Wpis z mikrobloga

Może kiedyś zrozumiesz jaki cel mają takie zabiegi


@XpedobearX: Nie był tego taki pewien, to bardzo skomplikowana i złożona kwestia wymagająca skupienia i setek godzin medytacji w górach Tybetu.
P0laki malkontenci. Jak gniję z takich januszowych tekstów xD "Kurła, kiedyś to było, jak kawunie matula sporządziła to łyżka dęba stawała, a nie jakieś gunwo z watom, wąsa se tylko ujebe...". xD


@thekrepa: Ale to akurat jest dobre, realne podejście. Bulisz miliony monet za "filiżankę aromatycznej kawy ze słodkim deszczem" co w rzeczywistości jest #!$%@? kawą #!$%@?ą watą cukrową tyle, że droższą. I to się tyczy każdego produktu wokół ktorego odprawia
@nikifor: Byłem, widziałem, jadłem. Paradoksalnie powtórzenie tej sztuczki w domu nie powinno być trudne. W końcu to karmel, który zastygł na okrągłej powierzchni. Ale faktycznie, ładnie to wyglądało.

BTW - najlepsze lata Boat House ma już chyba za sobą?
@Saeglopur przeciez ta pasta to stek klamstw a kazdy Polak w domu powinien poznac polaczenia smakow. Kilka przykladow bo pisze z tel.

Czerwona kiszona kapusta ze slodka sliwka

Wigilijna kapusta ze sliwkami

kiszona kapusta z cukrem i marchwia. Pasuje Azjatom choc oni kisza na ostro z rzodkwia i chili

Dzem ze swini z jablkiem i cebula

Kaczka z jablkami

Setki przepisow miod z miesem

Piernik- prawdziwy to miod przyprawy i pieprz. Praktycznie