Wpis z mikrobloga

Wczoraj wybrałem się popatrzeć na pierścionki zaręczynowe. Wchodzę do sklepu, rozglądam się i podchodzi do mnie ekspedientka i pyta się w czym może pomóc. Mówię jej, że szukam pierścionka zaręczynowego. W tym momencie zobaczyłem jeden z najładniejszych uśmiechów kobiecych w moim życiu.

Pyta się jaką kwotę chciałbym przeznaczyć. Mówię, że maksymalnie 300 zł, ale nie obraziłbym się jakby było mniej. W pół sekund wyraz jej twarzy zmienił się jakby zobaczyła karalucha xD. Odpowiada mi, że NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe jakie mają od 1500 zł. Mówię w takim razie, żeby pokazała mi niezaręczynowe (jakby była różnica) pierścionki do 300 zł. A ta na to, że za 300 zł nie kupię porządnego pierścionka i partnerka nie będzie z takiego zadowolona xD i proponuje mi obejrzeć te za 1500 zł.

Mówię jej, że nie szkodzi i pokazała te tańsze, w odpowiedzi usłyszałem, że najtańsze pierścionki u nich zaczynają się od 800 zł. ¯\_(ツ)_/¯

Zdenerwowałem się, wróciłem do domu, zamówiłem z apartu piękny srebrny pierścionek z cyrkonią, zapłaciłem 150 zł i jestem zadowolony.

#logikarozowychpaskow #zwiazki #slub #zareczyny #bekazrozowychpaskow #januszebiznesu #bekazpodludzi
  • 313
@Rruuddaa Nie mówię, że jesteś materialistką. Ale trudno nie odnieść takiego wrażenia, gdy przypisujesz szczególną wartość do metalowego krążka z kamyczkiem, którego główną funkcją jest ozdabianie. Inb4 to ma przypominać o zareczynach i być dowodem miłości - jak dla mnie to większe znaczenie powinny mieć w tym wypadku okoliczności całego wydarzenia, nie przedmiot.
Fetyszyzacja biżuterii to nie jest twój problem, ale kobiet ogólnie.
@loczyn: Dokładnie! Gdyby mój chłopak był biedny to pierścionek za 150 zł byłby ok. A tak to dostałam pierścionek za ok 3k, jest piękny, noszę go w tj chwili okazjonalnie ale jest przecudowny. Rozwodu nie planujemy:) wszystko zależy od kontekstu.
@printf Wpis jest o pierścionku to na ten temat się wypowiadam. Ja osobiście chcę nosić pierścionek z zaręczyn całe życie i chcę by był trwały i mi się podobał. Z tego co się orientuje to za 300zł raczej się takiego nie kupi. Nie chodzi o to że droższy to lepszy ale za jakość się płaci. Poza tym głupie podejście opa że max 300zł jak ma pieniądze. Jakby zobaczył przepiękny pierścionek za 700zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tamozaplotem: "Pierścionki zaręczynowe są zrobione najczęściej ze złota (w różnych jego odcieniach) ponieważ, ten kruszec jest najtrwalszy i najdłużej trzyma „poziom” bez potrzeby czyszczenia go co 3 miesiące bo czernieje."

No widzisz, a ja dzięki tej gówno burzy dowiedziałem się, że to nieprawda i złoto wcale nie jest jakimś super trwałym metalem.
Jeśli ktoś zrobi taki sam mebel za 10% ceny to tak.


@drzuo: No a kto ci broni kupićtaki sam pierścionek taniej jak znajdziesz?

Jak masz pierścionek za 10k to nie znaczy że on kosztuje 10k, to jest cena wirtualna.


@drzuo: Co? xD

Koszt materiałów to może z 10% tego, reszta to jest zysk producenta który liczy że ktoś się pokusi i zapłaci żadaną cenę za to bo dobra luksusowe nie
@loczyn Trafiłeś w samo sedno. Pierścionek za 150 zł może być w wielu sytuacjach najbardziej wartościowym podarunkiem pod słońcem, ale tutaj, w połączeniu z wyznaniem: "kupiłem ci tanie badziewie, bo przecież zawsze wiedziałaś, że wolę wydawać kasę na siebie", to lepiej, żeby ta dziewczyna zorientowała się przed ślubem, z kim ma do czynienia i uciekła w porę.
@przemianawdzika