Wpis z mikrobloga

@flatg: blokadę mam do teraz, gram z ortezą na nodze ale gram, trochę schrzaniłem rehabilitację, a tak jak kolega wyżej pisał to jest najważniejsze. Podobno mówi się, żeby już dobę po operacji coś robić w tym kierunku.
@flatg: miałem, to przełamać najciężej, pewność wraca z czasem, gdy już poczujesz odpowiednią siłę w nodzę, trzeba powoli próbować się przełamywać i odzyskiwać czucie głębokie, głowa do góry i będzie dobrze, jestes po operacji? jeśli tak, to jaki czas po niej?
@Hubertosik: jestem przed, mam na początku października zabieg. po urazie jestem juz rok. Odbudowalem miesnie, cwicze z tasmami, wyprost pelen. Do pełnego zgiecia niewiele brakuje, ale to przez uszkodzenie łąkotki. Musi być dobrze, chcialbym wrocic do swojej pasji mimo ze wszyscy dookola mówią żeby sobie dac już spokój ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@flatg: nie słuchaj durnego #!$%@? :D, ja zerwałem ACL, mój tato zerwał ACL, obaj normalnie uprawiamy sport, nie męcz teraz kolana skoro masz uszkodzoną łąkotkę, pogłębisz tylko jej uszkodzenie, skoro obudowałeś się miesniami to jesteś o kilka kroków do przodu! Ja 3 tygodnie po operacji jeździłem rowerem, biegałem lekko 2-3 miesiące po operacji. Gadaniem się nie przejmuj, to jest dosyć powszechny uraz, po którym można wrócić do sportu. Jakby co to
@flatg: 29 lvl obecnie, samo ACL zerwane w styczniu 2018 przy piłce - bez dodatkowych uszkodzeń, operacja czerwiec 2018, w sierpniu tego roku biegłem 6km bieg z przeszkodami, w śliskim błocie, deszczu i gradzie. W wakacje grałem w siatkę plażową, od jesieni wracam na piłeczke. Ogólnie można, jak najbardziej, jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@luk2727 golą Ci operowaną nogę, jedziesz na blok, dostajesz znieczulenie (prawdopodobnie znieczulenie w kręgosłup), dostajesz cos na sen, operacja trwa ok. 2 h, potem masz dreny w nodze przez 24 h po operacji, dalej to już leczenie, rehabilitacja I okladanie kolana lodem itd., pytaj co jeszcze chcesz wiedzieć?
Dzięki w zasadzie to o to mi chodziło. Mam jeszcze pytania, od momentu przyjęcia na oddział długo trzeba czekać na zabieg? Domyślam się, że w zależności od szpitala, ale może napisz jak było u Ciebie, no i po jakim czasie wychodzi się z szpitala i kiedy zaczyna rehabilitację?
@luk2727 operacja jest dzien po przyjęciu, że szpitala mozesz wyjść kolejnego dnia po Zabiegu jeśli wszystko jest okej, w niektórych szpitalach wychodzi sie 2-3 dni po operacji, rehabilitację zaczynasz od razu po wybudzeniu :D. Najpierw ćwiczenia izometryczne (napinanie mięśni, podnoszenie nogi). Z czasem więcej ćwiczeń itd. Ogarnij dobra orteze, z regulowanym stopniem zgięcia
Dzięki Kolego za informację. Ortezę już mam + kule, po powrocie z roboty golę nogę i jutro z rana stawiam się na oddziale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andr1 ćwicz przede wszystkim mięsień czworogłowy, dwugłowy i łydkę, będzie mniej pracy po operacji, nie dam Ci żadnej odkrywczej odpowiedzi, trzeba swoje wyleżeć, wycierpieć i powoli dobrze się rehabilitować po operacji, jakby co to pytaj, pozdrawiam i zdrowia życzę :)