Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie! Jeżeli umawiacie się do specjalisty chirurga na NFZ telefonicznie to niekoniecznie zostaniecie przyjęci osobiście XD

We wtorek umówiłem się telefonicznie na ściągnięcie kilku szwów: termin: na czwartek - dzisiaj. Miła Pani powiedziała mi przez telefon, aby udać się rano do rejestracji ze skierowaniem i "gdzieś mnie wciśnie", bo terminy na październik, a ja mam 7 dni na ściągniecie szwów.

Podchodzę dzisiaj do okienka - niestety, nie ma miejsc XD tadam!

Jedno mówili przez telefon drugie osobiście - proszę dzwonić na infolinie i umówić się gdzie indziej.

...ale wiecie co?

Poszedłem do weterynarza z moim psiakiem, bo potrzebował akurat dzisiaj kolejnej dawki antybiotyku. No to w sumie spytam weterynarza czy mi ściągnie te szwy.

Ściągnął XD

Także w sumie to #wygryw bo nie musiałem się tułać po lekarzach i mam spokój :D

Vet>NFZ

#nfz #medycyna #lekarz #weterynarz #sluzbazdrowia #krakow
  • 95
@Manekk: ostre, wąskie nożyczki, pęseta, octinasept i sam ściągniesz jeżeli masz w dostępnym dla siebie miejscu.
Przecinasz z jednej strony, pod węzłem (koniecznie z jednej, bo może być lipa z wyjęciem) za drugą stronę ciągniesz zdecydowanie i szybko. Dezynfekujesz (tylko nie spirytusem ani wodą utlenioną), można na dzień założyć jeszcze opatrunek.
I skończcie płakać nad zapychaniem kolejek, bo dla takiego lekarza zdjęcie szwów to jest może 2min roboty


@powaznyczlowiek: I pół godziny #!$%@? na rejestracji pacjenta na 2 min a u niektórych lekarzy godzina i przez takie zdjęcie szwów, bo Ty musisz mieć koniecznie przez pana chirurga zdjęte, gdy nawet lekarz rodzinny ma do tego kwalifikacje. Z przeziębieniem też termin do laryngologa od razu zajmujesz mam rozumieć?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
I pół godziny #!$%@? na rejestracji pacjenta na 2 min a u niektórych lekarzy godzina i przez takie zdjęcie szwów, bo Ty musisz mieć koniecznie przez pana chirurga zdjęte, gdy nawet lekarz rodzinny ma do tego kwalifikacje.


@Koloses: ale to już jest kwestia organizacji samej placówki - taki lekarz mógłby mieć dwa dyżury w tygodniu po 30min i "zapraszam wszystkich ze szwami do ściągnięcia" bez rejestracji

Z przeziębieniem też termin do