Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie trochę to co czasami słyszę na spacerach z moim psem rasy #beagle

"A to takie głupiutkie pieski, ale ładne chociaż"
"Zobacz jak się cieszy do Burka, no wariat jakiś ten pies"
"A co on tam wącha"

Po pierwsze psy tej rasy są bardzo inteligentne. Problem polega na tym jak ludzie postrzegają inteligencję psów. Poproś takiego blabladora żeby przyniósł ci coś z kuchni to ci przyniesie, good boi. Ale proszę nie wymagajcie tego samego od psa który przez setki lat był szkolony do tropienia lisów, przynoszenia ustrzelonych kaczek (pamiętacie Duck Hunt na Pegasusie? To właśnie beagle się z was śmiał jak nie trafialiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) . Typowy beagle ucieknie z chaty przy pierwszej okazji. Zawsze potem wróci, ale jego nosa nie da się oszukać, jak coś wyczuje to leci na ślepo.

Ja mam beagle'a już 8 lat i kilka razy mi uciekał gdzieś do lasu jak byłem na wsi u babci i wracał po kilku godzinach. Mieszka ze mną w mieście, ruchu ma sporo ale i tak za mało (dla tej rasy nie istnieje coś takiego jak za dużo ruchu), pływa żwawo w morzu choć na początku się bał wody, aportuje bez problemu w stylu przyniosłem ci kijek ale ci go nie dam bo znowu rzucisz xD

Podsumowując - psy rasy beagle są niesłusznie uważane za psy mało inteligentne bo nie są zwykłymi psami domowymi, czy jakimiś owczarkami które miały za zadanie w przeszłości strzec domu czy stada owiec. Te psy były hodowane by podążać za swoim nosem gdzie węch poniesie. Mimo tego jako psy domowe spisują się świetnie jeśli poświęci im się w ciągu dnia odpowiednią ilość czasu (są bardzo atencyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Dodatkowo przez ponad 8 lat jak posiadam tego psa to dosłownie ani razu nie zawarczał nawet na innego psa czy obcą osobę. Ta rasa jest bardzo przyjazna, szczególnie dla dzieci, pies dokładnie wie że nie może skakać na malucha jak na dorosłe osoby, widzę różnicę kiedy bawi się ze mną a kiedy bawi się z małym synem sąsiadów. Tak czy siak beagle to zajebiste psy i tyle. #pies #psy
Minieri - #!$%@? mnie trochę to co czasami słyszę na spacerach z moim psem rasy #beag...

źródło: comment_I1GY581K9xTddtMn4yCqybSmBAAJcCn3.jpg

Pobierz
  • 128
@franaa: Mój wyje przez pierwsze pół godziny jak mnie nie ma, potem włazi do łóżka, czasami zrzuca kołdrę na ziemię i na niej zasypia.
@Duckmara: Bordery to oczywiście nadrasa ale jak pisałem te psy były do tego szkolone. Beagle z drugiej strony są uważane za psy głupie bo ludzie nie wiedzą o ich pochodzeniu.
Dodatkowo przez ponad 8 lat jak posiadam tego psa to dosłownie ani razu nie zawarczał nawet na innego psa czy obcą osobę. Ta rasa jest bardzo przyjazna,


@Minieri: trąci mi to dowodem anegdotycznym. Mam psa u swojego boku od 2007 roku i nie jestem pewna czy nie powinnam móc napisać, że każdy beagle, którego spotkałam na spacerze był zadziorny, żeby nie mówić, że większość ja widok mojego psa dostawała palmy i
@Minieri mam beagla od 11 lat i to najgorsza decyzja w moim życiu. Kocham psine calym sercem. Ale #!$%@? tej rasy jest ogromne. Żarcie to motyw przewodni tych psów i nie ma opcji, żeby opuściły jakąkolwiek okazję na gówno w panierce (takie kocie w żwirku, czy piasku) chleb kaczkom, czy inne śmieci. Szkolilam psa przez kilka lat i efekt ciagle ten sam. Zrobi sztuczek sto, ale kazde guano z ulicy zezre, a
GoplanaLodz - @Minieri mam beagla od 11 lat i to najgorsza decyzja w moim życiu. Koch...

źródło: comment_8aLHFTY37KAcmObdkKb79doUuzG7Ba5c.jpg

Pobierz
@GoplanaLodz: a gdzie tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) (jest w ogóle coś takiego?).
Mój na spacery z rzadka chodzi, a tak to gania po podwórku( jak ciepło to głównie w nocy), albo śpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)