Wpis z mikrobloga

święta religijne są... religijne.


@Panas: święta religine w pewnej czesci są też państwowe, wiec cos ci się pomieszalo. A akurat święta przesilenia zimowego są pogańskie tylko KK nalozyl na nie paintjob.
Zas wedlug katolików ich zycie jest w rekach Boga i wszystko przebiega według "planu". Najczestszym tekstem z ich ust po dobrych nowinach to "dzieki bogu". Więc jak juz, ta druga część ma wiecej sensu.
  • Odpowiedz
sugerowanie, że wszyscy w kościele uważają że lepiej się modlić niż iść do lekarza


@LB55: kto tak napisał? Na pewno nie ja. Stworzyłeś sobie chochoła i teraz go bronisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czimchik: Dzięki temu tagowi pod postem jest dobra dyskusja i ciekawa argumentacja. Bez tagu nie dotrze do odbiorcy, do którego chcę, by post dotarł. To humorystyczny przyczynek do dyskusji na poziomie.
  • Odpowiedz
@4kroki: Ja napisałem, że twierdzenie, że ludzie wierzący nie powinni korzystać z medycyny (jak sugeruje ten obrazek) tylko się modlić, to robienie #!$%@? z logiki ty napisałeś, że nie.
  • Odpowiedz
przecierz ona się rozwijała w zakonach i dzieki ksieza, ksieza nigdy nie walczyli z medycyna


@LB55: no chyba nie, nie bez powodu średniowiecze jest nazywane okresem ciemnoty. Radzę zapoznać się z historią medycyny, zwłaszcza z karami za np wykonywanie sekcji zwłok
  • Odpowiedz
Ale mówi wam coś Grzegorz Mendel nie? Ojciec genetyki? Zakonnik?


@LB55: Mówi.

Wyobraź sobie, że miałem przyjemność znać Ks. Prof. dr hab. Włodzimierza Sedlaka
twórcę polskiej szkoły bioelektroniki i elektromagnetycznej teorii życia.
Nie będę przytaczał treści naszych rozmów, ale tak jak wcześniej napisałem. Medycyna rozwijała się w czasach przedchrześcijańskich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czimchik: wg mnie padły tu ciekawe argumenty, a pod postami naukowymi nie raz widziałam bekę poniżej poziomu, niestety. Gównoburzy nie unikniesz na wypoku niezależnie od jakości postowanych treści. Powtórzę, tagów używam dla konkretnych odbiorców, którzy tag obserwują, by zwiększyć szansę na dobre i merytoryczne komentarze pod postem, bo na tym mi zależy. Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
ksieza nigdy nie walczyli z medycyna.


@LB55: Ale czasem walczyli, czasem delikatnie potępiali z ambon, są przecież pewne przykłady:

Sekcja zwłok - Papierz Bonifacy VIII - fundator Uniwersytetu La Sapienza - ustanowił w 1299 roku zakaz sekcji zwłok i nazwał ją czynnością
  • Odpowiedz
@LizavietaNebulla: ja pierdzielę, takie Strasznie Ważne Katolickie Święto, co każdy prawdziwy Polak Patriota powinien świadomie czcić i świętować. Tylko, że to święto już od lat składa się z niemieckiej choinki, amerykańskiego Mikołaja i niezliczonej ilości chińskich gadżetów. I naprawdę, bardzo niewiele już w nim zostało wiary i faktycznej katolickiej tradycji.Prawda jest taka, że to po prostu piękne rodzinne święto, okazja do spotkania się w odświętnej atmosferze, wręczenia sobie miłych upominków
  • Odpowiedz
@LB55: Nie chodzę do pracy tylko w dni które są faktycznie wolne, z chęcią bym został magiem chaosu i wierzył w każdą religię kiedy to jest mi wygodne jakbym mógł obchodzić wszystkie święta xD
  • Odpowiedz