Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie! Jeżeli umawiacie się do specjalisty chirurga na NFZ telefonicznie to niekoniecznie zostaniecie przyjęci osobiście XD

We wtorek umówiłem się telefonicznie na ściągnięcie kilku szwów: termin: na czwartek - dzisiaj. Miła Pani powiedziała mi przez telefon, aby udać się rano do rejestracji ze skierowaniem i "gdzieś mnie wciśnie", bo terminy na październik, a ja mam 7 dni na ściągniecie szwów.

Podchodzę dzisiaj do okienka - niestety, nie ma miejsc XD tadam!

Jedno mówili przez telefon drugie osobiście - proszę dzwonić na infolinie i umówić się gdzie indziej.

...ale wiecie co?

Poszedłem do weterynarza z moim psiakiem, bo potrzebował akurat dzisiaj kolejnej dawki antybiotyku. No to w sumie spytam weterynarza czy mi ściągnie te szwy.

Ściągnął XD

Także w sumie to #wygryw bo nie musiałem się tułać po lekarzach i mam spokój :D

Vet>NFZ

#nfz #medycyna #lekarz #weterynarz #sluzbazdrowia #krakow
  • 95
@ZaQ_1: Jak ja sobie wyciągam, to kupuję jednorazowy sterylny sprzęt - są specjalistyczne zestawy (skalpel, pęseta, gaziki, opatrunek, nożyczki), rękawice chirurgiczne (sterylnie pakowane) i tak, robię to w pełnej sterylności, włącznie ze środkami do odkażania skóry oraz powierzchni. Tak jak się to robi w gabinecie lekarskim. Także raczej nie xD. Sprawy czystości w takich sytuacjach są bardzo ważne. Nawet nie chcesz wiedzieć, jakie choroby krążą u weta w gabinecie. To nie
@user_p: "skierowanie do poradni specjalistycznej" po prostu szkoda mi już było czasu, a widać, że wystarczyło tylko wyciągnąć te szwy i po sprawie, sam zrobiłbym to pewnie mało sterylnie, a tak przy okazji to załatwiłem
@gardan: wiadomo, ale wszystko sterylnie
@su1ik: nawet prywatnie nie załatwiłbym tego w 10 minut :D
@gardan u weta myślisz że nie jest sterylnie, ok, to pomyśl ze w szpitalu (dla ludzi) też nie jest sterylnie i (łoboże krąży tam mnóstwo chorób groźnych dla człowieka, a wieloma zwierzęcymi chorobami się nie zarazisz). Więc tak u weta, jak w "ludzkim" szpitalu sterylne są tylko narzędzia. A jakie zabiegi dziś sie wykonuje w klinikach vet? Takie, że gdyby narzędzia nie były sterylne, to zwierzęta by tylko padały. Myślenia trochę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Manekk: w aptece możesz kupić takie nożyczki do ściągnięcia. W Belgii szpital daje przy wypisie I sam se możesz ściągnąć, albo pielegniarza wzywasz opłacone go z kasy chorych