Wpis z mikrobloga

Wczoraj wybrałem się popatrzeć na pierścionki zaręczynowe. Wchodzę do sklepu, rozglądam się i podchodzi do mnie ekspedientka i pyta się w czym może pomóc. Mówię jej, że szukam pierścionka zaręczynowego. W tym momencie zobaczyłem jeden z najładniejszych uśmiechów kobiecych w moim życiu.

Pyta się jaką kwotę chciałbym przeznaczyć. Mówię, że maksymalnie 300 zł, ale nie obraziłbym się jakby było mniej. W pół sekund wyraz jej twarzy zmienił się jakby zobaczyła karalucha xD. Odpowiada mi, że NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe jakie mają od 1500 zł. Mówię w takim razie, żeby pokazała mi niezaręczynowe (jakby była różnica) pierścionki do 300 zł. A ta na to, że za 300 zł nie kupię porządnego pierścionka i partnerka nie będzie z takiego zadowolona xD i proponuje mi obejrzeć te za 1500 zł.

Mówię jej, że nie szkodzi i pokazała te tańsze, w odpowiedzi usłyszałem, że najtańsze pierścionki u nich zaczynają się od 800 zł. ¯\_(ツ)_/¯

Zdenerwowałem się, wróciłem do domu, zamówiłem z apartu piękny srebrny pierścionek z cyrkonią, zapłaciłem 150 zł i jestem zadowolony.

#logikarozowychpaskow #zwiazki #slub #zareczyny #bekazrozowychpaskow #januszebiznesu #bekazpodludzi
  • 313
1. sprawdzanie ceny prezentu (jakiegokolwiek) jest obrzydliwe
2. co za różnica za ile, z metką jej ma dać, że to takie ważne? patrz punkt 1.
3. liczy się symbolika, a nie cena. Tak, pierścionek za 2 czy 10 zł też by się nadał jeśli by był solidnie wykonany.
4. nie wszystko co drogie jest zajebiste (70% ceny to cena za markę, która zazwyczaj i tak jest gówniana jak większość sieciówek, bo o
@agablazej trampki wymagają bardziej złożonego procesu produkcyjnego niż pierścionek. Teraz nikt biżuterii nie robi ręcznie to żadne rzemiosło tylko masowa produkcja dużo prostsza niż zrobienie trampka.
Dobry pierścionek można kupić za 150zl u myfriemdów normalny srebrny niczym nie różnicy się od tych za 1500 z apart xdddd
@geuze rzeczy z apartu można kupić na aliexpress 1:1 a na pw możesz zapytać o lepszą jakość i chińczyk przedstawi ci ofertę.
Jak będziesz chciał to ci wytocza to samo z plastiku i pomalują na złoto xd
@drzuo: po odkryciu złóż owszem, ale tylko wtedy kiedy bierzesz pod uwagę cenę złota per se, biżuteria jest liczona inaczej, chociażby jako mająca wartość estetyczną.

Generalnie to, co opisujesz, to trochę z dupy wyciągnięte na potrzeby udowodnienia twojej tezy. Jeżeli dla gościa komp jest ważniejszy niż podarunek mający wymiar mocno symboliczny, to powinien się zastanowić, czy w ogóle jest czas na zaręczyny. Nikt nie mówi, że pierścionek ma kosztować 5k, może
@przemianawdzika rób motyw jak ja. Żonie dałem budżet i kazałem wybrać sobie pierścionek :D ona zadowolona, że jej jakiegoś gówna brzydkiego nie kupiłem, ja zadowolony bo nie musiałem głowic się nad tym ;D wolała tańczy i coś tam do domu jeszcze dokupić ;D
@przemianawdzika: Ja też bym nie chciała drogiego pierścionka, bo jestem pierdoła i zaraz bym zgubiła xd A nawet gdyby nie, to co zrobić z takim drogim bibelotem, trzymać w szkatułce? Bo nosić strach.

Chociaż podobają mi się takie akcje, że facet sam wyrabia z metalu czy wydziubuje z innego drewna. Bo to świadczy o zaangażowaniu i to bardziej niż pieniądze.
A nawet gdyby się jednak zgubił, to wartość jest przynajmniej sentymentalna,