Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie! Jeżeli umawiacie się do specjalisty chirurga na NFZ telefonicznie to niekoniecznie zostaniecie przyjęci osobiście XD

We wtorek umówiłem się telefonicznie na ściągnięcie kilku szwów: termin: na czwartek - dzisiaj. Miła Pani powiedziała mi przez telefon, aby udać się rano do rejestracji ze skierowaniem i "gdzieś mnie wciśnie", bo terminy na październik, a ja mam 7 dni na ściągniecie szwów.

Podchodzę dzisiaj do okienka - niestety, nie ma miejsc XD tadam!

Jedno mówili przez telefon drugie osobiście - proszę dzwonić na infolinie i umówić się gdzie indziej.

...ale wiecie co?

Poszedłem do weterynarza z moim psiakiem, bo potrzebował akurat dzisiaj kolejnej dawki antybiotyku. No to w sumie spytam weterynarza czy mi ściągnie te szwy.

Ściągnął XD

Także w sumie to #wygryw bo nie musiałem się tułać po lekarzach i mam spokój :D

Vet>NFZ

#nfz #medycyna #lekarz #weterynarz #sluzbazdrowia #krakow
  • 95
@gardan Twoje prawo, szanuję to. Odniosłem się tylko do Twoich niepełnosprawnych argumentów o chorobach i sterylności. Na marginesie: tak w przychodni ludzkiej, jak zwierzęcej może być syf i tak samo może być błysk. Kwestia nadzoru służb i tego na ile on jest rzeczywisty, to już naprawdę inna sprawa.
@Manekk: ja swojemu kotu samemu sciagalem szwy, sobie pewnie tez bym ściągnął to minuta roboty - ciagniesz za węzeł i przecinasz skalpelem jedną nitkę
@Manekk: przecież to nie jest nic skomplikowanego, mogłeś sobie to sam ściągnąć, odpowiednie narzędzia znajdziesz w aptece, lekarz nie ma żadnych nadzwyczajnych zdolności (no oprócz praktyki wiadomo) ale doedukować się można we własnym zakresie i zaprocentuje to w przyszłości bo będziesz sobie mógł takie drobne zabiegi przeprowadzać bez stania w kolejkach
ale to już jest kwestia organizacji samej placówki - taki lekarz mógłby mieć dwa dyżury w tygodniu po 30min i "zapraszam wszystkich ze szwami do ściągnięcia" bez rejestracji


@powaznyczlowiek: Tak, tylko że lekarz odpowiada za zbadanie takiego pacjenta, jeśli coś przeoczy, to może zapłacić kilkaset tysięcy kary i ewentualna strata PWZ.
@Manekk: Nie możesz ściągnąć ich sobie sam? Jak nie są gdzieś na jelicie wewnątrz ciała to szkoda marnować czas, swój i innych. Przecięcie paru nitek i wyciągnięcie ich pęsetą nie jest czymś wymagającym medycznego wykształcenia. Po prostu zadbaj o dezynfekcję i nie zajmuj kolejki.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
jeśli coś przeoczy, to może zapłacić kilkaset tysięcy kary i ewentualna strata PWZ.


@maciek-rudol: powiedz to wszystkim lekarzom pierwszego kontaktu w Polsce xD zresztą co by miał przeoczyć - zakażenie rany, niby jak? Krwotok przy wyciąganiu? To dopiero dobrze jakbyś był u lekarza, a nie w domu z nożyczkami xD