Odpowiedz
@muchabzz: Wszystko z listy da się zrobić

1. Nie napisałeś w jakim celu
2. Normalnie podpinasz telefon kablem do kompa kopiujesz folder podpinasz iPada kopiujesz folder xD
3. Jeśli Ci chodzi o katalog z apkami to przeciągasz jedna ikonkę na druga i masz folder
4. Masz eksplorator plików „pliki” tam se możesz foldery tworzyć xD
5. Kurła Widzet xD w iOS wszystkie widżety są na pierwszym ekranie od lewej

Twój problem
  • Odpowiedz