Wpis z mikrobloga

Mam około 150k oszczędności, zbieram na mieszkanie. Jak ochronić je przed PIS?

Jeżeli zrealizują swoje obietnice to przecież inflacja #!$%@? w kosmos. Czy wymiana na euro albo franki szwajcarskie to dobry pomysł?
Znacie jakieś niemieckie albo szwajcarskie banki które oferują lokaty z jakimś sensowym oprocentowaniem dla obywateli polski?

Zróbmy z tego wątku najbardziej plusowany w historii wykopu, pokażmy ilu nas jest i jak boimy się "dobrej zmiany" !

#bekazpisu #neuropa #bekazprawakow #gospodarka #pieniadze #zarobki #inflacja #kryzys #programista15k #ekonomia #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #4konserwy #oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie ten gość to troll. Nie jest ani programistą, ani tym bardziej nie ma 150k na koncie. Wystarczy poczytać jego poprzednie tematy. On nie ma pojęcia o kodowaniu xD
  • Odpowiedz
@Scaab: sytua ja wygląda następująco. Na dzień dzisiejszy najlepiej będzie Ci przeczekać w fizycznym złocie. Idealnie nadaje się na okres recesji i wzroztu inflacji. Poza tym jest wyceniane w USD więc można zarobić podwójnie. Raz na wzroście wartości samego kruszcu, dwa na ewentualnej różnicy w cenie waluty, ponieważ im wyższa będzie inflacja tym słabsza waluta.
  • Odpowiedz
@kurczok:

Marza (czyli zysk) w polskiej gosposarce to przecietnie 10% ceny. Zeby realnie zysk byl ten sam, trzeba zatem zwiekszyc cene o dodatkowe 3zl, co oczywiscie wywraca moje obliczenia do gory nogami :)


To jest tylko marża ostatecznego sprzedawcy. Musisz uwzględnić jeszcze zyski wszystkich pozostałych. Czyli w sumie musiałbyś znać wartość typu zyski przedsiębiorstw do PKB.
  • Odpowiedz
@stdmat: No nie no, człowieku, słabisz mnie...
Wiesz z czego jest obliczany CIT? Z marży.
W Polsce CIT to 32mld. CIT stanowi około 25% marży, więc łącznie wszystkie marże wszystkich przedsiębiorstw w Polsce to 200mld zł. polskie PKB to 2 bln, więc te 200mld to właśnie owe 10%. Już zsumowane.

Czy naprawdę trzeba tłumaczyć tak fundamentalne sprawy?
  • Odpowiedz
@Scaab: nie masz żadnej. Ale w złoto nie inwestuje się po to, żeby nim spekulować, tylko żeby długoterminowo nie straciło wartości.

Poza tym górka była w 2012. teraz do tamtego wyniku sporo brakuje
  • Odpowiedz
@kurczok: zdecydowanie więcej niż CIT. Od początku twoje obliczenia są absurdalne bo wyliczają tylko inflację spowodowaną nominalnym wzrostem dochodów z pracy zakładając, że dochody kapitałowe nominalnie cudem pozostaną bez zmian (czyli realnie spadną). Wynajmujący nie podniosą cen, a banki będą pożyczać poniżej inflacji. Jedna wielka bzdura.
  • Odpowiedz