Wpis z mikrobloga

Mam około 150k oszczędności, zbieram na mieszkanie. Jak ochronić je przed PIS?

Jeżeli zrealizują swoje obietnice to przecież inflacja #!$%@? w kosmos. Czy wymiana na euro albo franki szwajcarskie to dobry pomysł?
Znacie jakieś niemieckie albo szwajcarskie banki które oferują lokaty z jakimś sensowym oprocentowaniem dla obywateli polski?

Zróbmy z tego wątku najbardziej plusowany w historii wykopu, pokażmy ilu nas jest i jak boimy się "dobrej zmiany" !

#bekazpisu #neuropa #bekazprawakow #gospodarka #pieniadze #zarobki #inflacja #kryzys #programista15k #ekonomia #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #4konserwy #oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie
  • 129
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NiebezpiecznyGangsterPepe: Nie. Mowie ze inflacja na poziomie 8% to nie jest "#!$%@? w kosmos". Po drugie te 8% inflacji pojawi sie wtedy kiedy WSZYSTKIM pracujacym podniesc pensje o 75%. Po trzecie...

Na wszystkich bogow, czytajcie wszystkie komentarze, a nie tylko co trzeci...

@kolorofon w monetach kupusz nawet do 20% mniej niz w sztavkach, za te sama kwote...
  • Odpowiedz
@kurczok wystrzał w kosmos może nie, ale w strato- lub nawet mezosferę jak najbardziej.

Gdyby taki poziom inflacji utrzymał się przez 5 lat, to ceny w tym czasie wzrosły by o 47%. Zatem wartość zgromadzonych przez ludzi oszczędności w złotówkach zmalałaby o 32%.

Czyli de facto straciliby 1/3 oszczędności, a umówmy się, że większość ludzi to nie sa rekiny finansjery i nie ulokują oszczędności w innych, stabilniejszych walutach czy w metalach szlachetnych,
  • Odpowiedz
@BlackDave: co mogę powiedzieć, ja tak właśnie zrobiłem, ale nie w związku z planowaną podwyżką płacy minimalnej, po prostu taki był mój własny plan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wszystkie oszczędności poszły najpierw we wkład, a teraz na bieżąco idą w wykończenie

patrząc na to co się dzieje, jak inflacja jest już na poziomie 5% (tak wiem że oficjalnie 2,9% ale nie oszukujmy się) a lokaty są 0.6%-1.1%
  • Odpowiedz
@ulises: według GUSu dopiero w październiku wystrzeli do 5%, ja mam na razie te środki (~40k) ulokowane na ROR oprocentowanym 2,7%, więc nie tracę zbyt wiele. Wczoraj byłem sekundyod podzielenia tego na USD/GBP i Franki Szwajcarskie i danie tego na konta walutowe ale jakoś nie dałem rady się przekonać, im więcej czytam o tych "inwestycjach" tym mniej pewien jestem jaki ruch powinienem wykonać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Scaab: Otóż najsensowniej teraz jest zapożyczyć się na zakup nieruchomości - kredyt o stałej stopie (fakt teraz droższy), ale NPB będzie zmuszony prędzej czy później w obliczu inflacji podnieść stopy procentowe. Wówczas będzie się zyskiwało na niskim oprocentowaniu kredytu
  • Odpowiedz
@freedom_guy:
1. Ta partia ma kandydatów z pisowskiego Porozumienia na listach.
2. Winnicki "prawicowo" zagłosował za 500+.
3. W Polsat News ma swoje miejsce.
4. Dlaczego nie stawiają n.p. na prokapitalistyczną #ustawahazardowa która zmniejsza szarą strefę?
5. Sa tacy wolnościowi że chcą zakazać marzów lgbt
6. A JKM zachlany u Ruskich?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: Drogi Mirku widziałem już parędziesiąt takich wpisów tutaj, czy ten wątek na coś Cię naprowadził co robić? Sam mam taki sam problem i tylko wiem czego nie robić :(
  • Odpowiedz
@Scaab: Sam niedawno kupiłem mieszkanie. I tak myślałem że jakby mi się nie udało to tylko złoto. Strefa euro też wkrótce może mieć kryzys. Są prognozy że za rok zacznie się kryzys i w euro. Więc najpewniej jest kupić złoto. Tylko nie sztabki. Sztabki łatwo podrobić i trudniej nimi zapłacić w razie wojny. Małe złote monety najlepiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: Jeśli nie jesteś trollem antypis i naprawdę masz 150k na mieszkanie to kupuj teraz na hipotekę a ta kwotę przeznacz na wkład i remont. Ciułanie kasy na mieszkanie przy tych cenach i tak niskich stopach to głupota.
  • Odpowiedz
Małe złote monety najlepiej.


@ElectroNICK: tego też się ciężko pozbyć, bo są przecież droższe od złota, a w czasie wojny wartość numizmatyczna nie jest zbyt ceniona
  • Odpowiedz