Wpis z mikrobloga

@gleorn: O proszę, o szczepionkach i przeszczepach nie wiedziałem, ale przeszło im ;) Modyfikacja genomu ludzkiego, bioinżynieria, klonowanie ustalmy sobie nawet dla naukowców ateistów to jest śliski temat z etycznego punktu widzenia, więc nie dziwne, że kościół nie jest fanem. Jest taki żart, przypowieść:

"Pewnego dnia zdarzyła się w pewnej wsi powódź. Pewien mężczyzna chcąc się ratować wszedł na dach swojego domu i tam czekał, co będzie dalej. Tymczasem woda powodziowa
: Ta medycyna to dosyc dretwo sie rozwijala. Znaczy to byly jakies bardzo podstawowe operacje ale glownie to bylo ziololecznictwo.

Dopiero renesans to poczatek sensownej medycyny i uwaga - tutaj kosciol robil pod górkę np nie chcial dawac ciał do sekcji, ktore jak pewnie doskonale wiecie byly podstawa do rozwoju chirurgii.

No a wszystko to co rozumiecie jako wspolczesna medycyna to raczej nurt ateistycznny, albo przynajmniej nie zwiazany z religią jako tako.
@LB55: analfabetyzm nie obejmuje raczej interpunkcji w internecie pseudointeligencie. Weź mi tylko wytłumacz jak można stworzyć słowo "księżą", przecież go nawet w słowniku nie ma. Nie ma takiej formy do #!$%@?, więc jak można xD Czułbym się jak skończony debil i raczej nie odpowiadał w tym tonie jak ty teraz.
@Panas: Święta możesz obchodzić religijnie albo niereligijnie. Może cię to zdziwi, ale nie wszyscy dający sobie podarki, to osoby wierzące. No więc kto tu ma problem ze zrozumieniem?
@LB55: Kościół nie tylko walczył z niepasującymi mu poglądami medycyny, ale nadal to robi. Stąd stosunek do genetyki, do in vitro, brednie na temat homo, bajki na temat powstania człowieka, itd. Właściwie to jeśli ma jakiś pogląd na tamaty biologiczne, to można
a co ma #!$%@? medycyna do ateizmu :D


Nic, za to religia już tak.

przecierz


XDDD

To jest robienie #!$%@? z logiki.


@LB55: nie, nie jest. Tutaj chodzi o to, że osoby religijne często dziękują bogu i utwierdzają się w przekonaniu, że modlitwa im pomogła, zamiast całą wdzięczność okazać lekarzom i personelowi medycznemu.
Pobierz 4.....i - > a co ma #!$%@? medycyna do ateizmu :D 

Nic, za to religia już tak.

 ...
źródło: comment_GpHYgEsn2YHezkJ1tmvQCHOlI85Uehso.jpg
@LB55: Kościół nie tylko walczył z niepasującymi mu poglądami medycyny, ale nadal to robi. Stąd stosunek do genetyki, do in vitro, brednie na temat homo, bajki na temat powstania człowieka, itd. Właściwie to jeśli ma jakiś pogląd na tamaty biologiczne, to można spodziewać się idei rodem że średniowiecza.

@biliard: wlasnie, po co szukac tak daleko jak teraz kosciol robi tak wiele przeciwko medycynie i zdrowiu ludzkiemu.
@LizavietaNebulla:
Przy tej okazji przypomnijmy postać świętego Józefa Moscati.
Od roku 1922 doktor Moscati był wykładowcą medycyny a rok później reprezentował Włochy na Międzynarodowym Kongresie Fizjologii w Edynburgu.

W czasie uroczystości beatyfikacyjnych w 1975 roku, papież Paweł VI powiedział o nim: "Postać Józefa Moscatiego potwierdza, że powołanie do świętości jest skierowane do wszystkich. Ten człowiek uczynił ze swego życia dzieło ewangeliczne. Był profesorem uniwersytetu. Zostawił wśród swoich uczniów pamięć niezwykłej wiedzy,
@LizavietaNebulla: Co to w ogóle znaczy że ateiści nie powinni obchodzić świąt? Kto im zabroni? Czy może to grzech? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sam jestem niewierzący, a święta traktuje jako fajną odskocznię od codzienności i okazję do posiedzenia z rodziną i napchania sie makowcem. To że przy tym święta nie mają dla mnie żadnego wymiaru religijnego i nie świętuje urodzin jakiegoś pastucha to moja sprawa.
święta religijne są... religijne. Medycyna nie należy do freethinkerów z internetu. Nie rozumiem logiki na tym obrazku


@Panas: Niektóre święta są też częścią kultury - np. Boże Narodzenie czy Wielkanoc. I w nich wszyscy biorą udział, czy tego chcą, czy nie. A w związku z tym, że te święta nie wymagają chodzenia do kościoła czy odprawiania jakichś obrzędów, a obecnie np. skupiają się głównie na zabawie w dekorowanie domu, kupowanie prezentów
@iAmTS:

w rozumieniu popularnym brak umiejętności pisania i czytania oraz wykonywania czterech podstawowych działań matematycznych u osób dorosłych


Więc analfabetyzm nie obejmuje też ortografii pseudointeligencie. A teraz wytłumaczę ci jak się tworzy taką formę:
piszesz zdanie w którym chcesz użyć słowo księża, po czym przychodzi ci do głowy inna myśl i chcesz użyć liczby mnogiej ale twoja przeglądarka ma ustawioną korektę na język angielski, więc podkreśla wszystko na czerwono i nie
@LB55: A co ma dzień wolny do ateizmu? xD

Absurdalne wnioski jednego to i absurdalna riposta. Przecież ateista do kościoła nie pójdzie w święta religijne, a co ma według ciebie robić, #!$%@?ć ludzi z otoczenia jakimś nieobchodzeniem na pokaz?

Chrześcijanie sobie mogli przywłaszczyć święto przesilenia zimowego i nawet datę narodzin Jezusa do tego przesuneli to ateiści jacyś gorsi i nie mogą? xD
@DiscoKhan: A nie chodzisz do pracy w święta żydowskie, muzułmańskie i pastafariańskie czy tylko katolickie? Poza tym nigdzie nie odniosłem się do tego tematu bo mi wisi kto kiedy i jak pracuje.
rozwijała w zakonach i dzieki ksieza, ksieza nigdy nie walczyli z medycyna.


@LB55: scharakteryzujmy tzw. Wieki ciemne. Chrzescijanie po zniszczeniu cesarstwa rzymskiego i infrastruktury samego miasta Rzym zabrali się za przerabianie łaźni na kościoły. Milionowe miasto z siecią wodociągów zamieniło się w niemal wieś w której pobierano wodę ze ścieku do którego wyrzucano nieczystości- z Tybru. Mało? Wyobrax sobie olimpiadę czy nawet cyrki starożytnego Rzymu- kult sprawności fizycznej, zdrowia. Jaka aktywność