Wpis z mikrobloga

Po prostu dramat. Dostałem służbowego iPada. Idę do salonu Apple żeby zapytać o parę spraw
1. Jak połączyć blutuczem telefon z kompem
NIE DA SIE
2. jak przerzucić 3500 zdjęć z telefonu na iPada.
Wysłać je w mejlach :)))))))
Tak mi odpowiedzial pracownik
Zapytałem go czy dobrze słyszę ..wysłać 3000 mejli na iPada ;)?
Tak :)
3. Jak stworzyć katalog na pulpicie
NIE DA SIE
4. jak stworzyć katalog gdzie #!$%@? kolwiek..
NIE DA SIE
Ale wait wait.. jaki masz system.. ?
12
Aaaa to zmień na 13
Tam się już da
Ale na pulpicie ?
Nie .. na pulpicie jeszcze nie umiemy
5. Czy mogę ułożyć ikony pionowo bo lubię i dodać widżet zegara ?
NIE DA SIE

Na koniec powiedzial mi że może jednak oddam iPada i wezmę coś na androidzie .Sprzedawca mnie namawial żebym zrezygnował z jego produktu bo nie jest w stanie zrobić tego co konkurencja od 10 lat już ma ;)
Zaczął #!$%@?ć coś o tym że to wszystko z powodu bezpieczeństwa.

Aha .. czyli 2 mlrd. Androidów windowsów linuksow notorycznie jest okradana , atakowana , zawirusowana itd a Apple nie.

I to jest niby ten super system który miażdży konkurencję ?;)
to musi być jakaś religia

#apple #komputery
  • 396
@Rvxdbnu: Ja uzywam tylko do netu, jakis podstawowych apek, sms i dzwonienia. Za to lubie telefony Apple, bo chodza mega plynnie i zaden telefon na Andrucie nie wazne ile by nie kosztowal chodzi jak gowno, moze nie zawsze od poczatku ale wystarczy rok, dwa i zaczyna zamulac.
@Mithrindil: to ja mam lepsze: pliki .cbz/.cbr z komiksami, każdy ok. 150 MB. Do czytania w jakiejś tam appce.

Da się przez usb? No przecież że nie xD dobrze że appka ma wbudowany serwer http gdzie można z komputera wrzucić pliki

A co do bt, to również dla wygody użytkownika nie da się sparować tylko profilu rozmów z samochodem? I dla wygody użytkownika odtwarza wszystkie dźwięki systemowe przez bt jak tylko
@Mithrindil: tylko zeby przesłać przez wifi, to musisz mieć wifi. I jasne zaraz napiszą tu, że "kto dzis nie ma interneta" ale takie sytuacje bywają.
Dla mnie możliwość przesłania czegoś poprzez szybkie połączenie z kompem jest akurat plusem i naprawde slabo, ze apple tego nie ma.
Tak samo jak ostatnio chcialem zgrac jakies pliki ze slużbowego iphona na kompa. Połączyłem sobie kabelkiem i co? Gówno. Trzeba kombinować, jakieś dodatkowe aplikacje, albo
@muchabzz: używam iPad jako główny komputer i mogę wszystko na nim zrobić to co opisujesz że nie można no może oprócz wstawienia katalogu na pulpit. Poza tym z postu mocno wynika że zatrzymałeś się na latach 2010-2012 w swoim myśleniu (z tym bt np lol) oraz że nie potrafisz zrozumieć że każdy może mieć inny workflow równie skuteczny co twój. Jestem nauczycielem i nie wyobrażam sobie czekać 2 minut zanim się
@muchabzz: przeciez to wszystko sie da, a "pulpit" w sensie ekran statusu telefonu nie jest od tego zebys zasral go swoimi dziadkowymi aplikacjami tylko to tego zeby
1. sprawdzic godzine
2. sprawdzic wiadomosci push
3. sprawdzic ile masz baterii
4. sprawdzic jaki masz zasieg
5. wygladac elegancko jako najczesciej ogladany przez ciebie ekran
jak chcesz miec gowniany telefon dla starego dziada to bierz cos z androbieda tam sobie mozesz na windowsa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@diogene: AirDropem się da przesłać dowolny plik. Apple stawia na jednolity ekosystem i działa super jeżeli wszystko masz Apple. Takie było założenie.

Ja nie jestem fanbojem, sam korzystam z Androida ale AirDrop to naprawdę świetny wynalazek, działa tak samo szybko jak transfer przez USB A odbywa się bez kabla. Przeciagasz plik na AirDrop, wybierasz gdzie chcesz wysłać i tyle. Szybciej i wygodniej niż USB czy Bluetooth.
A raczej na co Ci Apple pozwala, czyli niewiele ;p


@DellConagher: zawsze się zastanawiam jak słyszę takie teksty co ty takie robisz z tym telefonem czego ci Apple nie pozwala? Ustawiasz ikonki pionowo? Bo jakoś nie sądzę żebyś był super hackerem który robi z nim coś sensownego bo większość ludzi w it których znam ma produkty z japkiem