Wpis z mikrobloga

Mam około 150k oszczędności, zbieram na mieszkanie. Jak ochronić je przed PIS?

Jeżeli zrealizują swoje obietnice to przecież inflacja #!$%@? w kosmos. Czy wymiana na euro albo franki szwajcarskie to dobry pomysł?
Znacie jakieś niemieckie albo szwajcarskie banki które oferują lokaty z jakimś sensowym oprocentowaniem dla obywateli polski?

Zróbmy z tego wątku najbardziej plusowany w historii wykopu, pokażmy ilu nas jest i jak boimy się "dobrej zmiany" !

#bekazpisu #neuropa #bekazprawakow #gospodarka #pieniadze #zarobki #inflacja #kryzys #programista15k #ekonomia #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #4konserwy #oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie
  • 129
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@stdmat: ja #!$%@?, no odpadlem normalnie... UDZIAL PLAC W PKB TO JEST USREDBIONE NA CALA GOSPODARKE UDZIAL TEGO ILE WYDAJE PRACODAWCA NA PRACOWNIKA W KONCOWEJ CENIE TOWARU. Tak, wlicza sie w to wszystjie zusy srusy i pity
To sa #!$%@? podstawy

2. Owszem, ale 2.1. Samozatrudnieni to 10% sily roboczej. 2.2Wielu samozatrudnionych unika w ten spsob wysokich skladek. Dla wielu z nich obecna skladka to 10% przychodow. Podniesienie jej dwukrotnie spowoduje
@Docnt VAT na srebrze niczego nie zmienia. Analogiczny przykład: kupujesz samochód i jutro chcesz go sprzedać. Stracisz maksymalnie kilka procent jako handlarz z drugiej ręki, mimo iż też zapłaciłeś 23% podatku VAT.

@Scaab sam jestem w podobnej sytuacji i się zastanawiam nad kredytem mieszkaniowym. Podobno są banki, które udzielają kredytu ze stałą stopą procentową (oczywiście odpowiednio droższe). Jutro postaram się zdobyć więcej informacji u źródła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@su1ik: wystrzela, ale i pensje pójdą w górę, teoretycznie tą samą część pensji będzie musiał przeznaczać na spłatę raty przed i po inflacji, ważne, że nie będzie mieć gotuwy która z dnia na dzień straci wartość
@kurczok: w ogóle ty nie zauważasz podstawowej rzeczy: ty tylko policzyłeś o ile musiałyby wzrosnąć ceny by przedsiębiorca zachował ten sam zysk NOMINALNIE. Realnie w twoim przykładzie traci przecież 1/3 zysków! Tak naprawdę więc twoje obliczenia są z dupy.