Wpis z mikrobloga

Może tutaj jest jakiś specjalista( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam problem z deweloperem, w lipcu 2018 roku podpisałem umowę deweloperską na zakup mieszkania z terminem zawarcia umowy przeniesienia własności na koniec listopada 2018r. Mamy teraz wrzesień 2019 roku a ja nawet nie odebrałem mieszkania. Wczoraj miałem odbiór mieszkania, i tutaj zaczyna się problem. Deweloper nie chce podpisać protokołu odbioru z moją uwagą na temat stanu tynków - a dokładnie, że są mokre. Twierdzi, że mam sobie je sam wysuszyć i, że żadna norma nie mówi o tym, że przy odbiorze tynki mają być suche.
Dodam, że tynki te schną już prawie rok - bo były kładzione prawdopodobnie na początku roku. Poniżej zamieszczam zdjęcia z marca 2019 oraz z wczoraj czyli września 2019. Głównie chodzi o część górną, podejrzewam, że jest tam konstrukcja żelbetowa?
Protokołu oczywiście nie podpisałem.

Czy deweloper może odmówić podpisania protokołu z taką uwagą?(wydawało mi się, że każdą uwagę mogę wpisać a deweloper ma się do tego ustosunkować)
Czemu tynk na tej górnej warstwie nie schnie?

Kolejną sprawą są wykwity na tynku w kolorze rdzy(zdjęcie 3), deweloper twierdzi, że tynk skuł, zabezpieczył druty czy tam gwoździe preparatem antykorozyjnym i że będzie ok, jednak boje się, że ta rdza będzie wychodziła co jakiś czas.

Tak wiem, tak to jest jak kupuje się dziurę w ziemi( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli chodzi o prawnika to póki co chcę to załatwić polubownie.
#budownictwo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #deweloperka #deweloper #budujzwykopem dla zasięgu
elektrykniskichnapiec - Może tutaj jest jakiś specjalista( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Mam problem z ...

źródło: comment_78UIUSOODQkAP4MV17zkskJjnWQ7Zbya.jpg

Pobierz
  • 123
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elektryk_niskich_napiec: ale ty jesteś jakiś mhh.. łatwowierny. Normalnie jedziesz do Castoramy, kupujesz dwieście metrów węża ogrodowego + złączka na kran. Wracasz do mieszkania, gdzie są mokre tynki. Dzwonisz po dewelopera, aby przyszedł i przy nim napierda....- jak kapitan Bomba asteroidy - wszystkie ściany w bloku wodą. Przecież ŻADNA normą nie nowi, jak mokre tynki noga być
@elektryk_niskich_napiec:
Nie grzeją, nie wietrzą, więc nie schnie. Często się zdarza, że pory w tynkach kładzionych w okresie jesienno-zimowym zamykają się i bez przetarcia, nie schnie praktycznie nic. Nie jest to nic niespotykanego, dla sprawdzenia, jeśli masz taką możliwość, pociągnij 2 razy drobnym papierem ściernym po mokrym tynku w jednym miejscu, po 2 dniach będzie suche.
@elektryk_niskich_napiec to jest zgorzelina, przetrzyj papierem ściernym z drobnym ziarnem i następnego dnia nie będzie po tym śladu.
Rdza nie będzie wychodzić, pewnie był gwóźdź pod tynkiem albo szpilke ktoś zostawil. Nie popadaj w paranoję i nie szukaj pomocy w Google.