Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie fryzjera prowadzącego mały, jednoosobowy zakład fryzjerski. Każdy klient płaci średnio 50 zł netto. Oznacza to, że aby zarobić na obowiązkową składkę ZUS musi obsłużyć co najmniej 26 osób. Przez ten czas pracuje praktycznie za darmo - nie zarabia na chleb, rachunki, dzieci, a jedynie odrabia pańszczyznę na rzecz państwa. Do tego na koniec miesiąca jego zarobek zostanie uszczuplony o podatek dochodowy.

#dzialalnoscgospodarcza #podatki #gospodarka #polska #konfederacja
  • 224
  • Odpowiedz
@wjtk123: natomiast jeśli ktoś ma pracownika zakładu fryzjerskiego i chce mu zapłacić choćby minimalną krajową, to co miesiąc musi temu pracownikowi znaleźć ponad 54 klientów (minimalne koszty pracodawcy to 2710 zł), którzy zapłacą te 50 zł. Z tego pracownik dostanie 1633 zł na rękę.

I co w związku z tym? Szczerze nic. Obciążenia jak obciążenia. Są na średnim europejskim poziomie. Sam jestem na działalności, a nie płacze nad swoim ZUS-em. Więcej
  • Odpowiedz
Wszyscy na etacie przez połowe dni w miesiącu "pracują praktycznie za darmo". Nie wiem dlaczego nagle się ktoś dojebuje do działalności gospodarczej....


@Morf: Na przykład dlatego, że łatwiej jest robić na pół etatu niż na pół działalności gospodarczej.
  • Odpowiedz
@wjtk123: Najfajniej jest jak dostajesz premię, która jest opodatkowana jak normalna pensja. #!$%@?, że dostajesz ją, bo jesteś zwyczajnie dobry i sobie zasłużyłeś. Państwo zasłużyło z tobą. Ha Tfu
  • Odpowiedz
@Ld93: Gdyby mógł, dałbym dwa plusy. Większość chyba zapomina, że te pieniądze wracają, oczywiście w mocno niedoskonały sposób i w ograniczonym zakresie, ale jednak - jako nieodpłatnie dostępne drogi, szkoły, szpitale, są przeznaczone na służby, wojsko etc. A twierdzenie, że wszystko by się udało, gdyby nie te bombelki to moim zdaniem demagogia. Nie podejmuję się w tym miejscu oceny sensowności tych wszystkich "plusów", ale patrząc na mapę wydatków państwa widać, że
  • Odpowiedz
wprowadzić emeryturę minimalna dla każdego, bez względu na to czy pracował czy nie pracował i tyle


@md23: Chyba Cię #!$%@?ło. Całe życie na zasiłkach za które my płacimy, a potem jeszcze emerytura? Za zero wkładu?
  • Odpowiedz
Dostaje choćby ubezpieczenie dzięki czemu jeśli będzie przechodził przez pasy i jebnie go samochód przed co będzie niepelnosprawny to dostanie rentę i nie zdechnie z głodu.


@Ld93: po to kierowca ma OC, a nawet jak nie ma to UFG będzie utrzymywać rencistę..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wjtk123: no nie wiem. Mój fryzjer (męski) bierze 14 zl od głowy klientów ma ok 25 dziennie więc na zusy robi "aż" 3 dni.
Fryzjer to zły przykład.
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: absolutnie. Tak powinno się robić pod warunkiem, ze obcinamy różne inne #!$%@? muje, zasiłki, świadczenia, 500 plus i zapomogi.

Teraz jest właśnie tak, ze za zero wkładu patusy ciągną kasę ile się da. Ja proponuje to ucywilizować. Dostajesz minimalna i mamy głęboko w #!$%@? czy ci to wystarczy do przeżycia.
  • Odpowiedz
@Ld93: jak chcesz podejmować dyskusję to dawaj odpowiednie argumenty, a nie wymyślasz sobie rzeczy z dupy, a potem dziwisz się że ktoś się czepia.
powiem Ci że możesz się ubezpieczyć od takich rzeczy nawet nie wciągając w to państwa, a i tak wyjdzie to znacznie taniej, a i korzystniej przy jakiejkolwiek wypłacie, bo wiąże Cię umowa, a z państwem to masz układ który #!$%@? gwarantuje..
  • Odpowiedz
@PeterFile: Ty się ubezpieczysz, ja się ubezpieczę, a miliony innych ludzi tego nie zrobi, bo tendencja jest taka że każdemu się wydaje, że jego to nie dotyczy. Co później z takimi ludźmi? Niech zdychają pod płotem? Polecam obejrzeć film ze Sławomirem Mentzenem, który dobrze tłumaczy, że państwo jednak musi być trochęopiekuńcze, mimo że sam jest wolnościowcem.
https://www.youtube.com/watch?v=rtTENooiLbI
  • Odpowiedz