Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 35
@acidd: No popatrz pytania były ułożone nawet by debil zrozumiał, a mimo to przerosły takich jak ty.

A na poważnie, to twój komentarz pięknie ukazuje sposób myślenia - przez chwilę mogłeś poczuć się jako elita, bo przecież pytania dla debili. Chwilowe podbudowanie ego wygrało nad troską o długofalowe losy państwa; takie referendum szybko się nie powtórzy.

Ale kogo to obchodzi - dopowiedz sobie jeszcze, że wedle sondażowni głosowałeś np. zgodnie
  • Odpowiedz
  • 2140
@Adamfabiarz: to była kpina, a nie referendum. Gdyby pytania były ułożone bardziej neutralnie, to może 50% by przekroczyła frekwencja, a tak to jest jak jest. Aż dziwne, że w żadnym pytaniu nie udało się wcisnąć jeszcze słowa "Tusk"
  • Odpowiedz
@acidd: @Eustachy_goli_pachy @valerius-romulus @Elijahu @Perot @acidd @acidd
To właśnie brak referendum może pozwolić innym robić co chcą.. :) jeśli się nie zgadzacie z tym 4x nie mogliście zglosowac 4x tak, ale spełnić demokratyczny obowiązek:) ludzie nie brali udziału w referendum, żeby zrobić na złość pisowi, jakie debilne podejście... dla was nie jest ważne co się mówi tylko kto mówi... gdyby teraz te same referendum
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: wiesz co mają wbSzwajcarii? Małżeńswa gejów i abrocje. Bombelki zabijajo!
A wiesz po jakiemu mówią? Po NIEMIECKU!
Nie będą nam tu w obcych językach...

  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: generalnie też mnie ta cała otoczka związana z referendum, które służyło jako przedłużenie kampanii wyborczej, mocno zdegustowało.
Mimo wszystko postanowiłem wziąć udział, ponieważ jedno pytanie jest bardzo wiążące dla kolejnych rządów:
Czy zgadzam się na prywatyzację polskich przedsiębiorstw skarbu państwa i przekazania przez obcy kapitał.

Stwierdziłem, że dla któregoś rządu w przyszłości może być to pokusa, zwłaszcza że trzeba latać deficyt finansowy. Każdy silny kraj dba o kapitał narodowy
  • Odpowiedz
Haha, referendum :) Po pierwsze miało służyć obejściu limitów na finansowanie kampanii. Po drugie w razie wygranej PiS, wycieraliby swoje działania hasłem „naród tak chciał”. Po trzecie - gdy wygra opozycja, to będą każde ich działanie szachować wynikiem referendum. A po czwarte pytania były głupie i dobrze o tym wiedzieli. Mogli zadać „czy jesteś za obniżeniem podatków” to by mogli wygrać. Aż dziw bierze, że to nie był postulat kampanii, to by
  • Odpowiedz
@acidd: no i co ci to dało? pytania były jasno sformułowane. Nie umeisz odpowiedziec TAK lub NIE? no to pan Tusk i niemeicka Unia Europejska zadecyduje za ciebie. Mam nadzieje ze przydziela ci murzyna do mieszkania jak najszybciej. buraku.
  • Odpowiedz
@Elijahu: przedobrzyli bo podeszli do całego narodu jak do potencjalnego odbiorcy Wiadomości, a na ich nieszczęście nie wszyscy są tak głupi albo zatwardziali
  • Odpowiedz