Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie fryzjera prowadzącego mały, jednoosobowy zakład fryzjerski. Każdy klient płaci średnio 50 zł netto. Oznacza to, że aby zarobić na obowiązkową składkę ZUS musi obsłużyć co najmniej 26 osób. Przez ten czas pracuje praktycznie za darmo - nie zarabia na chleb, rachunki, dzieci, a jedynie odrabia pańszczyznę na rzecz państwa. Do tego na koniec miesiąca jego zarobek zostanie uszczuplony o podatek dochodowy.

#dzialalnoscgospodarcza #podatki #gospodarka #polska #konfederacja
  • 224
@wjtk123: jeszcze się go brutalnie oszukuje, ze pracuje w ten sposób na swoją emeryturę. Gunwoprawda. Pracuje na cudze bombelki i emerytów, którzy przejadają pieniądze w kolejnym miesiącu od ich wypracowania.

Należy skończyć z ta farsa, wprowadzić emeryturę minimalna dla każdego, bez względu na to czy pracował czy nie pracował i tyle. Przecież rzad i tak nie pozwoliłby zdechnąć komuś kto w życiu jakiejkolwiek pracy się nie imal
@wjtk123: Nic tak nie gorszy lewactwa, jak prawda. Państwo zabiera większą część naszych wypracowanych pieniędzy, niż my otrzymujemy. To jest chore. Nic dziwnego, że ludzie nie chcą pracować w naszym kraju, tylko emigrują. Tak długo, jak będziemy utrzymywać tą armię urzędników, politykę rozdawnictwa i pasożytowania na stanowiskach skarbu państwa, tak długo nie będziemy mogli dogonić sąsiadów pod względem wynagrodzenia. Nawet drobi przedsiębiorcy, a tym bardziej średni i duzi, mogliby te pieniądze
@kobayashi: ja jestem młodym przedsiębiorcą, rozwijam swój biznes w kilku gałęziach jednocześnie. Za kilka miesięcy będę miał może już stabilną sytuację, ale ostatnio wyliczyłem, że gdyby nie tak wysokie podatki to mógłbym sobie pozwolić na zatrudnienie pracowników. Jak szybko moja firma by się rozwijała z dodatkowymi rękoma do pracy to aż boję się myśleć, bo jeszcze mi jakiś dodatkowy podatek od sukcesu w myślach dopierdzielą ( ͡° ͜ʖ ͡
@wjtk123: Ogólnie zgadzam się, że przepisy w Polsce są dalekie od ideału, ale nie pracuje do końca za darmo. Dostaje choćby ubezpieczenie dzięki czemu jeśli będzie przechodził przez pasy i jebnie go samochód przed co będzie niepelnosprawny to dostanie rentę i nie zdechnie z głodu. Tak samo ubezpieczenie zdrowotne dzięki czemu jak zachoruje na raka to nie będzie musiał zacząć gotować metaamfetaminy żeby opłacić chemioterapię. Tak, zaraz ktoś tutaj przyleci i
via Android
  • 19
@Ld93 Tu problemem jest coś innego: ciężar utrzymania systemu opieki zdrowotnej i ZUS nałożony jest na takich drobnych przedsiębiorców zupełnie nieproporcjonalnie do ich dochodów. 26 klientów to jakieś 2-3 dni pracy. Jakieś 10% wszystkich dni roboczych, a przecież nawet nie zaczął jeszcze zarabiać na koszty działalności i własne utrzymanie.