Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie trochę to co czasami słyszę na spacerach z moim psem rasy #beagle

"A to takie głupiutkie pieski, ale ładne chociaż"
"Zobacz jak się cieszy do Burka, no wariat jakiś ten pies"
"A co on tam wącha"

Po pierwsze psy tej rasy są bardzo inteligentne. Problem polega na tym jak ludzie postrzegają inteligencję psów. Poproś takiego blabladora żeby przyniósł ci coś z kuchni to ci przyniesie, good boi. Ale proszę nie wymagajcie tego samego od psa który przez setki lat był szkolony do tropienia lisów, przynoszenia ustrzelonych kaczek (pamiętacie Duck Hunt na Pegasusie? To właśnie beagle się z was śmiał jak nie trafialiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) . Typowy beagle ucieknie z chaty przy pierwszej okazji. Zawsze potem wróci, ale jego nosa nie da się oszukać, jak coś wyczuje to leci na ślepo.

Ja mam beagle'a już 8 lat i kilka razy mi uciekał gdzieś do lasu jak byłem na wsi u babci i wracał po kilku godzinach. Mieszka ze mną w mieście, ruchu ma sporo ale i tak za mało (dla tej rasy nie istnieje coś takiego jak za dużo ruchu), pływa żwawo w morzu choć na początku się bał wody, aportuje bez problemu w stylu przyniosłem ci kijek ale ci go nie dam bo znowu rzucisz xD

Podsumowując - psy rasy beagle są niesłusznie uważane za psy mało inteligentne bo nie są zwykłymi psami domowymi, czy jakimiś owczarkami które miały za zadanie w przeszłości strzec domu czy stada owiec. Te psy były hodowane by podążać za swoim nosem gdzie węch poniesie. Mimo tego jako psy domowe spisują się świetnie jeśli poświęci im się w ciągu dnia odpowiednią ilość czasu (są bardzo atencyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Dodatkowo przez ponad 8 lat jak posiadam tego psa to dosłownie ani razu nie zawarczał nawet na innego psa czy obcą osobę. Ta rasa jest bardzo przyjazna, szczególnie dla dzieci, pies dokładnie wie że nie może skakać na malucha jak na dorosłe osoby, widzę różnicę kiedy bawi się ze mną a kiedy bawi się z małym synem sąsiadów. Tak czy siak beagle to zajebiste psy i tyle. #pies #psy
Minieri - #!$%@? mnie trochę to co czasami słyszę na spacerach z moim psem rasy #beag...

źródło: comment_I1GY581K9xTddtMn4yCqybSmBAAJcCn3.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
@bletoja: Nigdzie nie napisałem że jak trudniejszy do ułożenia to znaczy że inteligentniejszy. Czytaj baranie ze zrozumieniem.

Zostań przy gifach


@bletoja: Ohohoho, ale mnie zaorałeś xD
  • Odpowiedz
@bletoja: POD KĄTEM INTELIGENCJI UŻYTKOWEJ I POSŁUSZEŃSTWA

Widzisz to? Jak chcesz porównywać psy które setki lat były szkolone do posłuszeństwa do psów gończych których zadaniem było tropienie? xD Weź się jebnij w łeb to może jakieś szare komórki obudzisz.
  • Odpowiedz
@bletoja: Ale dzban z ciebie, serio. Nigdzie nie napisałem że są to wyjątkowo inteligentne psy, napisałem jedynie że są niesłusznie uważane za głupie, a nie są. Głupi za to na pewno jesteś ty.
  • Odpowiedz
@Minieri: To jest głupia rasa. Inteligencja użytkowa to jest to czego oczekuje potencjalny właściciel. Nikt nie chce miec psa który uczy sie tydzien podawać kapę czy siadać. A co dopiero mamy mówić o jakimikolwiek posłuszeństwie. Skoro to jest tak głupie ze swojego imienia czy przywołania na komendę uczy sie wiele tygodni. I nie myl tego z "trudnością" xD
Ps. To ze nie zgadzam sie z Twoja opinia nie znaczy ze
  • Odpowiedz
@bletoja: Szkoda mi już czasu na ciebie

Przeszkoliłem wiele ras i rozmawiałem z właścicielami wielu roznych ras i beagle nie zalicza sie w żaden sposób do psów inteligentnych


@bletoja: Jak nie potrafisz szkolić psów to się na ich temat nie wypowiadaj xD
  • Odpowiedz