Wpis z mikrobloga

Wczoraj wybrałem się popatrzeć na pierścionki zaręczynowe. Wchodzę do sklepu, rozglądam się i podchodzi do mnie ekspedientka i pyta się w czym może pomóc. Mówię jej, że szukam pierścionka zaręczynowego. W tym momencie zobaczyłem jeden z najładniejszych uśmiechów kobiecych w moim życiu.

Pyta się jaką kwotę chciałbym przeznaczyć. Mówię, że maksymalnie 300 zł, ale nie obraziłbym się jakby było mniej. W pół sekund wyraz jej twarzy zmienił się jakby zobaczyła karalucha xD. Odpowiada mi, że NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe jakie mają od 1500 zł. Mówię w takim razie, żeby pokazała mi niezaręczynowe (jakby była różnica) pierścionki do 300 zł. A ta na to, że za 300 zł nie kupię porządnego pierścionka i partnerka nie będzie z takiego zadowolona xD i proponuje mi obejrzeć te za 1500 zł.

Mówię jej, że nie szkodzi i pokazała te tańsze, w odpowiedzi usłyszałem, że najtańsze pierścionki u nich zaczynają się od 800 zł. ¯\_(ツ)_/¯

Zdenerwowałem się, wróciłem do domu, zamówiłem z apartu piękny srebrny pierścionek z cyrkonią, zapłaciłem 150 zł i jestem zadowolony.

#logikarozowychpaskow #zwiazki #slub #zareczyny #bekazrozowychpaskow #januszebiznesu #bekazpodludzi
  • 313
@przemianawdzika: Miałam kiedyś chłopaka sknerę, obraził się o to, że chce sobie kupić buty za 100zł i to było początkiem naszego końca. Zerwaliśmy i kupiłam takie za 250. Oby twoja wybranka miała takie podejście jak ty.
btw. nie żeń się
#!$%@?ście się w jakąś argumentację false flag - jeśli ma służyć przez lata i musi być super jakościowo to niech to będzie wolfram lub coś podobnego. Krzyk.

Cyrkonia się nie nadaje bo się rysuje, sra i nie wiadomo co jeszcze, tylko diamenty bo nie ma przecież innych kamieni. Ej są fajne inne kamienie a cyrkonie się nie rysują tak łatwo. Krzyk.

To jest fałszywa argumentacja, są lepsze i tańsze materiały, ale różowe
@przemianawdzika: bait trzeba przyznać zacny, ale skoro zrodziła się dyskusja proponuję rozdzielić dwie rzeczy:
- bycie sknerą na zasadzie kupię sobie #!$%@? kompa za 15k, a narzeczonej pierścionek za 100 zł
VS
- niechęć do bycia niewolnikiem i wynikające z tego niekupowanie gówna ponad możliwości finansowe. bo serio jak ktoś kupuje pierścionek za 1-2-3 pensje to nie ma się co dziwić ile % ludzi w tym kraju jedzie pod kreską.

nie
@przemianawdzika: słusznie sam kupiłem kiedyś jak byłem jeszcze jak większość społeczeństwa pierścionek za 5k złoty.
Narzeczona ucieszyła się ale szczerze to jej obojętnie bo pierścionkow nie nosi więc tego nie nosi. Mogłem kupić ładne kolczyki by były częściej noszone.
Lub akcje apple po 8 latach by miała więcej z tego.
No, ale człowiek to takie racjonalne zwierzę, lol.
Teraz mam #!$%@? na społeczeństwo bo żyje swoim życiem.
imho najciekawsze jakie ostatnio widziałem to pierścionki z meteorytu, ale idk jak z trwałością


@kocham_jeze: no my wybraliśmy w końcu złoto, chyba najbardziej klasyczny model świata. Jubilerzy nie chcą sprzedawać takich wolframowych obrączek, bo one kosztują 150-400 za komplet max i trzeba by było przez internet zamawiać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Miałem budżet na coś "lepszego", ale takie nam się najbardziej podobały, chociaż wydawało mi się, że
Ja wybrałam dla siebie srebrny pierścionek z aparatu do 300zł. Wiecie, te 10 lat temu mieliśmy nieco inną sytuację i liczył się sam gest. Po paru latach (już po ślubie), dostałam pierścionek (ze złota), który zastapił mi zaręczynowy. Złote pierścionki z lepszej próby wcale nie musza być super drogie, a to pamiątka na całe życie. Osobiście uważam, że każdy powinien wydać na zaręczyny tyle, ile uważa za słuszne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Asterling: metal szlachetny z ktorego jest zrobiony pierscionek ma wartosc okolo 80 zl. Jak nie mniej. Ceny sa nadmuchiwane i z chwila gdy wyjdziesz z takim pierscionkiem ze sklepu traci on 60%wartosci. Zachodnia kultura promowana w filmach jest odpowiedzialna za ze te ceny i nie ma najmniejszego znaczenia ile zaplacisz za pierscionek zareczynowy ale to jakim czlowiekiem jesteś i jak traktujesz partnerke. Nie badzcie frajerami