Wpis z mikrobloga

Wczoraj wybrałem się popatrzeć na pierścionki zaręczynowe. Wchodzę do sklepu, rozglądam się i podchodzi do mnie ekspedientka i pyta się w czym może pomóc. Mówię jej, że szukam pierścionka zaręczynowego. W tym momencie zobaczyłem jeden z najładniejszych uśmiechów kobiecych w moim życiu.

Pyta się jaką kwotę chciałbym przeznaczyć. Mówię, że maksymalnie 300 zł, ale nie obraziłbym się jakby było mniej. W pół sekund wyraz jej twarzy zmienił się jakby zobaczyła karalucha xD. Odpowiada mi, że NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe jakie mają od 1500 zł. Mówię w takim razie, żeby pokazała mi niezaręczynowe (jakby była różnica) pierścionki do 300 zł. A ta na to, że za 300 zł nie kupię porządnego pierścionka i partnerka nie będzie z takiego zadowolona xD i proponuje mi obejrzeć te za 1500 zł.

Mówię jej, że nie szkodzi i pokazała te tańsze, w odpowiedzi usłyszałem, że najtańsze pierścionki u nich zaczynają się od 800 zł. ¯\_(ツ)_/¯

Zdenerwowałem się, wróciłem do domu, zamówiłem z apartu piękny srebrny pierścionek z cyrkonią, zapłaciłem 150 zł i jestem zadowolony.

#logikarozowychpaskow #zwiazki #slub #zareczyny #bekazrozowychpaskow #januszebiznesu #bekazpodludzi
  • 313
@gzymspiwniczny: 1. Nie czytasz ze zrozumieniem. 2. Zakładasz, ze jestem jakąś #!$%@?ą laską z borderlinem, która będzie cały czas szukała problemu we wszystkim. A ja pisze wprost, ze jestem bardzo zadowolona z mojego męża, związku i pierścionka, jaki dostałam. Wiedząc jak on postarał się przy oświadczynach (i nie tylko), ja codziennie z najwyższa przyjemnością dbam o niego. Dla niego zrezygnowałam ze swojej pracy na etacie i pracuje z domu, żebym mogła
Tu akurat mówimy o pierścionku, bo tego dotyczył wpis, ale tak naprawdę możemy to przenieść na każdy inny przykład. To może być codzienne gotowanie obiadu, sprzątanie, płacenie rachunków, czy nawet wsparcie i codzienna rozmowa, cokolwiek. Po prostu, trzeba brać pod uwagę oczekiwania drugiej polowki, jeśli ma się wobec niej tez jakiekolwiek oczekiwania, a często gęsto widać tutaj wpisy oburzonych facetów, bo laska poprosiła ich o odkurzenie mieszkania czy coś równie „kobiecego” :)
Wychodzi, że każda kobieta jest inna, ale zaczynam się bać jak to będzie u mnie wyglądało.

Póki co gówniarz student więc dla mnie i te 150 złociszy to sporo dobrych obiadów xD. Tylko co będzie jak przyjdzie do kupowania tego pierścionka?

#!$%@? ja swojej różowej nie żałuję, ona materialistką sama nie jest. Jakbym srał hajsem to bym i za milion jej kupił. A jak wyjdzie to nie wiem, bo różny stan portfela
@drzuo: Cena 10%? xD widać że się średnio orientujesz w cenach kamieni szlachetnych i złota.

Weźmy taki pierścionek - https://aclari.pl/produkt/pierscionek-zareczynowy-z-brylantem-kartezja-model-p0203bb.html
Mamy tutaj kamień 0,24 ct, czystość SI2 (dość niska) plus złoto próby 585.

Teraz wejdźmy na stronę giełdy brylantów w Antwerpii - https://www.heubach-edelmetalle.de/verkauf/diamanten-diamant-brillant-020-carat-mit-zertifikat-farbe-schliff-form

Podobne kamienie kosztują ok 1000 zł. Natomiast na stronie jednego z polskich hurtowników widzimy, że podobne kamienie kosztują od 1000-1500 zł (lub i więcej) http://a.j.diament.org/cennik-brylantow/

Dodajmy koszt stopu,
Przeglądam sobie te komentarze wszystkie i mi się serio odechciewa myśleć o zaręczynach i tym ponownym miłosnym gównie. Nie o to chodzi w miłości i jeśli to ma być wszystko tak #!$%@? jak dyskusja na temat ceny pierścionka to wole siedzieć sam i za te 1500zł jechać w góry, mieć dużo więcej wrażeń niż po takich oświadczynach. Serio, ludzkość poszła w złym kierunku.
@Rruuddaa: A później żyj jeszcze z takim sknera całe życie :) nie mówię żeby być rozrzutnym znowu ale umiar trzeba zachować. Szczególnie do okoliczności! Powinien ZAMIAST komputera kupić pierścionek ukochanej kobiecie a dopiero jak odejdzie mówić: „mogłem nie kupować tego pierścionka tylko komputer” ( ͡° ͜ʖ ͡°) czego nie życzę! A może ona już ma kilka pierścionków z poprzednich związków po 1500?!?:)