Wpis z mikrobloga

Jakieś konkretne środki faktycznie tak ryją nerki? Czy całokształt nadużywanie SAA?
Nie pilnowanie ciśnienia? Estro? Co tu mogło być największym zagrożeniem?

@bst @poemat @skogyr

No chyba, że odpowiedza jest "sterydy działają prozdrowotnie i bez nich miałby to 10 lat wcześniej" to nie ma tematu :P

Ale myślę, ze jeśli się znacie, to byłoby warto coś powiedzieć dla potomnych, jeśli faktycznie mogło to pogorszyć sprawę, zostanie w internecie, ktoś przeczyta i zastanowi się może jak dbać o profilaktykę.

Od razu może coś ode mnie - chyba dodatkowym gwoździem tu może być też prowadzenie się wielu powerliferów - dużo śmieciowego żarcia, brak redukcji, wysoko % BF

#sterydy #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: sam testosteron to najlepsze co organizm może dostać z zewnątrz ( ͡° ͜ʖ ͡°)ale jak się miesza byle co i to jak najmniejszym kosztem to nie ma co oczekiwać dobrego towaru więc pewnie brał wszystko najtańsze i teraz ma
@Mzil: heh co brał nie wiemy, nie ma tez co gdybać. Ja nie chce hejcić tu tej osoby, to nie ma sensu. Chciałbym, aby merytorycznie bez jakiegoś pojazdu aby w necie zostało co mogło się do tego przyczynić, na co można by było uważać.
@Mam_wiecej_niz_13lat: wbrew pozorom akurat więksozść menu ma zdrowe - powietrzam, sam też trochę doradzałem. Jednak czasem co widzę na IG/YT to typowa przeginka u powerlifterów. Ja sam czasem owalę jakieś syf, jednak 90 % diety trzymam całkowicie czystej
@Kasahara: jw, wysokie e2, nadciśnienie, podaż sodu i węgli (retencja), doyebana wątroba = nadmierna praca nerek, za małe nawodnienie, orale, rozjechany lipidogram, zbyt niski poziom kortyzolu podobno też, nadużywanie diurów, wysoki poziom DHT (oddziaływanie na prostatę)
@Kasahara: Przeczytałem kiedyś o tym przy skutkach z trenem, miało niby powiązanie z mniejszym wydzielaniem soków w żołądku przez zaniżony kortyzol co skutkowało niepoprawnym wychwytem glukozy, co miało wpływać na gospodarkę wodno-elektrolitową, dziwne szlaczki rodem z wykresów nooba więc tutaj niepewnie to piszę
@Kasahara: z jego opowieści w starszych filmikach kfd wynikało że on naprawdę mial od początku przygody z siłownia #!$%@? na kwestie zdrowia itd. Walenie SAA bez profilaktyki i badań, przeciążanie skrajne organizmu treningami przy parogodzinnym śnie na dobę, nieleczone problemy z wątrobą i ciśnieniem, maxy parę razy w tygodniu itd. Nawet mówił że jak miał kontuzje typu złamany palec u nogi, Przedramie itd to nawet do lekarza nie chodził tylko owijał
  • 2
@Skogyr to wez pij malo na trenie to poczujesz nerki. Jak zaczna bolec.

@Kasahara caly ten styk zycia #!$%@? nerki. Duza ilosc bialka, toksyczne srodki. Ciśnienie bardzo niszcza nerki.
Swego czasu jakis kulturysta amator oglaszal ze zbiera na nerke. Ktos zamiescil link do jego dziennika gdzie pisal co bral pare lat temu. Jak mu ludzie pisali ze za grubo.
Generalnie nie powinno sie wypuszczac butelki z woda z reki. Mocz ma byc
@bst: coś mi się obiło o uszy, że tren nerek nie #!$%@? jak się powszechnie sądzi.

Nie wiem ile to jest mało, ale pije ok 5l dziennie w dt dochodzi ok 1,5-2l z kanistra i ile razy tren nie leciał nigdy nie czułem nerek, a podstawowe badania zawsze są ok. Czasem tych płynów jest więcej ale to na zasadzie autoregulacji niż rozsądku.

Mimo wszystko to nie są dowody, a moje odczucia
@Kasahara: @bst: Ja się tam nie znam za bardzo, ale czy sam fakt, że koleś waży ze 145kg przy 190 cm wzrostu nie obciąża mocno nerek? Wszak to granica otyłości III stopnia (okolice BMI 40), która jest wielkim czynnikiem ryzyka chorób nerek. Dodatkowo mięśnie są bardziej aktywne metabolicznie od tkanki tłuszczowej, więc nerki mają pewnie jeszcze więcej do roboty.

Pomijając już fakt, że był bramkarzem, więc ktoś mógł mu kiedyś
@Skogyr generalnie to niewiele wiesz.

Z popularnych środków królem #!$%@? nerek jest bold, oprócz tego zestawiamu tu rowniez tren- jednak nie w takim stopniu.

Dobrze, ze 90% z was nigdy nie widziala na oczy dobrego soku xD dobrym tematem zrobilibyscie sobie krzywde.

Ps ciekawostka- czy wiecie, ze z reguly zamiast trenu walicie npp często dodatkowo stackowane ze srodkami odkrztusnymi?( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6
@elektryczny_pastuch odezwal sie nasz 'wiem ale niepowiem' tradycyjnie trafiajac kula w plot.

Jak Bys wyszedl po za miejskie legendy i choc odrobine poczytal - nawet nie zadajac sobie trudu analizy metabolizmu trenu czy bolda. To Bys takich glupot nie wypisywal.

O boldzie Ci juz @Poemat napisal. Acz myli Ci sie, bo wysokie erythrocyty to moze byc wskaznik uszkodzenia nerek, natomiast w druga strone wplyw jest niewielki. Bardziej to cisnienie krwi.
Co do
@bst
@Skogyr

Ale co do środków to tak zawsze bylo i zawsze bedzie, sprzęt nie pochodzi z jednego źródła, to ta sama historia co z narkotykami.

Najczesciej zagladam na wykop siedzac na kiblu, lubie sie posmiac z tego kącika ekspertów( ͡º ͜ʖ͡º) których nikt nie zna, są nic nie znaczacymi randomami.

Bold to jeden z #!$%@? srodkow- miecha na tym nie nabudujesz, mocno sajdowy.

"Tren" w postaci
@elektryczny_pastuch: Obecnie cala chemia SAA pochodzi z jednego kierunku, roznica jest tylko w czystosci i ilosci 'cukru w cukrze'. Roznice sa w srodkach których produkcja rozbija sie o prawa patentowe - GH i increlex. Ale majac kase - wszystko jest dostepne. Mozna nawet dostac finaplix razem z krowa.
Juz nikt nie jest taki glupi zeby pomylic tren z npp, takie rzeczy byly mozliwe 10, nascie lat temu jak tren ludzie znali
@bst
@Skogyr

Dhb nijak ma sie do boldenonu i jest juz od laat.

Wy mnie chlopaki bawicie, powaznie xD na soku a bez to ogromna przepaść- nie wazne czy lecisz na herbatnikach czy na dobrej misce.

Momentami wasza bańka mnie jednak przerasta( ͡º ͜ʖ͡º) nigdzie nie bylo tematu żarcia i treningu. Ja rozumiem, ze nie macie na mnie zadnych argumentów i zyjecie w swojej bańce- jesli już
@bst: smutne, że mówi, że "robił to bez głowy". Ja rozumiem, ze 15 lat temu robił to bez głowy - bez żadnej profilaktyki, ale przecież wiedza w necie to nie jest od roku... z 5 lat na spokojnie przecież wszystko jak na tacy z podstaw. Dodatkowo chłop po drodze miał 100 kontuzji i też nie dało do myślenia (pewnie programowanie treningowe też było "bez głowy"). Nie chce osądzać, ale nie lubie
@bst czyli twoim zdaniem dhb to bold okrojony z sajdow? Prosze Cię,to jest bardzo dobry anabolik, boldenon to siki.

Topowy w PL, tak. Koledzy Wojtka (również z trzyliterowego) wbijają, jeden z nich otwarcie ten lab polecał. Wąski obieg, latają podróbki.
Jak juz lecimy z ciekawostkami to jeden z najlepszych crossfiterów w PL również raczy się tym sprzętem( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak to już jest, ze niektorzy spuszczaja sie
  • 1
@Kasahara profilaktyka jest bagatelizowana. Bo uciazliwa bo sie zapomina. Bo na wysokim estro jest super libido. Bo mozna tren leciec caly rok. Bo jak glowa nie boli to cisnienie ok. Bo czesto kosztuje więcej niz flakon.

To jest taki popsuty przez genetykow sport. Wystarczy popatrzec na plany treningowe slaw. Nie ma progresji. Jest tylko pompa. Przez jakis czas dziala. U genetykow pewnie bardzo dlugo. Mam na silowni konia wazacego 140kg na zyle.
@bst: tak sylwetkowo to gen jest niemalże wszystkim. Heh ja jeszcze pamiętam, że jak tam z 2 lata temu pisałeś mi, że ja nie wyglądam na cieżary (i taka prawda xD), które robę, bo tak coś się niepotrzebnie do Ciebie przysrałem. I nadal nie wyglądam i nie bedę wyglądać nawet jak wejdę na SAA mimo, że siła będzie duża jak i robienie dużej pompy na volume. Nawet na siłowni miałem gościa,
  • 0
@elektryczny_pastuch bold jest anaboliczny, tylko trzeba go ze 2g wbic. Dhb to nie okrojony bold tylko jego metabolit.

Nie obchodza mnie magiczne laby, przestalem uzywac 'labow' wiele lat temu. Co jakis czas powstaje super-lab-co-go-stosuje kadra (wpisz dowolna, jak ktos kojazy wiewiorke to wie o czym mowie). Pimpuje go grupa ludzi ktorzy wyjątkowo sypia tyle ile powinni a reszta dzieciakow sika po nogach ze maja cud towar.
Oczywiscie, w swietle internetowych sklepow moze
@Gwynblade: nie bierze się mety solo i osoba tak wyglądająca uwierz, ze musi jechać bardzo grubo (kilka środków, bardzo duże dawki); no i od małych dawek takie coś się nie dzieje, ze nerki siadają.