Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
  • Odpowiedz
  • 35
@acidd: No popatrz pytania były ułożone nawet by debil zrozumiał, a mimo to przerosły takich jak ty.

A na poważnie, to twój komentarz pięknie ukazuje sposób myślenia - przez chwilę mogłeś poczuć się jako elita, bo przecież pytania dla debili. Chwilowe podbudowanie ego wygrało nad troską o długofalowe losy państwa; takie referendum szybko się nie powtórzy.

Ale kogo to obchodzi - dopowiedz sobie jeszcze, że wedle sondażowni głosowałeś np. zgodnie z
  • Odpowiedz
  • 2140
@Adamfabiarz: to była kpina, a nie referendum. Gdyby pytania były ułożone bardziej neutralnie, to może 50% by przekroczyła frekwencja, a tak to jest jak jest. Aż dziwne, że w żadnym pytaniu nie udało się wcisnąć jeszcze słowa "Tusk"
  • Odpowiedz
@acidd: @Eustachy_goli_pachy @valerius-romulus @Elijahu @Perot @acidd @acidd
To właśnie brak referendum może pozwolić innym robić co chcą.. :) jeśli się nie zgadzacie z tym 4x nie mogliście zglosowac 4x tak, ale spełnić demokratyczny obowiązek:) ludzie nie brali udziału w referendum, żeby zrobić na złość pisowi, jakie debilne podejście... dla was nie jest ważne co się mówi tylko kto mówi... gdyby teraz te same referendum zrobila koalicja obywatelska też byście nie zagłosowali?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: wiesz co mają wbSzwajcarii? Małżeńswa gejów i abrocje. Bombelki zabijajo!
A wiesz po jakiemu mówią? Po NIEMIECKU!
Nie będą nam tu w obcych językach...

  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: generalnie też mnie ta cała otoczka związana z referendum, które służyło jako przedłużenie kampanii wyborczej, mocno zdegustowało.
Mimo wszystko postanowiłem wziąć udział, ponieważ jedno pytanie jest bardzo wiążące dla kolejnych rządów:
Czy zgadzam się na prywatyzację polskich przedsiębiorstw skarbu państwa i przekazania przez obcy kapitał.

Stwierdziłem, że dla któregoś rządu w przyszłości może być to pokusa, zwłaszcza że trzeba latać deficyt finansowy. Każdy silny kraj dba o kapitał narodowy i
  • Odpowiedz
Haha, referendum :) Po pierwsze miało służyć obejściu limitów na finansowanie kampanii. Po drugie w razie wygranej PiS, wycieraliby swoje działania hasłem „naród tak chciał”. Po trzecie - gdy wygra opozycja, to będą każde ich działanie szachować wynikiem referendum. A po czwarte pytania były głupie i dobrze o tym wiedzieli. Mogli zadać „czy jesteś za obniżeniem podatków” to by mogli wygrać. Aż dziw bierze, że to nie był postulat kampanii, to by
  • Odpowiedz
@acidd: no i co ci to dało? pytania były jasno sformułowane. Nie umeisz odpowiedziec TAK lub NIE? no to pan Tusk i niemeicka Unia Europejska zadecyduje za ciebie. Mam nadzieje ze przydziela ci murzyna do mieszkania jak najszybciej. buraku.
  • Odpowiedz
@Elijahu: przedobrzyli bo podeszli do całego narodu jak do potencjalnego odbiorcy Wiadomości, a na ich nieszczęście nie wszyscy są tak głupi albo zatwardziali
  • Odpowiedz