Wpis z mikrobloga

Mam około 150k oszczędności, zbieram na mieszkanie. Jak ochronić je przed PIS?

Jeżeli zrealizują swoje obietnice to przecież inflacja #!$%@? w kosmos. Czy wymiana na euro albo franki szwajcarskie to dobry pomysł?
Znacie jakieś niemieckie albo szwajcarskie banki które oferują lokaty z jakimś sensowym oprocentowaniem dla obywateli polski?

Zróbmy z tego wątku najbardziej plusowany w historii wykopu, pokażmy ilu nas jest i jak boimy się "dobrej zmiany" !

#bekazpisu #neuropa #bekazprawakow #gospodarka #pieniadze #zarobki #inflacja #kryzys #programista15k #ekonomia #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #4konserwy #oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie
  • 129
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurczok: nie jestem pewien czy to dobry przykład. Jak kalkulowane jest te 48%? Czy to koszt jaki przedsiębiorstwa ponoszą bezpośrednio na wynagrodzenia? Jeśli tak, to nie uwzględnia to usług podmiotów zewnętrznych, których cena jest skorelowana z poziomem płacy. Np. wszystkie jednostkowe działalności gospodarcze.
  • Odpowiedz
@stdmat: szkoda mi na Ciebie czasu człowieku...
Dlaczego dochody kapitałowe mają realnie zmaleć, jeśli się nie pojawi inflacja?
W ciągu ostatnich 4 lat minimalna wzrosła o ponad 1/3. Wykaż, że miało to jakikolwiek wpływ na inflację.

@In_thrust_we_trust:
Na przykład

@walter_scott: Dokładna wartość jest tu w sumie nie istotna. Czy to jest 30% PKB, czy 60%, czy podniesiemy płace o 75% czy o 125% efekt końcowy będzie podobny. Podstaw sobie
  • Odpowiedz
@pieczony-ziemniaczek A nie opłaca ci się bardziej brać krótkoterminowych i je regularnie przedłużać ? Zakładam, że przeliczałeś to, dużo wiecej zyskasz, mając kaskę zamrożona na 3 lata z takim oprocentowaniem, niż lokata na 3/6 miesiecy z oprocentowaniem na około 4-3%?
Link do obecnych oprocentowań tutaj: http://www.wktorymbanku.pl/ranking-lokat/?gclid=CjwKCAjwk93rBRBLEiwAcMapUaAKs9Wd_dQg0q-PT1Ixdx-Fx0qB5Hrf3X2i7kxpPlfQa5IjQiYP1BoCQk0QAvD_BwE
  • Odpowiedz
@kurczok:

Dlaczego dochody kapitałowe mają realnie zmaleć, jeśli się nie pojawi inflacja?


Aha, czyli dodajemy do twojego przykładu założenie: inflacja się nie pojawi. Zatem wnioski z twojego przykładu są takie: wzrost pensji minimalnej podbije inflację o maksymalnie 8% rocznie pod warunkiem, że nie będzie miał wpływu na inflację. Genialne.

W ciągu ostatnich 4 lat minimalna wzrosła o ponad 1/3. Wykaż, że miało to jakikolwiek wpływ na inflację.


1. 2250/1750 to wzrost
  • Odpowiedz
@Jokomemlono: Lokaty 3-4% które zaproponowałaś to lokaty tylko dla nowych klientów (podobną lokatą zaczynałem przygodę z nest bankiem). W związku z tym nie można ich przedłużać na tak preferencyjnych warunkach, bo za trzy miesiące nie będziesz nowym klientem. Poza tym oferują ograniczony dopuszczalny limit wpłaty na lokatę (w Twoich przykładach dla lokat >3% limity wynoszą kolejno: 10 tys., 20 tys., 10 tys. no i jedyny wyjątek to lokata Happy Pro w
  • Odpowiedz